Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

On 29. 6. 2023. at 17:43, Lemić reče

Ti Miko, " ko kiša oko Kragujevca", što ne uzmeš brate pošteno jedan NUC i da se skrasiš ko čovek i nađeš duševni mir.:buehehe:

Ovo je Raspberry Pi killer. Pre bi ovo uzeo :D

WWW.EBAY.DE

Entdecken Sie VisionFive2 RISC-V Einplatinencomputer, StarFive JH7110 Prozessor mit Integra in der großen Auswahl bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kujin zakjučak je da nije Roon bez razloga izabrao NUC i izbacio listu modela koje podržava. Po svemu, samo slušanje muzike ne zahteva neku performansu PCija, a kvalitativnu razliku čini inplemtacija i topologija, kod NUCa je to izgleda lepo skockano, uostalom, neuporedivo mi bolje zvuči od klasičnog starog PCa. Nisam pratio, ali postoji velika komuna oko NUCa što pored potvrde upotrebljivosti znači i kao neka podrška. Ja sam imao neku Malinu na poklon, ali sam ipak kupio polovna, ali aktuelna dva NUCa. Ti si vidim nekako skeptik, al dobro, uikatan si pa ti se zato "prašta".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Lemić reče

Roon bez razloga izabrao NUC

Čista proaganda ona Gebelska. Gledaj koliko ima firmi A klase koje proizvode Mikro PC 

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Čista proaganda ona Gebelska. Gledaj koliko ima firmi A klase koje proizvode Mikro PC 

Sve je propaganda inače, ali, svaki proizvođač za sebe selektuje komponente A klase i predpostavlja se da ume najbolje da ih iskoristi, što ne znači da je to tako, jer su komercijalni ralozi, dobit, uvek iznad pa dolazi do optimizacije, što je u stvari kresanje do nekog nižeg  nivoa. Intel ima I i Celeron kao niži rang procesora, logički se nameće zaključak da će uvek nastojati da njohov mini PC bude bolji na neki način od ostalih koji koriste njihove procesore. Kako god, NUC je sasvim sigurno u vrhu među tom vrstom proizvoda, ne treba "tražiti leba preko pogače". I,bilo bi neizmerno vredno da ti Mikane uzmeš NUC i pozabaviš se njime, kako ti uostalom umeš. Evo, dam ti ja jedan primerak da probaš, imam dva identična, jedan je namenjen da zameni stari veliki PC, šta veliš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Mikorist said:

NUC8i5BEH bi taman stao u DAC :D

Ako hoćeš, može Dok ta ga doturi kolko odmah, a je bih mogao tek u utornik po podne, pošto nisam kod kuće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Mikorist said:

Peva bre Dell ko slavuj. :D

Dok i ja navikli na vernu reprodukciju, papagaj Žako.

A što ne bi uzeo NUCa, na probu i taman da ga spakuješ kako treba.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MQA, interesantan članak.

WWW.DIGITALTRENDS.COM

Is MQA the best thing since the CD, or is it a proprietary format that fails to deliver on its promises? Here's everything you need to know.

Ja sam jedan od onih kome se, kao i autoru članka, MQA format jako dopada-bolje mi pesme zvuče; i biram pesme u MQA formatu kada god to mogu iako čisto teorijski gledano to nije format bez gubitaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Srecko said:

MQA...

Tidal prelazi na FLAC:

WWW.TECHHIVE.COM

One of the biggest proponents of the troubled MQA audio format now prefers the open-source FLAC codec instead.
DARKO.AUDIO

How do we find the hi-res streaming service that's best for us?
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam.

Ustvari prešao je već za jednu grupu korisnika.

Razlog za to je što je kompanija vlasnik MQA zatražila “zaštićeni bankrot” da bi stabilizovala finansije posle povlacenja glavnog finansijera.

No meni se MQA dopada bez obzira da li će ga biti u budućnosti jer moj nalog Tidal tipa HiFi Plus prelazi-dobija Flav u oktobru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tidal MQA nije odbacio (koliko shvatih ni ne planira) već je ponudio FLAC kao novu opciju (sve piše u članku čiji sam link naveo, veoma je informativan).

MQA može biti ćorsokak ako kompanija, koja je sad u “Administraciji” (prijavila je bankrot i tražila zaštitu od poverilaca) bude “potpuno” bankrotirala tj. ne bude konsolidovala finansije.

Naučiste me na ovom forumu da slušam zvuk i da je najvažnije da li mi se zvuk dopada.

Dakle nisam rekao da je MQA: najbolji, idealan, standard za kompresiju ……… naprotiv kazao sam da teorijski njegova kompresija čini se nije bez gubitaka (rasprava o tome, koliko ja razumem, je u toku).

To da se meni (i izgleda ne samo meni već mnogima uz jasno i mnoge poput Neil Young koji su protiv MQA) više sviđa zvuk MQA nego FLAC istih pesama naravno da ne znači ništa.

Napisah ove postove čisto da vidim da li SAMO sa mojim ušima, ovde na forumu, nešto nije u redu:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rasprava o tome da li je MQA bolji od FLAC-a u audiofilskoj zajednici izgleda potpuno dosadno. Mogli bi da se svađamo oko toga da li je Pespi bolji od Koka-kole. Ista je stvar....Ni jedno ni drugo nije pravo voćno piće. Daj mi sveže ceđeni sok od pomorandže preko većine flaširanih. Moj sokovnik je uvek pri ruci.

Svi formati koji postoje (WAV, FLAC i MQA) napravljeni su od iste datoteke originalnog DSD

Evo kako se to radi - formula

sacd_extract -2 -s -C -i blabla.iso

cd blabla

for i in *.dsf; do dsf2flac -i "$i" --scale=6 --samplerate=192000 --bits=24 "${i%.*}.flac"; done

rm *dsf

sacd_extract je SACD ripovanje.... dekodiranje TOC fajlova - pod zaštitom (enkripcijom)

dsf2flac dekompresuje na 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000, 705600, 768000

scale=6 je zadati digitalni volume - može da ide od 1 do 8

Nepoznata na Tidalu (ali i na flac torrentima) koji je digitalni volume (scale) izabran  - zato svoj sok sam cedim iz DSD jer znam koja mi jacčina treba.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Srecko said:

Tidal MQA nije odbacio (koliko shvatih ni ne planira) već je ponudio FLAC kao novu opciju

Možda.

Neki postovi ljudi iz TIDAL-a, u diskusiji posle njihove objave na Reddit-u od pre par dana, možda sugerišu da će prelazak na FLAC biti postupan i potpun?

...We're working through the catalogue as we get new and old content refreshed with FLAC as the source file.

ScreenShot2023-07-04at10_43_27AM.thumb.jpg.325e074739969ef8bca94c26de16626a.jpg

...Standardizing on FLAC makes it easier for us deliver the highest resolution audio we offer to you via all our integration partners.

ScreenShot2023-07-04at11_00_21AM.thumb.jpg.65ab99ef0663a2c124948af06f857c8f.jpg

..itd
Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, potpuno sam saglasan.

Suština je da sam bio iznenađen koliko ima ljudi kojima se MQA zvuk više dopada od Flac koji je definitivno standard-bolji (NARAVNO NAUKA SE NE MOŽE DOVESTI U PITANJE).

Verovatno da je to kao iz onog vica "sve što mi se dopada ili goji ili je nezdravo ili se zbog toga ide u zatvor ......" :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve je to super....Ali ima razlike između Scale 1 i 6 . Na 8 je prejako za slušanje. Kreće distorzija.

Pojma nemamo rusi na kojoj skali kompresuju FLAC. Na Tidal-u nigde ne piše koja je jačina ali mislim da je 1- zvuči pretiho. 

 

Zato jedan isti album vrišti na jednom torrentu a na drugom je ok...  Svi su različitih nivoa. Jedan album odvrćeš na pola - drugi skida malter sa polfona na pola. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Kuja said:

Možda.

Neki postovi ljudi iz TIDAL-a, u diskusiji posle njihove objave na Reddit-u od pre par dana, možda sugerišu da će prelazak na FLAC biti postupan i potpun?

...We're working through the catalogue as we get new and old content refreshed with FLAC as the source file.

ScreenShot2023-07-04at10_43_27AM.thumb.jpg.325e074739969ef8bca94c26de16626a.jpg

...Standardizing on FLAC makes it easier for us deliver the highest resolution audio we offer to you via all our integration partners.

ScreenShot2023-07-04at11_00_21AM.thumb.jpg.65ab99ef0663a2c124948af06f857c8f.jpg

..itd

Ja bih rekao i sigurno da Tidal mora da planira da napusti MQA, jer je MQA bankrot za vratom i ne procitah da se nesto desava sto bi moglo da MQA finansijski konsoliduje.

Kome treba tehnologija za koju niko nije odgovoran.

Svi znamo da Samsung mobilni imaju over saturirane boje u odnosu na Apple ali ja a i MNOGI vise volimo tu paletu boja:D i nikome od nas ne smeta sto nije realna.

Danas citam u The Guardian o problemima tzv. LOŠIH DRŽAVNIH REGULATORA preduzeća koja su kod nas obicno tzv. JAVNA-u vlasnistvu drzave (vodovod, gas ....... ) i gubitaka koje su napravili a koji će neminovno biti preliveni na građane GB ili kroz cene ili kroz poreze.

Kod nas može da bude samo gore.

Ide crno vreme.

MQA sigurno nije VERAN kao Flac, ali kada se tolikima pored mene dopada jako, MORA DA IMA NEKI/OBJEKTIVAN KVALITET.

SOBZIROM DA JE MQA FAJL 3 PUTA MANJI uz cene streaming/a koje ce sigurno ZNAČAJJNO PORASTI što se već počinje da događa, koliko jje razumno odbacivati te algoritme kompresije koji ocito ne odstupaju značajno.

Pre će biti da su investitori napustili MQA kao što napustaju vodovodne, gasne i druge firme u GB jer prinos po deonici im je opao i prete im gubici zbog NEGATIVNE REKLAME poput istupanja Neil Young (potpuno mi je jasan stav koji iznosi, zna šta je napisao i kako treba da zvuči a još uvek je sposoban da to i čuje).

A šta sa nama koji volimo Samsung paletu boja:D ili će se to završiti kao u ratu Betamax-VHS, DA JEDNA IZGLEDA SASVIM SOLIDNA IDEJA PROPADNE (ni prva ni poslednja), matorci znaju o čemu govorim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...