Jump to content

Stasis - reinkarnacija sa izmenama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

 

Savane,  preterano je velika burgija D2,6 za M3 urezan navoj.  Po pravilu, za ručno urezivanje navoja do M10 može se uzeti konstanta, otvor = 0,8 od nazivne mere navoja. Drugim rečima i pojednostavljeno, ako hoćeš da urežeš dobar navoj M3, treba izbušiti rupu ili otvor prečnika D2,4mm. 

Burgija D2,6 i obavezno pro[iren otvor makar i  0.02mm,  daje tolerancisko područje "landara pišore". Piši propalo. :good2:

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Leonardo said:

 

Lele!  Ala ste vi  nadramili  'ebeno  urezivanje M3 i M4 navoja.  :msn-rofl:  

Beli, ne zaboravi da praviš kutiju za kućno audio pojačalo.  Kakvi  kiloključevi, kakvi bakarači  za  M3, M4, M5, M6. Nema potrebe za pretezanjima i kidanjem vijaka!

Zaboga, pa ne radiš  motor za traktor Ferguson.   

Apsolutno si u pravu, ali zaboravljaš jednu stvar. Ti Leo napraviš perfektnu kutiju i jednom je zašrafiš i predaš prezadovoljnoj mušteriji. A ista ta mušterija baš te navoje ušrafi i odšrafi 1000 puta dok ne pređe na nešto drugo :D Jednostavno, kao malo dete, stalno bi nešto da vidi unutra ili da se pohvali drugarima. E takvi navoji se obično raspadnu :D:D :D A drugi problem je kvalitetno pritezanje izlaznih tranzistora za šta smatram da sa mojim navojima neće biti dobro. Možda grešim, ali osećaj za filing me uglavnom ne zajebe :D

39 minutes ago, savan said:

2.6 burgija ide, pa onda ureznica m3. Ja sam se bio zjb kao i ti pa mi landarali sarafi. Ureznicu sam kupio DIN domacu hss u plavoj jer nije krta kao ove skupe koje hoce da ostanu u rupi :D

128891393

Tak'e imam i ja ali u fotroli one specijalne boje ;) :D

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Leonardo said:

 

Savane,  preterano je velika burgija D2,6 za M3 urezan navoj.  Po pravilu, za ručno urezivanje navoja do M10 može se uzeti konstanta, otvor = 0,8 od nazivne mere navoja. Drugim rečima i pojednostavljeno, ako hoćeš da urežeš dobar navoj M3, treba izbušiti rupu ili otvor prečnika D2,4mm. 

Burgija D2,6 i obavezno pro[iren otvor makar i  0.02mm,  daje tolerancisko područje "landara pišore". Piši propalo. :good2:

Realno, vijak M3 je prečnika 2.85mm. Ako razbušiš otvor fi 2.6mm koji baci na minimum fi 2.65mm ostaje ti preklop u navoju cela 1 deseta po strani. Udri me do zore a zora ne sviće :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, vladd reče

Samo 3 navoja su noseca

Raspodela opterećenja je linearna dok je u granicama elastičnosti, ali kad ta tri počnu da se deformišu plastično, što na mekanom Al nije nikakav problem, sila se raspodeljuje na sledeće navojke i tako dalje. Tako da ako uzmeš barem 2D prečnika navoja u bilo kakvom Al ne možeš ga smaknuti, samo možeš da otkineš šraf. Osim toga unutrašnji navoj je jači od spoljašnjeg na šrafu, veća je površina smicanja. Ako je šraf 8.8 - 10.9 (recimo take inbuse imam) možeš da se ubiješ ali štetu nećeš napraviti. Podloška je obavezna za plastična kućišta tranzistora, zbog lokalne plastične deformacije, da se smanji pritisak. Za TO3 nema svrhe naravno i za sve sa metalnim delom, i onako ide plastični izolator. Zato ja te skroz plastične tranzistore retko koristim, i obavezno ide široka podloška. Ono što me nervira je kad vidim nešto kao LM3886, sa jednim otvorom za šraf, naravno daleko od mesta na kome nastaje toplota.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, savan said:

Feder platna resava sve probleme stezanja, natezanja, pretezanja, labavostezanja.... kakav crni moment kljuc za m3

Ta platna je 99,99% golo sranje, a poprilićno pomogne u pusanju navoja a tek pomaže ako ispunjavaš uslov SIVONJA :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fora je grejanje i hladjenje, i u nekim slucajevima(ovde neprisutnim) jake vibracije. Sivonjavo zategnut sraf ne pomaze, zato su svi stari uredjaji sa kompletom, ravna pa feder podloska, sada su lepkici za veliku paletu zahteva.

Da ne uvodimo specijalne srafove u pricu, za ove otrebe feder sajbna je ok, ali opruzna ne zvezdasta,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Beli kad je takav zahtev, da se očekuje više stotina zavijanja i odvijanja nekih vijaka, iz bilo kog razloga, onda se primenjuju navojni umetci od čelika koji se ubace u Alu ploče ili neke druge mekše elemente. Takve umetke možeš potražiti prema ovoj preporuci -  

SRLA.INSERT02.COM

Izaberite iz velikog izbora visokokvalitetnih metričkih tankih zidnih ključeva za zaključavanje navoja za prodaju za delikatni aparat koji vam je potreban uz FYS TECHNOLOGY. Kao jedan od vodećih takvih proizvođača i dobavljača u Kini, imamo mnogo umetaka izrađenih u Kini na lageru po vašem izboru.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Beli_Ninja said:

....................

Navoji za poklopce (donji i gornji) su napravljeni od čeličnih segmenata koji će biti zalepljeni u aluminijumske ploče. Koristiću Bison Epoxi metal 2K. Trpi do 100 stepeni C. Segmenti napravljeni, sutra idu na cinkovanje.

 

...............................

Nisam znao za ove umetke pa sam koristio svoju "pamet" i snalaženje :D

8 minutes ago, Leonardo said:

 

Beli kad je takav zahtev, da se očekuje više stotina zavijanja i odvijanja nekih vijaka, iz bilo kog razloga, onda se primenjuju navojni umetci od čelika koji se ubace u Alu ploče ili neke druge mekše elemente. Takve umetke možeš potražiti prema ovoj preporuci -  

SRLA.INSERT02.COM

Izaberite iz velikog izbora visokokvalitetnih metričkih tankih zidnih ključeva za zaključavanje navoja za prodaju za delikatni aparat koji vam je potreban uz FYS TECHNOLOGY. Kao jedan od vodećih takvih proizvođača i dobavljača u Kini, imamo mnogo umetaka izrađenih u Kini na lageru po vašem izboru.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedna od primena,  army-navy ne funkcionise bez toga

WWW.TANGLESS.IT

I filetti riportati Tangless® senza trascinatore sono un brevetto Advanex Inc. Gli ORIGINALI Tangless® sono prodotti da KATO – Advanex.

Ranije je kostalo krvnu plaznu i bubreg pride, kalemi, alat i ureznica, Stidljivo se pojavioli za krpljenje navoja svecica. a posle po zelji

Razni su profili i materijali koila, zavisno i od materijala za insertovanje i od potrebne nosivosti.

Jedna od verzija uvecanja nosivosti aluminijuma, sledece su nitna umeci sa navojem...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klincevi su se pravili, riveti jos i mogu da se nadju, mada su nezgrapni, rifti takodje retki.

U JAT-u su imali pop nitne sa navojem, ali u kesicama za remont, bez ostatka...

Ali ovo je sasvim, a moze i na vitroplast

TFC.EU.COM

Type SCA nuts provide strong load-bearing threads in sheet metal and other thin section assemblies. Material: 2024 - T4 Aluminium Finish: 6H ISO metric Imperial Class 2B-MIL-S-7742 Use in: Materials of Rockwell Hardness B-50 or less

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To svaka poštena DIY-erska kuća ima... ...zakivna matica M3 i M4 (daleki istok) i to iz prethodnog posta M4 prohromska (dobio malo na poklon).

Član voruma mi odao tajnu da ako se nema alat mož se stavi kuglica od kuglagera pa čekićem da raširi maticu i zanituje je u lim.

1639694167040.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...