Jump to content

DC Block


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Od -0.17 do +0.17.Vjerojatno je 0V DC utopija, pa me zanima koja je hranica prihvatljivog DC napona?

ako ti neki veliki toroid zazuji poekad - onda praviako ne zuju , a ti zaludan - opet pravi ...... mozda i cujes razliku .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ti neki veliki toroid zazuji poekad - onda praviako ne zuju , a ti zaludan - opet pravi ...... mozda i cujes razliku .

:confused1: Pravim!Rijetko kad zuji. Pogotovo otkad su u komšiluku poskidali sve one lampice! :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... metalnu kutiju obavezno uzemljiti ! :confused1: ... ne vidi se sa slika da je to uradjeno, pa nije na odmet da se napomene . :blackeye:

pozdrav cika Belom iz Honduraca :angel0:

naravno ..... kabel ce biti prolazni ... stegnut na sredini sa onom jednom obujmicom , oderan na adekvatnom mestu , jedna zila prekinuta i spojena u lusterku , dok ce vod zemlje dobiti izvod sa papucicom za pod sraf - i zavrce se sos jednim M3 i zupcastom platnom na kuciste .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde samo iskopa te g-luxon elkove :blackeye: ?

dobri su za grejanja i ostalo ....... :confused1: uvek je bilo - kol'ko para tol'ko muzike ....... al' su ovi bili kod Impulsa na Prokrustu , i iznenadili koliko nisu djubre .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A to je kvaka! Taman sam se obradovao što sam prodao i drugi F5 kad danas nešto krene da zuji... A ja, koga nego majku da mu spominjem... Krenem da merkam, kad DC skoro ceo volt u mreži... Odjednom nestade skroz, nema zujanja. No, šta je sad, siđem, kad ono žena vadi veš iz mašine. Samsunga ti #$&=#$@ i samsungovu digitalnu rodnu grudu. Posle žena uključi za sledeću turu veša, ja opet merim, opet DC... Znači, šit...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li ovo neki smisao? Naravno, ja ne umem da prepoznam (sve) delove koji su tu...

Kod mene je DC ne veći od .5V. Nemam problema sa zujanjem trafo-a. Ima li smisla da pravim DC block?

U shemi koja je data u post-u, da ne bih pogrešio, izlazi (DC) sa Graetz-ova su kratko spojeni? Ako nije problem, ukažite mi na to koje kondenzatore sa kelco.rs sutra da kupim.

Krećem u avanturu, Vama smešnu, ali posle više-decenijske pauze, ima treme... Kutiju imam, sve je namešteno, ulazni kabl, utičnica za izlaz, prekidač, lampica, osigurač. Ostaju Graetz-ovi i kondenzatori.

Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta cetiri elka (sto je Sale nacrtao u prvom postu ove teme) su ti min vrednosti po kapacitetu i naponu. Od toga pa nagore sta ti srce iste...Mozesh dva greca, mozesh samo jedan...+ i - izvode kratkospoji.Ovo sa LC audija ima smisla, pogotovo za tolike novce prodavati... :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta cetiri elka (sto je Sale nacrtao u prvom postu ove teme) su ti min vrednosti po kapacitetu i naponu. Od toga pa nagore sta ti srce iste...Mozesh dva greca, mozesh samo jedan...+ i - izvode kratkospoji.Ovo sa LC audija ima smisla, pogotovo za tolike novce prodavati... :blush:

Hvala. Nisam ni mislio da kupujem to sa LC nego... Nadam se da sutra, oko ručka, nećete videti beli dim iz NBgd...Kad, i ako, uspe njegova izgradnja, šta je uputno na njega priključiti? Samo pojačala, ili... Koliko je njegovo dozvoljeno opterećenje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravljeno. Za sada, nije bilo belog dima. No, kada izmerim na izlazu iz sokoćala, nema smanjenja DC. Priključio sam pojačala na sokoćalo. Još da stavim deb'o kabl do njega...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...