Jump to content

DC Block


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Napravljeno. Za sada, nije bilo belog dima. No, kada izmerim na izlazu iz sokoćala, nema smanjenja DC. Priključio sam pojačala na sokoćalo. Još da stavim deb'o kabl do njega...

Stavio sam deblji kabl, i,stradali su i Aleph i F5. Vratio sam se na Hiraga-u, a pojačala idu na service. Nešto je, opako, stradalo u oba...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavio sam deblji kabl, i,stradali su i Aleph i F5. Vratio sam se na Hiraga-u, a pojačala idu na service. Nešto je, opako, stradalo u oba...

Na probi, više puta, bez opterećenja, sve je radilo OK. Stavljena oba pojačala na DC-block, sa tanjim kablom, sve je radilo k'o slika. Zamenjen kabl. Probano na više mesta, ne u mojoj sobi. Stavljena oba pojačala, uključeno i paf! Jedino mi je mirna savest da sam test-irao dvocifren broj puta pre poslednjeg uključivanja. Nisam pametan. Pile će ih pogledati večeras... Svaka pomoć oko popravke je dobrodošla... Beograd ima prednost...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bar da si uslikao to sto si polemio...ovako samo nagadjanje. Si dva greca koristio? Siguran da si ih nadovezao kako treba? Elkove orjentisao po semi?Ukljuceno i paf...koliko dugo je to bilo ukljuceno? Imash li osigurac na primaru torusa? Sta je tacno to "paf"? Gde si dc trap postavio i kako..?...... :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bar da si uslikao to sto si polemio...ovako samo nagadjanje. Si dva greca koristio? Siguran da si ih nadovezao kako treba? Elkove orjentisao po semi?Ukljuceno i paf...koliko dugo je to bilo ukljuceno? Imash li osigurac na primaru torusa? Sta je tacno to "paf"? Gde si dc trap postavio i kako..?...... :blush:

Ma, da je puklo u prvom uključivanju, da je puklo u prvom uključivanju amp-ova na njega, znao bih da sam nešto pogrešno spojio. Radilo je, i to veoma lepo, zamenih kabl, izmerih da nema kratkih spojeva, uključih "na prazno", uključio pojačala i... Pile će pogledati, večeras, oba, onda ćemo znati šta se desilo. F5 nema kratak spoj u primaru, jedino ako je, u drugom pokušaju, bez DC-block-a, otišao osigurač. Znam da mi je, tada, spalio, ponovo osigurač na tabli. Prvi put je osigurač na tabli spržen kod prvog paf, sa DC-block-om. Aleph je, u drugom uključivaju, bez DC-block-a cvrčao k'o voda na ringli. Nemam živaca, sada, sam, da otvaram, videćemo... U svakom uključivanju sam, kao i uvek, ludački, pazio gde je faza, gde je nula... S jedne strane, savest mi je čista, al', sasvim sigurno, greška je, negde, moja...DC-block sam stavio između utičnice u zidu i razvodnika (Hama sa prekidačem) u koji su uključena pojačala... Prekidač na razvodniku je ostao (večno) u položaju uključen. No, on je bio, na istom mestu, i kod prve probe (sa pojačalima) koja je bila veoma uspešna.Ne vredi plakati za prolivenim mlekom, nije DC-block za mene...Makar sam uživao praveći ga, pek'o prste na lemilicu...Dont't worry be happy...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio Zika i sad je jos zbunjeniji. Na prvi pogled sve izgleda ispravno. Nemam autotrafo, ili neku sigurnu varijantu(trafo 220/220 male struje), pa se nisam usudio da uključim u struju. A nisam od onih, da uključimo, pa da vidimo šta će da bude.Oba trafoa su Trafco i verovatno imaju onu bimetalnu glupost koja u ovakvim slučajevima može da zeza. U svakom slučaju sam mu preporučio da nadje "dobrovoljca" koji ima autotrafo pa polako od nule.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko će reći da sam lud, ali, Hiraga, sada, svira preko tog sokoćala. Dakle, na njegovom izlazu je 0VDC. Šta je dovelo amp-ove u ludilo, nemam pojma. Ja, najviše, sumnjam na prekidač na razvodniku. On je ostao zaglavljen u položaju uključeno. Nije kratko spojen unakrst, samo redno. Nisam ga uključivao, samo sam merio otpor. sijalicu od 60w imam, ali, ne bih da se, više, ja petljam, samo ću nešto ozbiljnije da zeznem.Pravi posao za CSI...Pile je detaljno pregledao sokoćalo, nije imao značajnih primedaba, makar, meni, nije rekao...Dakle, dobrovoljac će biti nagrađen i moralno i materijalno...0648650044 3183672

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neki dan sam - trazeci gresku u jednom sistemu , najmanje 30 puta ustekao i istekao iz zida predmetni DC block , sa sve ukljucenim ili iskljucenim F4 .naravno da se nista nije desilo ....... bar ne lose ;ako je nesto crklo kod F5 i/ili A mini - to je samo koincidencija .ne bi me iznenadilo da su samo osiguraci u pitanju - bar kod F5 ;cvrcanje u Miniju ..... :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neki dan sam - trazeci gresku u jednom sistemu , najmanje 30 puta ustekao i istekao iz zida predmetni DC block , sa sve ukljucenim ili iskljucenim F4 .naravno da se nista nije desilo ....... bar ne lose ;ako je nesto crklo kod F5 i/ili A mini - to je samo koincidencija .ne bi me iznenadilo da su samo osiguraci u pitanju - bar kod F5 ;cvrcanje u Miniju ..... :blush:

Moj glas ide ka prekidaču na razvodniku (Hama) sa tri utičnice. Ili, nekom, poklapanju nesretnih okolnosti. Sokoćalo, i dalje, radi sa Hiraga-om. Kao i uvek, čoveku se čini i da ima boljitka, no, sve je to, samo, u glavi...Čekam nekog dobrovoljca iz Beograda, sa opremom koju je pile pomenuo, da se pozabavi sa ova dva lepotana... Sudeći po sceni koju smo, u njima, sinoć, zatekli, nije katastrofa. Nešto od, ugrađene, zaštite je okinulo, odradilo svoj posao...Unapred hvala.P.S. Kod F5 nije osigurač, jer se, pri prekidaču na uklj., meri otpor primara na IEC.P.P.S. Ne bih da ih nosim u local-ni service... Ali, ako ne bude druge, tu će i otići...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нек однесе код продавца, ваљда је у гаранцији, па нек узме други!стоН_Колд

Do kvara je došlo zbog nestručnog rukovanja uređajem, ili, zbog kvara na napajanju, van uređaja, to ne potpada pod garantne uslove.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нек однесе код продавца, ваљда је у гаранцији, па нек узме други!стоН_Колд

vidim ja da ces opet morati da se vadis ..... :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drug na drumu se javio. Čim bude novih događanja, biće izdato službeno saopštenje. Ko zna, zašto je, sve ovo, dobro. Idemo dalje.Sehen Sie diese Amp? Das ist Walter...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo duhovito.

Da, ja eto umirem od smeha. Ston je talenat za ovakve komentare... :blush:F5 što strada...Kod konektora ima osigurač, sa njega vod ide na prekidač, potom na redno vezani termistor (NTC), paralelno vezani kond 0.1uF i onda na primar 400VA Trafco torusa. Dakle, torus prema mreži ima neki dodatni otpor reda oko 6-10 Oma a sa sekundarom paralelno postavljen kond. Ne bi bilo zgoreg proveriti primar torusa direktno, bez ove dve komponente. Prilaz je čist nakon skidanja dna i poklopca. Ako me sećanje dobro služi, ima i redna stezaljka, tzv "luster klemna" gde se može zabosti pipalica. Naravno, meriti bez da je uređaj na kabelu, tj mreži/naponu. Termo osigurač koji Trafco ugrađuje u trafoe ne bi trebalo da je stradao, mada, nije mi baš jasno šta se zapravo desilo... :hyper:Trafo takođe ima slepi navojak uzemljen na šasiju. Proverio bih pipalicom da li taj navojak ima bilo kakav spoj sa bilo kojim od navojaka, primara ili sekundara. Ne bi smelo ako je izolacija urađena na trafou kako valja, ali treba sve proveriti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

F5 što strada...Kod konektora ima osigurač, sa njega vod ide na prekidač, potom na redno vezani termistor (NTC), paralelno vezani kond 0.1uF i onda na primar 400VA Trafco torusa.

Kako ono bese? Kada je NTC zaduzen za soft start, pojacalo ne sme da se uzastopno ukljucuje i iskljucuje jer mora da se saceka par minuta da se NTC ohladi da bi radio. U suprotnom, odose grecovi u napajanju. Jesam li u pravu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ono bese? Kada je NTC zaduzen za soft start, pojacalo ne sme da se uzastopno ukljucuje i iskljucuje jer mora da se saceka par minuta da se NTC ohladi da bi radio. U suprotnom, odose grecovi u napajanju. Jesam li u pravu?

Ne znam, ja sam ga obično uključio i nisam ga gasio ili do uveče ili tek nakon nekoliko sati, a desilo mi se i da ostane po dva tri dana uključeno. Posle gašenja, nisam ga nikada odmah palio, jer nema smisla paliti ako sam već smislio da ga ugasim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...