Jump to content

Frankenlenco ili kako je zero tražio istinu


zerowaf

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, asimze reče

Ne povlači se @Miko glava nek ide sa ramena, ne povlači se brate! DAC uber alles! I neka @zerowaf poredi uređaje koji spadaju u isti cjenovni razred. Ogadi mi DAC neču moč spavati jbt.

ama ne povlačim se ja. Ima još mesta da se usavrši ovo. pa taman okovao celi DAC u čist bakar :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Miko reče

pa taman okovao celi DAC u čist bakar :smesna:



Radio je to Sony u svojim TOTL playerima. Ne znam je li zbog bakra, ali bilo je tu muzike. U vrijeme sveopćeg digititisa te Sonyieve mrcine od 16, 20 ili koliko već kilograma sa sve bakrenim šasijama su svirale donekle slično gramofonu.
Kako sam ti već negdje na forumu napisao da sam često kod frenda slušao setup sa takvim playerom.
Kod njega se stalno nešto mijenjalo, ali većina stvari su bile sam vrh ponude u hifiju. Od Avalona, preko Tenora, Krellova, Pliniusa...you name it...na koncu se sredio sa, pajz sad, Lokwood Tannoyima i samogradnjom monoblokova sa nekom australskom šemom, kompletnim klonom AN preampa itd.
Od svjetske hife zbog koje ljudi kupuju Stereophile je došao do onoga što ovdje Zen tvrdi da je dobro (više ili manje, ali je usporedivo s tim). Jedino što je i dalje zadržao su Audio Noze i Audioquest žičurine.
....................
Što se tiče usporedbe DAC-a i analogije po financijskom ključu:
Cijela skalamerija me koštala oho-ho (bar za moje prilike), ali se usporediva stvar može napraviti i za manje od Oho-ho ako se ne kupuje kako sam ja kupovao po dva puta ležajeve, dva motora, alat, elektronska regulacija brzine vrtnje (za koju nisam siguran doprinosi li ičemu jer se brzina može sasvim lijepo i precizno podesiti i ručno), pa tri aftermarket idler wheel-a, nejeftini mat i uteg za gramofon, zatim narudžba zvučnice iz Japana jer sam baš takvu htio itd.

Vjerojatno se da napraviti i za samo Oho novaca umjesto za Oho-ho. :D 


DAC kojeg treba usporediti s ovim bi trebao biti u cjenovnom razredu ca 2-3 k€.
Ne znam kako bi to prošlo, ali bi bilo zanimljivo saznati. Tko zna, možda bi mi se i smrzao osmijeh na usnama i ne kažem to iz pristojnosti. Stvarno je moguće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Zen Mod reče

ih

kad bi ja napravio DAC tezak ko Zerov granafor, znas kako bi sviro....

:smesna:



 

Uf, što bi to željeza bilo unutra!
Umjesto R2R to bi bio L2L. da vidiš muzike!!!! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 28.1.2022. at 19:08, zerowaf reče

ali zvuk još uvijek ponešto tanak. Isprobao sam razne Z na ulazu i na kraju ostavio sve ugašene.

 

 

On 8.2.2022. at 17:57, zerowaf reče

Ampearl je razvio donji midbas i bas s vremenom, ali je malo povukao gornju sredinu i visoke. Ne znam je li ih povukao ili su u proporcijama manje zastupljeni. Vjerujem da je to dio usviravanja. Ako nije, lako se natefteri nekakav bypass negdje od nekog ruskog teflona kad ih već imam malih vrijednosti za naći po vrećicama u ladicama.



Nešto o Supra Interconnectu da ne ostane neizgovoreno:

Za sad ništa od bypassa sa ruskim teflonom. Kako se preamp usviravao tako je dobijao sredine, donje sredine i midbasa. Zato sam vratio interconnect od solid core srebrne žice natrag.

Sa donekle usviranim preampom mi opet taj IC djeluje bolji. Zapravo sam se i prisjetio zašto sam u prvom redu i zamjenio Supru. Ne da nije dobar IC jer jest. 
(ca 70 sati. Da, ne gasim ga od ponedjeljka ujutro od pola sedam, a prije nego sam otišao u A sam ga taj dan slušao ca 10 sati. Došao sam tek ujutro tamo i počeo raditi :D . Samo preštekam da radi sa inverse RIAA preko DAC-a u mutiran preamp i ugašeno pojačalo)

Mogu živjeti s oba i razlika vjerojatno nije bolje/gore nego stvar ukusa.
Sada mi odgovara život koji dolazi s mjuzom kroz srebrni IC, no većinom to ovisi i o ploči koja je na rasporedu. Svijetlo i tanko masterirane ploče će malo patiti s ovim IC-om, ali zato punije masterirane ploče (npr. Prestige ili Blue Note) su počele patiti sa Suprom. Nijedan od dva nije perfektno rješenje u ovoj fazi. Zamišljam si jedan AN IC, ali to tek košta bubreg i ruku.
Jedino što se ovdje dokazalo je da je burn-in stvaran, barem za ovaj LCR Phono.

A i to ću tek provjeriti kad će opet mala htjeti slušati svoje ploče, pa da još jednom provjerimo Pixies.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da znaš da bih i ja volio!
Ako si toliko oduševljen mora da je jako dobro i čestitam na poslu! :thumbup:
Isto tako bih volio da si ti ovdje zajedno sa DAC-om da ga mogu čuti u setupu kojeg znam. Sasvim je moguće da svira opako dobro i da bi oduvao ne samo moj Denafrips nego i The Rig. 

 

pre 9 minuta, Miko reče

Mođda sda trakašem nekim besnim :D



Ma kud ga poredi sa trakašem, crni Mika! :D 
Znaš da sve Kuzme svijeta jure zvuk Revoxovog studijskog trakaša. :hipi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Zen Mod reče

e, ja odrasto sa EMT, ReVox i Studer

svaki od njih ima svoje, i sa svakim se moze nauzivati

tesko da se jure




Ma znam, nego sam vidio hepo kocku, pa da prinesem lupu. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Gramofon je dobio jedan mali update. 
Novi/drugačiji ležaj za tanjur.
Imao je do sada PTP ležaj (PTP bearing, ako ćete guglati) koji je vjerojatno bolji od originalnog. Zamislite, nisam niti isprobao originalni ležaj jer sam htio iz prve napraviti kako treba i što manje se igrati sa granaforom da bih što više slušao mjuzu.
Ali, ali avaj ali... ne ide to tako kod nas audiJofili... :D 

Nedavno mi je stigao kući drugi ležaj iz Malezije kojeg je napravio čovjek koji se zove Sien i koji godinama ordinira na Lencoheaven forumu pod nickom SPH.

Link na ležaj na LH

sph bearing.jpeg
Uzeo sam dugu verziju i produžetak za stacked platters, što će reći, za dva tanjura.
Vrijedi li upgrade?
Ne govoreći o novcu nego samo o zvuku - vrijedi!
Razlika nije suptilna i nije potrebno se naprezati da bi se primjetila promjena u stageu. Oni neki "iznenadni zvuci" sada dolaze s veće udaljenosti i izvan pozicije zvučnika. Tu kvalitetu je davao i stari PTP ležaj, ali je sada još malo pomaknuto u stranu i u dubinu. Visinu bih volio još popraviti, ali i ona se ponešto popravila.
Tonski, mali više prezensa, prisutnosti, živosti izvođača. Dobro došao trik!
Razlika je bila jasna nakon prvih rotacija, a poslije dva dana slušanja ploča kao da je sve još malo "omekšalo", tj. "uprirodilo" se.
Je li razlika nebo i zemlja? Nije! Jesam li siguran da je došlo do pomaka? Jesam. Bez dvojbe.
Drago mi je što sam ga kupio.





Osim ležaja sam uzeo i novi uteg od 1 kg. Kad već imam ležajčinu mogu ga i opteretiti. Također od SPH. Napravljen od bakra.
Čujem li razliku s njim u odnosu na Soundeck kojeg sam imao do sad?
Ne bih rekao. Ako i postoji onda je vjerojatno ili minorna ili toliko specifična da se čuje na samo ponekim snimkama i na ponekim detaljima. Ja to ne čujem.
Ali, neka utega...ne stoji meni na na nozi. :rofl: 

SPH uteg

SPH uteg.jpeg





Uz sve to sam se stavio na listu čekanja za bakreni mat od istog tog SPH.
ScuMat

scumat.jpeg

P.S. Fotka gramofona i bakrenog mata ne prikazuje moj gramofon nego  je skinuta sa LH foruma. Moj mat još nije napravljen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 22.7.2022. at 18:13, чика-Брка reče

ma kakav bakarni mat, ne bacaj pare.

stavi tanki filc ili čoju ispod tega i uživaj.

(savet od bivšeg, a boga mi i budućeg lenkiste)

:cheers:



A znas da kad sam vec sperio da moram i probati, pa makar se ....! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...