Jump to content

3a Allegretto N50 restaurastur by krca44, pa jos ponesto


krca44

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Znači sa 18mA pad napona na 100oma ti je 1,8V, vrlo malo za ono što tebi treba.

3x470 oma(mesto 330) plus 100 oma, da se dobije oko 1k5 sveukupno a za 2 kanala je oko 40mA, pa da se dobije(opet oko) 60V pad napona..

Nemo da se pravis trol! :D  I nauci razmisljanje ...

'Naci 18mA samo ako proba jedan kanal, sto nije  valjda ...nije./... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, krca44 reče

Uradicu tako, jos malo cu razmotriti da li da uradim Line, zamislio sam da prvo probam samo phono pa ako valja to sto napravih da eventualno dodam Line stepen.

@vladd nemo da me zezaš, vidi šta je čovek napisao, prvo phono, znači pola potrošnje ima za prvu probu dva kanala, 18mA. Odakle ti tih 40mA? Line ide tek kasnije još 18mA, ukupno 36mA.

Znači treba 50V da obori a struja je 18mA, za to treba 2K78 ukupno. Recimo 6kom. 470oma i barem 1W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes u pravu si, trosi bedu od 18mA.

Nema smisla to sobaljivati toliko sa otporima. Trebalo bi 3x po 1k...disipacija po otporu 1,6W, sto bi znacilo ozbiljan bljak....

Ja mogu da ponudim neke iskrine keramike 1k5 po 5W, pa da proba par na red, 2x rc...

Bolje da ponudim variak... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, vladd reče

Nema smisla to sobaljivati toliko sa otporima. Trebalo bi 3x po 1k...disipacija po otporu 1,6W, sto bi znacilo ozbiljan bljak....

U Kelco imaju 2K2 / 2W - ako ih vezem paralelno dobijem 1K1 / 4W nominalno.... to bi moglo da prodje, ovako odokativno ?

------

Sim u PSUD kaze da tako dobijem na C4 = 261VDC

U sim su ubaceni podaci trafoa koje imam i koje sam izmerio off-load... trebalo bi da je koliko-toliko precizno/priblizno  ( opterecenje 20mA ) .

probacu jos neke vrednosti.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sim sledeci kaze

R1 i R2 su 2K2/2W paralelni = 1K1 / 4W-nominalno

R3 1K5/2W paralelno = 750R / 4W-nominalno

C4 = 268 VDC 

I1 / opterecenje je 20mA

---- OK, probacu, ne zurim, otpore moram da nabavim.

Hvala za pomoc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

268,8, minus variranje mreze. To bi bilo to, oko 3k..na 18mA imaces odlicnih oko 273V odnosno pad oko 59V

Mene je zbunilo obaranje 60V, sa 1k na 40mA sto nece ici, mora jos nesto da potrosi dodatnih 20mA na semi. Pa pomislih da ide jos jedan stepen sa 9-10mA po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sstrsat je vrlo malo napisao, mislim da phono ima mozda/verovatno manji gain ( 34-36dB ? ... 38dB ??? )  pa je zato dodao Line stepen,  a za linijske ulaze filter sa obaranjem napona ( cini mi se ) - ovo su neke moje pretpostavke, ne znam da li su tacne.

Nisam siguran za gain phono-a, dekuplovao je katode, sama cev ima nominalno Mu=25, u praksi manje, onaj prethodni phono koji sam pravio je imao gain 16 po triodi ali druge su vrednosti, ovde mozda ima nesto vise  (  pretpostavka ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

stabilizator 270V

Vidi planiram ja to ali layout mi jos nije dobar da to radim ... kako vec radim.  Sa sadasnjim PSU, kako sam ga slozio uopste nisam zadovoljan, dobro je sto ide na rasturanje, mora bolji layout....  uglavnom trenutno ne bih komplikovao, cilj mi je da sad onako najjednostavnije uradim a da radi bez bruma pa onda dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je malo pojačanje Phono stepena, uradi sledeće: napravi prva tri stepena kao phono, a line ulaze dovedi tek na poslednji stepen bez pojačanja (cathode follower). Izbaci 680k i potenciometar.Treba ti samo još jedan sprežni kondenzator i potenciometar ispred CF da ih tu razdvojiš. Tu bi imao opciju manjeg i većeg gejna ako napraviš bypass sa prekidačem oko trećeg stepena. 

(Miko reci mu za gejn koliko je bitan :D).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phono deo sam rasirio na celu jednu 9x15cm pcb, cevi su male ali delovi nisu, nisam mogao da sabijam - mesta na ovoj pcb nema vise.  Vec sam napravio, taj deo mi se ne rastura ( mada nisam 100% zadovoljan, mislim da je bolje od prve skalamerije ).

Line ceo mogu da uradim na manjoj pcb.

Razmotricu jos narednih dana, prvenstveno me zanima phono, pa ako treba jos neki stepen da vidim onda da li taj Line ili nesto drugo, prema pojacanju phono-a  (  i prepravka PSU ako dodam line ).

 

Kad zavrsim slikice.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, NIXIE reče

(CF)

Recimo to je ideja ali ne sa ovim 6n16 cevima...

Imam 6N23P,  6S3P-EV,  PCL82,  PCF80 ( ove treba proveriti )...  i jos gomila cevi koje rade sa naponom od 250V,  npr. 6N1P-EV ima Nesa na KP, 5Eu komad,  .....  tako nesto razmisljam za CF.

A ako treba gain, recimo Mu Follower ali sa 6dB pojacanja, ne vise ( ili koliko bude potrebno )... tako nesto.

 

Mozda na kraju uradim bas po predlogu taj Line, sve je to zasad nepoznanica.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, NIXIE reče

Šta bi sa zvučnicima?

Prezadovoljan kako sada rade.

Treba da se ucvrsti skretnica na nekoj dascici i da se uradi ostatak ( zice, buksne itd ).

Razmisljam da umesto MKC plavih stavim Wima jer bi bilo 4 konda za 16uF a ne kao sad 16 komada sa predugim zicama.

Generalno planiram da ovo radim tokom Januara-Februara.

-----

Zao mi je sto ne mogu pazariti Pioneer sa fifi foruma - 12" horne i 12" drajver  (  onaj cs-801, ima pozadi krivu hornu na dole ala Altec za mid ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ducati 16uF mi se slucajno uklapa sa cevnim PSU koje treba remontovati, kod njega je 32uF + 32uF, 4x16uF mu dodje isto tj. nije skupo i mogu da eksperimentisem na vise strana  ( jos malo pa ne znam gde cu pre ).

Da li je to ovo radnja, 210 Din :

http://www.loren.co.rs/kondenzator-16mf-475v-ducati-italy-LOREN_1790?manufacturer_id=159

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, krca44 said:

Ducati 16uF mi se slucajno uklapa sa cevnim PSU koje treba remontovati, kod njega je 32uF + 32uF, 4x16uF mu dodje isto tj. nije skupo i mogu da eksperimentisem na vise strana  ( jos malo pa ne znam gde cu pre ).

Da li je to ovo radnja, 210 Din :

http://www.loren.co.rs/kondenzator-16mf-475v-ducati-italy-LOREN_1790?manufacturer_id=159

To je to, oni su uvoznici i imaju sve na lageru. Cena dobra, salju postom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...