Jump to content

Treba mi pomoć oko izbora power ampa


predragm

Preporučeni Komentari

Zamolio bih članove foruma da iznesu svoja mišljenja koja bi mi pomogla da unapredim svoj sistem. Sada svoj gramofon Torens TD 150 mk II koji sam prilično sredio slušam preko Musical Fidelity VLPS na Dayens Ampinu i zvučnicima Marantz LD 50. Imam i tjuner Kenwood KT 5020.

Kako je pojačalo pozajmljeno i treba da ga vratim, dao sam se potragu šta da nabavim. Da sam napravim nemam dovoljno stručnog znanja,arhitekta sam, odnosno mogao bih to dobro da skutijam ali elektronske sklopove da kvalitetno uradim i premerim teško, možda kad me za godinu poteraju u penziju pa budem imao dovoljno vremena da izučavam i isprobavam. Inače imam vešte ruke imogu svašta, bavim se i arhitektonskim maketarstvom pa sam savladao dosta veština i domišljanje kako uraditi neku stvar.

Ušao sam nakon nekog razmišljanja  u nabavku pojačala i opredelio se za varijantu koja mi je u ovoj situaciji uz neophodna osvežavanja izgledala kao vrlo dobro i kvalitetno rešenje, te sam kupio stari Sanyo Plus C55 preamp ( zbog dobre fono sekcije) i planirao da sa KP uzmem odgovarajući P55 power amp. Dok sam se kosultovao oko mogućnosti nabavke potrebnih komponenti za osveženje koje mu je poslo toliko godina neminovno, neko ga je iako je u ponudi stajalo skoro dva meseca juče kupio, tako da na moju veliku žalost ta kombinacija otpada.

Zato vas molim da mi svojim razmišljanjima, idejama, savetima i sugestijama, a ponajbolje konkretnim predlozima i rešenjima pomognete da formiram valjan sistem za slušanje uglavnom džeza i roka. Moje preferense su uz vernost reprodukcije zvuk koji malo može da vuče na lampe, možda i na topliiju stranu, dubina i širina scene. U ovom trenutku moj budžet za nabavku  ne bi mogao da bude više od 300 eur, jer bi morao da uložim ako je polovan uređaj i u osveženje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih ti preporucio ovog duala

http://www.kupujemprodajem.com/Dual-CR-1750-32547824-oglas.htm?filter_id=141

Pa lepo vratis odmah pojacalo i imas nesto za slusanje, dok ne izaberes nesto od lepota iz DIY zajednice.

Ulozeni novac ces lako povratiti, risiver je odlican i ima solidno pojacalo.

Spomenuti zvucnici su pristojni bukself, ali bih ja od tog kraja krenuo u apgrejd.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, vladd said:

Ja bih ti preporucio ovog duala

http://www.kupujemprodajem.com/Dual-CR-1750-32547824-oglas.htm?filter_id=141

Pa lepo vratis odmah pojacalo i imas nesto za slusanje, dok ne izaberes nesto od lepota iz DIY zajednice.

Ulozeni novac ces lako povratiti, risiver je odlican i ima solidno pojacalo.

Spomenuti zvucnici su pristojni bukself, ali bih ja od tog kraja krenuo u apgrejd.

 

Pa nemam ništa protiv lepota diy zajednice, ako ima neko neki predlog neka predloži. Ponavljam da sam redim elektronske sklopove nisam kompetentan, ali da ga uobličim i skutijam vrlo mogu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, predragm said:

ali da ga uobličim i skutijam vrlo mogu. 

Pogledaj na aliekspresu gotove module. Mozda ti se nesto svidi, mada takva trgovina moze da bude rizicna.

Primer

http://www.aliexpress.com/item/LJM-Audio-Hi-end-L20-200W-8R-V9-2-Audio-Stero-Power-Amplifier-Board-with-Angle/2019258052.html?spm=2114.10010108.1000014.6.TsrP9Z

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su dobri pojacavaci, i po mom racionalnom delu ukusa, ali treba dodati jos jedno 120 evra za ispravljac i jos toliko(ili koju mrvu vise) na neobradjenu limariju, mislim na hladnjake i delove kutije.

Recimo

http://www.trafco.rs/cenovnik.php

 

Pa plus elkici, od 15(min) do30-40evra po komadu..grecevi ili diode..

Skuplja verzija je dual mono..itd.

 

Ima toga dosta za razmisljanje, pa sam predlozio prijateljsko prelazno resenje, dok svi ti procesi traju, sa osvrtom na spomenuti meksi zvuk(posto u ponudi ima previse metalsound japanaca, ili neprijatnih stk  pojacavaca), uzimajuci u obzir vintage komponente i nekakav racionalni nivo komponenti.

Nivo vise srednje klase, koja se moze apgrejdovati do zadovoljavajuceg nivoa.

 

DIY je tu da zameni rasipanje novca na precenjene firmirane zablude ili marketinska prenemaganja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eno mu super varijanta - tatko na svi mosfeti - Hitachi HMA6500 , 120E na KP

 

milion puta bolje nego da kupuje grobove iz doba kad je berlnski zid jos bio mlad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da sam vičan elektronici kao što nisam, ne bih pisao već naveliko pravio i isprobavao. Ovako ili da kupim gotovo ili da pravim (rekoh šta umem) nešto uz obilatu pomoć drugoga (iznutrice).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

eno mu super varijanta - tatko na svi mosfeti - Hitachi HMA6500 , 120E na KP

 

milion puta bolje nego da kupuje grobove iz doba kad je berlnski zid jos bio mlad

Videh i ja razmišljam, ma krivo mi za onaj Plus P55, ljuta mašina, ali sad džaba da se jedem. Nisam slušao tog Hitačija, kakva su iskustva?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pravi sta hoces , ali je bitno prva da nabavis nesto sa cime ces biti zadovoljan na duze vreme

 

taj Hitachi ce da odere ko zna koliko modernijih power ampova , ako ti je milozvuk bitan a ne pusta sirova snaga ...... koja je vrlo cesto upitna van papira

 

sa druge strane - uvek ces ga prodati za iste novce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa druge strane - ako sam te dobro razumeo - vec si pazario Sanyo preamp

pogledah semu - to ce - uz kvalitetan re-cap i umerenu prepravku , da bude sasvim posten i kulturan preamp

 

ubio se za kombo sa Hitachijem ili bilo cim kasnije

 

sto ce reci - nakrckaj da imas sta da slusas , a za DIY je lako - onda imas vremena da radis na ihaj sistemu polako , sa gustom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i

1 minute ago, Zen Mod said:

sa druge strane - ako sam te dobro razumeo - vec si pazario Sanyo preamp

pogledah semu - to ce - uz kvalitetan re-cap i umerenu prepravku , da bude sasvim posten i kulturan preamp

 

ubio se za kombo sa Hitachijem ili bilo cim kasnije

 

sto ce reci - nakrckaj da imas sta da slusas , a za DIY je lako - onda imas vremena da radis na ihaj sistemu polako , sa gustom

Ima li nekog sa foruma iz Kragujevca ko bi mogao da pogleda i oslušne tog Hitačija, mnogo bi mi pomogao?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Zen Mod said:

sto ce reci - nakrckaj da imas sta da slusas , a za DIY je lako - onda imas vremena da radis na ihaj sistemu polako , sa gustom

Sustina.. :)

Polako, sa gustom, osvrtom na zeljene detalje...ali mora nesto da sviri u ambijentu...

 

Evo ja krckam riaa pream par nedelja..i trajace..,slede paralelne aktivnosti na jos par igracaka, sve u svemu pokrivena ova godina sa burgijanjem i svajsovanjem.. :)

Uz malo srece i sa lepljenjem i lakiranjem.. :)

Taman posla da se radi u tisini, da nema sta da se vec slusa. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mošdobiti pristojan zvuk sa classD ampovima, za male pare, i dobri su i sa skromnijim napajanjema... Pogledaj TPA3116 temu kod nas na forumu ili na sveckom diyaudio.com, kod mene ga možeš čuti, kao i tda7498 ... sa napajanjem od 3000din može da sviri više nego pristojno par godina dok polako skupljaš kintu za neku alu...

 

http://napajanje.rs/Mean-Well-LRS-150-24-150W/24V/0-6-5A

http://www.ebay.com/itm/TDA7498-100W-100W-High-power-Digital-Amplifier-Board-AMP-Board-with-Radiator-/361063320255?hash=item54110d0abf:g:8E0AAOSwQJhUdZtB

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Pchelac said:

Mošdobiti pristojan zvuk sa classD ampovima, za male pare, i dobri su i sa skromnijim napajanjema... Pogledaj TPA3116 temu kod nas na forumu ili na sveckom diyaudio.com, kod mene ga možeš čuti, kao i tda7498 ... sa napajanjem od 3000din može da sviri više nego pristojno par godina dok polako skupljaš kintu za neku alu...

 

http://napajanje.rs/Mean-Well-LRS-150-24-150W/24V/0-6-5A

http://www.ebay.com/itm/TDA7498-100W-100W-High-power-Digital-Amplifier-Board-AMP-Board-with-Radiator-/361063320255?hash=item54110d0abf:g:8E0AAOSwQJhUdZtB

 

Nisam se naslušao tih D ampova ali mi je ono što sam čuo nekako tanko. Pominjao sam da volim zvuk na lampe i prostornost zvučne slike, al ako ima neki takav D class nisam gadljiv.

Quote

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova classD je dobra jer je štedljiva, ovaj tda7498 je oko 10e, zbog efikasnosti ne traži veće napajanje nego što mu je nominalna snaga , napajanje evo 20e, za 30 do 40E imaš Nov amp, koji sviri pristojno, a prištediš godinu il dve, pa sklopiš ovaj First one slovenački i da pevaš... ako ti nije žao 400do 500 jura:D. Tpa3116  puno bolje sviri sa onim malim kineskim lampaškim preampom... Ti imaš valjda solidan pre, i ja bih ga upario sa double mono tpa3116 verzijom. To pbtl mono verzija, ima i na jednoj pločici, Skrstic probao - kaže odlično...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta ces da cujes? Sta ocekujes da cujes? Tudji amp, zvucnike, postavu, prostor...? :) A taj preamp,ako je iole solidno odradjen, ne bi trebao ni zericu da utice na ostalo.

Lepo Zen predlozi Hitacija, jeste da je vise od trecine predvidjenog novca za finalni amp, ali je lutka jedna.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo deal - uzmi Hitachi ..... a kad ti vise ne bude trebao , uzecu ga ja za iste pare

 

valja se ..... kao letnji amp , cisto kao Kudos fabrici

 

ono - kol'ki hajp napravismo a dugo se razmislja , mozda je vec i otisao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...