Jump to content

Srpski Sirotinjski Ongaku


Woland

Preporučeni Komentari

ne treba vam Zenovo dopustenje za stvari za koje ne treba dopustenje :)

 

mozda jedino da - ako zatrazite -  prebacim neke postove , ali i to striktno po spisku postova .........

 

mada - od viska glava ne boli - samo krenes novu temu od pocetka

Bice ali prvo da ga ispopravljam. Hvala. Nisam bas sva pravila proucio do kraja, a treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao semu, ali ovo je neka druga varijanta. Izlazni trafo ima samo cetiri zice zelena i zuta su primar a plava i crvena  8 oma zvucnik (ima na slicici konektor). Ovo sto si dao je zanimljiva kombinacija istovremenog rada triode i  klamp pasivne pentode sto menja sadrzaj harmonika pa ko voli.... Nahvalili ga italijani, ali za mene em su dobili manje snage em taj zvuk sam cuo (6s4s ruskai klamp 6L6 mullard). Meni ne valja. Ovde su 6n8p 300b i EL34. Ovde zaista biras lampu. Preklopnik za anode dok po dva prenosna  kondenzatora (koji ne vrede bog zna idu na obe lampe i skupljaju obe ulazne impedanse i  skoro 80 pF sto triode sa milerom sto pentode. Sa EL34 su odstranjeni.To ova 6N8p ne moze da tera kako valja sa 33k u anodi i 4,mA. . Nema grid stopera ni na 300b niti na 6n8p Skoro nista nije blokirano od  mreznih smetnji a brdo zice... Lepo odradjena ali previse secena stampa sto bi se reklo razocarenje . Ovo je integralno. Obe triode imaju gain, prva na 68k u anodi, a druga po 33k i u anodi i u katodi sa 10mF bajpasirano zbog galvanske veze prve i druge. Ne valja. Lepo na oko, ali ne vredi truda. Ako cheef bude hteo da ga doradimo moram da pitam ma da je tesko ostvarljivo  samo sa jednom lampom ispred. 

Videcemo. bnb hvala!

post-1666-0-36856300-1454602591_thumb.jp

post-1666-0-81674800-1454602694_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SE 170C jezgra 

2940 mm2 10K primar 80H

3900 namotaja (26 slojeva po 150 namotaja 0,6 zicom/120R/1,2% gubitaka) 

5 primara po 5 slojeva / 6 sekunadara po 2 sloja

 

sekundari  110 po sloju (12 slojeva zicom) 0.83mm (motani duplo (fakticki 12 vezani u paralelu svi) 1,7% gubotaka

 

Bac 0.51T, Bdc 0.53T.....smanjice se vazdusni prostor da doteramo do 0.7-0.8T dok ne dodje do zasicenja jezgra :wink2:

 

radna tacka

1250 88mA RLa 10000

1850 35              11321

 600 150              10484

 

 

opseg sigurno ide do 20Hz -1dB, ali gore ce biti oko 25-30Khz 

 

Posto sam i sam svojevremeno upao u ludilo pravljenja ovakvih ampova mislim da covek mora da sagleda sve probleme koji mogu da se pojave kod ovakni HV uredjava.

 

Hvala svima koji su me odgovorili od toga(svojevremeno), mora se imati na umu da za ovakve ampove moraju da idu i veliki konsdovi i specijane zice i ozicavanja i  sta ti  ja sve znam.

 

Moze se pogledati i cevka 13E1 vrlo jaka sa malim radnim HV i prostim trafoom.

 

polako i bez zurbe  :whistle2:

 

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jezgro 170C je ogromno. Ja sam najvece namotao SE150c za 845 na 1100V i 85mA na R Load 8500 oma i 65H, jednom i nikad vise. Veliki posao. Voleo bih to da vidim namotano!? Pretpostavljam da ce biti mono blokovi ili da Woland pocne odmah da bilduje.  Uzgred kad sam imao volju da motam OPT nabavio sam  nemacku neku trafo izolaciju na koturu. Ostalo je jos  jedno 1000 metara x 22cm sa veoma malom kapacitivnom konstantom  (1,2) sto je bolje od svih drugih plastika i teflona, pa ako bude motanje mogu castim. Samo da jednog dana vidimo dve  male trafo stanice. Bata Bane jesi u pravu za 13E1. Izuzetna lampa. Velika snaga mali napon i izgleda veoma lepo.  Koliko se secam Aleksandar Bracinac je sa njom radio dok je jos mogla da se nadje i u jednom dugom tf razgovoru pre vise godina izuzetno je nahvalio. Sada je veoma tesko naci, ma da se pojavi po koji par.

211 ukljucujuci i milera ide sa podnozjem na 180 i vise pF. Tezak zadatak  za  driver. U svakom slucaju navijacemo.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GM70. plusevi: linearna dostupna traje bar tri gidine sigurno bar kao 211 Psvane i duze, dosta jeftina....

minusevi: prevelika bacena snaga za filament, nije atraktivna kao sve druge velike lampe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GM70. plusevi: linearna dostupna traje bar tri gidine sigurno bar kao 211 Psvane i duze, dosta jeftina....

minusevi: prevelika bacena snaga za filament, nije atraktivna kao sve druge velike lampe

 

A možda je potrošnja grejanja nasuprot, neki podatak, besprekidni rad 20.000 sati, isprekidani 10.000, atraktivnost  zvučno, novi prototip, jedna polovina, mp3:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13E1 merio u triodnom spoju pre 10-15 godina...

To cudo se greje pa otkida, a ne vidi se na prvi pogled. Mislim da sam se i opekao. Treba joj dugo da se ohladi.

A nisam merio na prevelikim strujama uglavnom do max power.

Jeste jako lepog izgleda i ima zatvorenu veliku anodu. Anoda joj nije otvorena kao kod vecine drugih high trans "strujnih" cevi.

izuzetno mali unutrasnji otpor koliko se secam reda 200-300oma?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13E1 bila odavno na nekom sajmu u Munchenu, i buducu je retka a lepa svi su se nesto motali oko nje. Kako Nemac rece radila na 300V/290mA triode.

 

Mislim da je Lemic potpuno  u pravu ( ili ja navijam za GM posto sam uradio 2 x po 2 mono bloka + jedno celo dok sam bio radna snaga za italijane). Nama je to najisplativija varijanta. Samo ne svira za sve pare vec za mnooogo vise para. Kod sebe imam uvek bar jedan par. Cuo sam kako radi sa F.I.A.T.  OPT.  Mislim da bolje svira nego Bartolucci, ali obe varijante su impressionante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo se treba presabrati koli ti W treba

 

PA onda ici dalje da li da se cedi drenovina, ili terati dispet, ili sta vec....naravno finalnu odluku ima fun faktor koji je vrlo cesto obrnuto proprcionalan lako ci izvedbe. :wink2:

 

Elem, mozda nesto u paralelu ili UL varijanat 

 

Gujo, travo je u standardnim varijantama ima oko 8kg (2C)...jes poveci :guitarplayer:

 

MAda i dalje mislim da je vrhunsko resenje toroida sa air gap :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala.

opet mi nešto kod banetovog napisa nije u skladu sa ješinim podacima jezgra, zato sam pito.

glede samih dimenzija, sasvim izvodljivo za motanje.

Prozor je 100x40mm pa sabiraj slojeve. Ako bi stala zica ovako debela  ovo bi sviralo. Postujem proracun i nebih o debljini zice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...