Jump to content

DAC - šta kupiti...


x1gor

Preporučeni Komentari

Grau već napravio prvi korak  ka PC DACu. Nabavio thin client.

Ja se spremam na  drugi korak DSD USB receiver.

Ovo sam našao kao najpovoljnije.

http://www.aliexpress.com/item/SMSL-X-USB-XMOS-USB-to-Spdif-Converter-DAC-DSD-IIS-Digital-Audio-Interface/32417534662.html?spm=2114.01020208.3.19.P8plqY&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_5

Da li mislite da je ovo dobra kupovina? Ne mislim finansijski nego  kakav je kvalitet?

Pa  posle toga da švajsujem neki aLa lampizator LPF i izlaz.

 

PS Ili da izaberem  ovo?

http://www.aliexpress.com/item/latest-XMOS-U8-USB-384K-32B-module-I2S-SPDIF-output-support-DSD-for-es9018-DAC/32535682674.html?spm=2114.01020208.3.50.pUtaaM&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_5

 Da li  kutiče vredi  40Evra  doplate ili  je i neki  drugi kvalitet  na  strani  prvog?

Imam nešto od tog smsl-a i kvalitet izrade je OK, ali ništa posebno. Vjerojatno je onaj modul iz drugog linka isti unutra, ili je vrlo sličan. Meni se ne sviđa HDMI veza jer je sve presitno i teško se lemi ukoliko bi be spajalo na neki DIY.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je i meni u prvi mah zasmetalo a onda sam ukapirao da je najlakše koristiti USB kabl i na tom drugom kraju DIY daca staviti šasijski HDMI konektor.

Imam nešto od tog smsl-a i kvalitet izrade je OK, ali ništa posebno. Vjerojatno je onaj modul iz drugog linka isti unutra, ili je vrlo sličan. Meni se ne sviđa HDMI veza jer je sve presitno i teško se lemi ukoliko bi be spajalo na neki DIY.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naprotiv, ovaj koji ima HDMI konektor ima balansirane digitalne signale.

Moze da se koristi i samo sa +pinovaa signala.

ALI pravu snagu dobija kada se ti +, - balansirani digitalni izlazi prime sa balansiranim receiverima

A zatim reklokuju.

Ustvari idealno resenje je da se svai od tih balansiranih izlaza galvanski izoluje, potom svaki dovede na bal to se receiver a potom reklokuju...

...

+ ovaj balansirani vid izlaza omogucava duze kablove veze do dac-a

...

Ali je ustvari poluproizvod

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Lovim neki DAC koji bi strpao u jedno kuciste sa pojacalom za slusalice koje sam vec napravio. Hocu da napravim uredjaj koji mogu da ukljucim u bilo kakvo sr**e od racunara i imam dobar zvuk. Procitao sam dosadasnje pisanije i zabolela me je glava od brda kineskih izvedbi silnih cipova. Vidim da se probalo sve i svasta pa vas molim za preporuku.

A sada za****ni deo, zahtevi:

- od konekcija mi treba samo USB, ali asinhroni sa galvanski odvojenom masom i pristojnim lokalnim klokom

- high-res, minimum 24/192

- line level analogni izlaz (pozeljno bez digitalne volume kontrole, moze da prodje i sa)

 

Za sada mi je favorit JLSounds. Da li mi od njih treba nesto osim I2SoverUSB i AK4490? 

 

:4869:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

FiiO E07K 'Andes'

https://www.amazon.com/Fiio-E07K-Portable-Headphone-Amplifier/dp/B00A9LHLQ6

Specifications:

Input: USB  and AUX
USB Support (max): 24bit / 96kHz
Channels balance: +/-10dB (5dB to either Left/Right)
Gain selection: 0dB, 6dB, 12dB
Digital Volume Control: 0 – 60 step
EQ: Treble - +/-10dB; Bass - +/-10dB (in 2dB step)
Line-out: Bypassable to pre-out (with FiiO L7 or E09K)
Output Power: 250mW (16Ω); 220mW (32Ω); 36mW (300Ω)
Headphone Impedance Range: 16 Ω ~ 150Ω
SNR: ≥108dB (AUX in)
THD: < 0.005%@1KHz
Frequency Range: 10Hz ~ 220kHz (amp); 10Hz ~ 20kHz (DAC)
Input Sensitivity (0/6/12dB gain): 2.75V/1.38V/690mV
MAX input Level: > 4.5 Vrms
MAX output voltage: > 7 Vp-p
Crosstalk: >71 dB@1KHz
Screen: 1 inch two tones OLED
Power Supply: Internal 1200mAH rechargeable Li-ion battery
Battery life: over 20 hours

Op amps: AD8692 and TI TPA6130A

DAC=WM8740

USB receiver=TI PCM2706

Recharging: USB 5V, Less than 180mins to full.=
Size: 96mm x 55mm x 15.5mm
Weight: 102g

 

 

Evo usvirava se vec 12 sati na bateriju .

 

Pokazuje na pola da je baterija. Na velikim slusalicama.

 

Ima pojacanje 0, 6 i 12db gain  . Sa gainom od 6db volume ide od 0-40  na 12db 0-60 . Na 12db bukvalno moze da kida bubne opne.

 

Sa gain-om 0 ima realno najcistiju zvucnu sliku / sound stage. 

 

Imam utisak da mi je u dzepu neko vece pojacalo za slusalice.  (od 5kg bar)

 

 

Radi odmah cim se zakaci na bilo koji Android ili IOS telefon.  

 

Sve u svemu bruka. ;)

 

 

 

e0zew.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo se polačice usvirava. I kako se usvirava sve bolje zvuči. 

Ništa što imam kao izvor zvuka ne svira kao ovaj komad. I što sam imao do sad. (matične ploče i zvučne karte oduvava {soundcards under $800 })

Neki 2x skuplji DAC sigurno bolje svira od ovog / samo je pitanje i koje je dimenzije - takvi nisu đepni veličine paklice cigareta. . .

Srednji i visoki su precizniji i uverljiviji od E10K / detalji detalja se čuju.  Bas je jak i ima snagu a precizan. Neverovatno za ovako mali uređaj.

Toplina zvuka  E07K je brutalna / dok je 10K sterilan.

Imam utisak kao da su mono blokovi - takva je stereo slika.

24bitni snimci su priča za sebe.  

 

Fiio uređaji iznad 100$ su no-brainer . . .B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, toza said:

Miko, da li 3,5mm ulaz služi samo kao ulaz ili radi i kao izlaz? Naravno, kod E07K. Tj. da li si ga povezivao na kućni sistem ili ga isključivo koristiš za slušalice?

radi samo kao ulaz.  ali oba izlaza za slusalice mogu da rade kao line out / ima  'LO Bypass' switch

btw. mora da se dokupi FiiO dock connector da bi se koristio kao predpojacalo. 

 

ovo govance 

20121210100135.jpg

povezivao sam ga direkt i ovako . kad je / zero gain - nema nikakva izoblicenja  / moze tako da radi kao line-out na kucni sistem.

p.s.

imam E10K  na kucnom sistemu / ovaj novi je za telefon i laptop pretezno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi sad

 

DAC / Preamp by Sipi (Korišćeno)

DAC / Preamp by Sipi
+
Cena: 400,00 €
Viđeno: 17 puta
Na prodaju DAC / Preamp koji je ručni rad našeg poznatog audio-inženjera Siniše Mijailović Sipi. 

DAC je baziran na AK4399 i XMOS chipovima i sve specifikacije iz datasheeta važe. Poboljšano je napajanje a razlika od datasheeta je izlazni audio stepen koji je napravljen sa diskretnim JFET kaskodiranim bufferom. 

Pretpojačalo je bazirano na mosfet-trioda-mju folover. Stavljen je stepenasti attenuator. Svi detalji vezani za koncepciju preamp dela na linku: 

http: //www. diyaudio. rs/topic/5251-mosfet-trioda-mju-folover-verzija/

Uređaj í ma: dva činč izlaza (za dva pojačala), jedan činč ulaz (za jedan spoljni uređaj), USB ulaz, spdif ulaz, činč izlaz za DAC direkt (DAC solo, položeni)

Uređaj je malo korišćen u jako dobrom stanju. Došao je kao zamena mnogostruko nagrađivanom Burson HA-160D. Ima daleko bolji zvuk od većine DAC-ova ove klase. Možete doneti vaš DAC / CD od +1000 eura za upoređivanje. Dimenzije: 33x21x5

Može zamena za zvučnički ili interkonekt kabal.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...