Jump to content

Ebay


Mikorist

Preporučeni Komentari

Pošta Srbije obaveštena je od avio-prevoznika Lufthansa i LOT da su, radi prevencije opasnosti od širenja koronavirusa, letovi prema Narodnoj Republici Kini obustavljeni do daljnjeg, što će uticati na uobičajeno poštansko poslovanje u razmeni pošiljaka - navodi se u saopštenju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraš da otvaraš pasijans.

Ako imaš kuglu da pogledaš još bolje.

Najpreciznije da ti kažem, od 0 do 1500 din.

Po pravilu, trebalo bi PDV bez carine, eventualno sa troškovima otvaranja paketa = 700 din.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prosecna vrednost davanja drzavi i ostalima je oko 40% od sume koju si platio za robu.prosecna.neki put ne bude nista ili astronomska. u tih 40 posto carina je najmanja 5-10% a pdv je znacajna stavka jer se racuna sve za pdv-cena-procena po necemu,carina,otvor-zatvor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni za jedan dan stiglo iz Minhena do Zittau (mailboxde) . Sad je u Češkoj u Depou Depo Liberec 70 na 90km od Praga.

Prošli put mi stigla pošiljka  iz Praga Avionom do Beograda . Za jedan dan.  A onda sam čekao 6 dana karinu na 1103 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC.

A iz Madžarske od lika preko ebay mi stigo čip za 3 dana - samo poštar ubacio u sanduče.  

Ovi iz Zittau (mailboxde) su bukvalno na graničnom prelazu Nemačke i Češke. Kombijem dovezu do Libreca u Češkoj u poštu -  i odatle putuje.

NEMA DHL sranja i gluposti. Sve do 1kg je oko 8E . Preporučeno. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam Kod Buerklin-a pazario rezervna dva kom LT1010... 13 Eu.

Od ponudjenih opcija ( nema obicna posta ) izabrao UPS Expres Saver... prosli put sam pisao izjave i trt mrt ali dosla roba bez carine i bez placanja UPS-a.

Sada ponovo domaci predstavnik UPS ( Ekspres kurir mislim ) kaze :

Roba je stigla kao za pravno lice jer je prva linija adrese BG Univerzitet ( ovo Buerklin zahteva zbog uclanjenja a ja i imam index ),   ti si fizicko lice i mi necemo da uradimo prevodjenje ( papirologija ) sa pravnog na fizicko lice, angazuj drugog speditera.

Ja rekao vratite Buerklin-u, trazicu refund ako moze.

Buerklin meni javlja "digni robu".... dakle ja im objasnim i sad cekam da vidim da li ce nesto moci da urade... sto sumnjam.

Citava ova zajeb...cija zato sto je Carina promenila neki clan poslovanja i zato sto Nemci mogu da mi posalju Invoice u koverti A4 formata na 4 jezika ali nece da stave da 2 IC-a.... u tu istu kovertu (  i domaci agent nece da se zajeba.a).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

sada je idealan period za naručivanje kupaćih gaća i šorceva, pa to sve taman stigne pred leto.:pilot:

Taman me podseti da naručim papuče za plažu, velike. Ovde kod naših Kineza, sve neki mali brojevi, ostalo od prošle godine, neće ih nikad prodati. Rekao sam im više puta da muške papuče ovde ne naručuju manje od broja 44, ali nikako da se opamete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, zek said:

Misliš da prave tako male ....:hyper:

Prave, bio sam u subotu da nešto drugo kupim do Kineske prodavnice, pogledam, kad ono 40, 41,42,43 na muškom odeljenju. To je sve za decu. I naravno, njihovi brojevi su još manji.:alkosi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...