Jump to content
Woland

SissySIT (bilo SufiSIT)

Recommended Posts

da quotam samog sebe ,sasvim dovoljno o recenziji:

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/321387-sit-3-a-post5495041.html

long one

reading just few lines here and there fo rfirst time , later tonight will read more carefully

however , Leben and FW shouldn't go together on same web page , let alone sentence and God forbid!!! connected together ......

da ne pominjem da je u pitanju odavno poznat sistem sa WM , Duelund skretnicom na izvolte balavite , u kojoj su napravljeni krucijalni propusti

sto se tice FunnyMoon-a , slike su uvek bile najvaznije

a sto se tice ruskih SITs  i VFets , odavno probana nabavka , ali je lagana kao da je distributer najveca srBska NVO - Vlada Srbije

nego , koje tebe buve ujedaju ?

u svim mogucim temama vezanim za SIT si ti najaktivniji , ko da ih Tim Rawson pravi , pa moze na buku i za dzabaka ?

:haha:

a inace da ne ostane da nisam odgovorio, makar zavrsio u vodi za juhicu, pitanje je zapravo obrnuto - ne znam zasto si toliko teritorijalan prema VFET/SIT prici koja traje citavu deceniju. posto i sam sigurno znas ko je pratio sve od samog pocetka. mada, zasto i to ne reci, cenim sto si izvadio spravu iz garaze i odneo ljudima na slušanje. malo li je danas?

nego jel ima taj SIT-3 CCS,  nesto me tu kopka.

nisam teritorijalan , nego mi malo baca klipove u tockove sto sam sve vise nego lepo napisao u predmetnim temama , a ono se padobrani pitanjima bez da se cita

jbte , ima li sema DEFiSIT-a na vise od par mesta , zajedno sa sve analizama iznutrica i bitnih elemenata konstrukcije  ?

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/314822-greedy-boy-defisit-papas-koans.html

i tako dalje ......

kako je receno , ne jednom , SIT-3 je unekoliko promenjena sema DEFiSIT-a , da se omoguci masovnija proizvodnja

ja tu ne vidim CCS nigde ......

edit: SIT prica je znacajno starija od Nelsonovih SIT-ova ........ kojima ima eto skoro decenija

oni japanski fantomi prave ampove sa njima ima bar 25 godina , ne racunam serijsku produkciju , nego samo cisti svajseraj

zahvaljujem za info oko CCS (btw kao da sam pitao za nesto sto nije opste mesto FW dizajna), za ostalo nemam komentar -  DEF, SEF, SufiSIT, DEFISIT, SIT-3.... ko ce sve to da cita, neko ovde nesto i radi a mozda i slusa. daj skracenu lektiru za pocetnike.

kratak je ovaj zivot za ta sitna crevca, dok su na astalu bili samo 2SK79 i 2SK82, znalo se sta treba da se radi sto su neki i uradili pa se mit prosirio i dovde. pozdrau...

CCS jeste opste mesto u elektronici generalno

pored ovoga sto napisah , nekoliko tema , tebi direktno odgovorih na pitanje vise nego nekoliko puta

neko ovde nesto i radi , pa jos malo i konstruise ..... a sad bi jos trebao malo da ti budem Olivera Jezina

ajde malo oladi , i ne pisi dok ne procitas sve ponovo .

Grau ladi nedelju dana , steta da trosi vreme citajuci forume

moram da priznam da ne kapiram šta sve ne valja: SIT, DEFiSIT, SufiSIT, to što se pominje SIT a ne nešto drugo, što se slušao (pominjao, pohvalio) DEFiSIT, što SIT nema lampu, što se na diy forumu nešto i radi, publikuju šeme, što..  jbg ja sam prost čovek, zemljoradnik, ne moram ni da ukapiram..

Tokini još uvek na Carini (pederi ne rade subotom :) ), Cinemazi nisu još krenuli, dakle nema potrebe (još) da se diže ovolika frka, i da se u pozadini preispituje motivacija.. 

očigledno je u pitanju psihoakustika!

ovaj, zapravo "uticaj grupe na pojedinca"

pa se netko jelte malo napalio a nit miriso nit...    a još i ne zna?!

sve u svemu ljudi postavljaju razna pitanja što je i svrha dajer foruma (između ostalog)

i zanima me neki okršaj i da čunem jedno dobro sit pojačalo u dobrom audio okruženju

kako zvuči.

Nisam ništa lepše procitao od vaših postova sa druženja na kome ste imali priliku da čujete DEFiSIT i ostale Zen-ove uređaje.
Naprotiv mislim da o svemu treba da se piše i više (naročito vi koji ste sve to culi) jer ceo svet bruji o pojacavacu First Watt SIT3.
Mislim da svi uživamo zajedno sa vama u vašim slatkim mukama iščekivanja komponenata.
Privilegija je pročitati recenzije ljudi sa kojima delite mnoge stavove o životu i cijem ukusu verujete.

1 hour ago, Woland said:

moram da priznam da ne kapiram šta sve ne valja

Ja cu ti reknem.. :D 

Ne valja sto je u maloj svajserskoj zajednici iznikla prica o prepoznatoj revolucionarnoj ideji, a koju ne vode eminentni gurui audiofilije i zlatnousati recenzenti.

Zbog vec poznatog nepoznavanja komponenti, i neuklapanja svajserskog znanja u totem-politiku slaganja komponenti(zvucno ime 1 zakaci na zvucno ima 2 pa da oslusnemo da li se slazu :) ) , normalno da nije prepoznat dvojac radna kriva-modelovanje harmonika, i pride sasvim drugaciji pristup V-FET i SIT komponentama..(postoje po nekim sajmovima fini i skupi primerci, ali nepodrzani telalom iz casopica iz kojih se crpi znanje, ili prosto ne zele da placaju pricu, posto kvalitet prica za sebe). Raniji pokusaji su svodili sumu sa starim ili klasicnim amp-topologijama za V-FET, prosto im nije palo na pamet da moze da se skocka "triode OTL sa peskom".. :D

Glavna problematika je namenstvo SIT(mil rf), i nemogucnost da neko lagano aktivira proizvodnju serije komponenti, posto su za spec namene, ili dok se ne osvesti neki jaci brend ili SIT dostigne marketinski dovoljan level opravdanja da neko formira porudzbu...za sta treba, pride, malo vise soli u glavi(i tehnoloskog zahteva) od kolicine soli za formiranje audiofilske snake oil produkcije..