Jump to content
Zen Mod

ZM, random zanimacije

Recommended Posts

gajtani su čudo: džaba autoformeri, babeldžetovi, baferi, sve bre to pada u senku kad se pojavi kabl, razdelnik, filter :)

P.S. imam sličku iznutrice, al' ne dam, crknite kablomani :D

U sustini je bitan mehanizam za prihvat viljuske,  kao prvo, da li ima dodatnu oprugu ili se oslanja na elasticnost legure, koja ima pozitivnu(iu kosem smeru) povratnu spregu, opruga slabi sa grejanjem, a tada se vise greje. Kineske nitovane sinice svakako nisu sreca.

Malo mi je ulazni utikac usko grlo(6x16A dobija zicu sa 1x16A), mada je praktican neopisivo.

U tortu sigurno mogu da stanu supresori.

Kad smo kod razvodne letve - doboš "torte" sa zvezdastim razvodom, valja li ovakvo rešenje kao na prikazanoj fotografiji (https://www.audiophonics.fr/en/power-strips-and-filters/audiophonics-mpc6-v2-power-distributor-6-ports-aluminum-furutech-gold-p-11581.html)? Ima li prostora za poboljšanje nekim filterskim elementima itd. i kojim?Schéma de câblage DISTRIBUTEUR SECTEUR MPC6 V2audiophonics-mpc6-v2-power-distributor-6-ports-aluminum-furutech-gold.jpg

Da, deblje zice i na ulazu redna klema, uz ekstra masan mrezni.

49 minutes ago, Leonardo said:

valja li ovakvo rešenje kao na prikazanoj fotografiji

To je jedina ispravna opcija.

E sad, moze da se doda za svaki posebno osigurac, supresor, prave verzije 3, 4 i 5, sa filterima ili bez...

U svakom slucaju bi jedna verzija sa filterima bila zgodna za potrosace sa switching napajanjima, a za trafoe opcija po zelji..mozda sa dc blokerima...

47 minutes ago, sir Oliver said:

Poboljšanje debljim žicama

20 minutes ago, vladd said:

Da, deblje zice i na ulazu redna klema, uz ekstra masan mrezni.

Koliko deblje, to tu je 2.5mm2?

Sta je bolje pun presek ili licna?

1 hour ago, Leonardo said:

Kad smo kod razvodne letve - doboš "torte" sa zvezdastim razvodom, valja li ovakvo rešenje kao na prikazanoj fotografiji (https://www.audiophonics.fr/en/power-strips-and-filters/audiophonics-mpc6-v2-power-distributor-6-ports-aluminum-furutech-gold-p-11581.html)? Ima li prostora za poboljšanje nekim filterskim elementima itd. i kojim?Schéma de câblage DISTRIBUTEUR SECTEUR MPC6 V2audiophonics-mpc6-v2-power-distributor-6-ports-aluminum-furutech-gold.jpg

Leo , moze svasta da stane ako hoces

to na semi spajanja je sasvim OK , iako nije bas zvezdasto ....... ko cuje razliku , svaka mu dala

btw. uticnice koje sam nabavio su sigurno ne losije od tih Furutech

PCE.pl , ozbiljna firma , rade idustrijski asortiman gde nema zajebavancije

34 minutes ago, ivan_ said:

Koliko deblje, to tu je 2.5mm2?

Sta je bolje pun presek ili licna?

tureo sam 2.5

licna ili pun presek - po meni je apsolutno svejedno , kad su trase duzine nekih 100mm

opet kazem - ne znam ko bi stvarno mogao cuti razliku

5 minutes ago, Zen Mod said:

tureo sam 2.5

licna ili pun presek - po meni je apsolutno svejedno , kad su trase duzine nekih 100mm

opet kazem - ne znam ko bi stvarno mogao cuti razliku

pa jel si turao ili si gotovo kupio?

pa kupio

:)

pravi mala talijanska firma , blizu Modushop-a

donosili mi par kucista odande , pa slucajno naleteli i doneli mi ovo , kao zanimljivo im