Jump to content

Je'l ovo za bacanje


damic

Preporučeni Komentari

Pronadjem u ostavi 4 kom Sprague, kao na slici, godinama lagerovani u polozenom stanju.l Na dva komada se primecuje da je farba malo lepljiva na spoju limova kao i na gornjem delu oko kontaktnih povrsina. 

Predpostavljam da su za bacanje al, ajde da proverim.

pQY9FRS.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

ocisti i odmasti oko pertlovanog spoja ;

zastiti ostatak konzerve papirnom trakom ili sta vec

prespricaj ili premazi nitro bojom sve sto nije zasticeno (i terminale ) i turaj gde god hoces

eccol je u pitanju , nije pcb electrolit tako da nije histericno kriticno za zdravlje

a ako te mrzi i ne trebaju ti , baci ih

al na moj racun , Post Expressom

(da ig ugradim Woliju u Tannoy OB)

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he, tnx Zen, :D umalo da ih bacim, mada sam na momenat pomislio da bi ivice sastava mogao da predjem epoksijem ili silikonom.

Znaci, ovo Eccol je verovatno nesto kao "ekolosko", meni u secanju ostalo da su to nekad bile "prljave" tehnologije, pa mi prva misao ode ka likvidaciji.

Nesto muljam sa ovim mojim ribonima, momentalno mi rade 2 MRT-a, od Apogee Duete i Apogee Stage-a zajedno spojeno serijski, od 450Hz pa navise. Duetin ribon je siri i skoro duplo duzi pa zvucno dosta "prekriva" Stage-ov, koji je inace jedan od zvucno najboljih MRT koji je ova fabrika napravila. 

Sadasanja misliska je da 4 suba idu do 50Hz, Duetini bas paneli do 300Hz, Duetin MRT do 4000 i Stageov MRT od 4000Hz navise. Posto je aktiva, treba probati rezove malo gore-malo dole, pa sta najbolje zvuci.

Ovi kondisi mi trebaju za Stageove MRT kao zastita od DC.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nekad davno se kao dodatak dialektriku u CON. koristio piralen koji je prakticno bio neunistiv a tvrde da je jako kancerogen.blagi miris citrusa ga odaje kod nasih varijanti piralena.ja sam ga nalazio po otpadima ceo otpad mirise na limun,radnici loze vatru...ljudi ne mogu da pojme koje su razmere zagadjenja u srbiji.vecina prigradskih naselja oko beograda nema sistem kanalizacije,opstine ucenjuju ljude za gradjevinske dozvole,potrebno je da platis oko 1500 dinara za kom.uslove po kvadr.metru a za te pare dobijes gr.dozvolu da bi sa tom dozvolom dobio struju od edb-a.i onda se nekako napabirci sto samodoprinosom sto opstina velikodusno da neki deo i sretnici prvo dobiju vodu.i tu pocinje uzas.ogromna kolicina otpadne vode se sada pojavi u naseljima a nema kanalizacije-jer je ona mnogo skuplja za izvodjenje a isti politicki poeni.posle nekog vremena vecina bunara se pretvaraju u sep.jame koje se "prociscavaju" zivom kada se napune i ne prodje dugo ceo sistem povrsinskih i srednje povrsinskih voda je TRAJNO zagadjen.verujte mi to je istina....i jednog dana mi svi zivimo na trajno kontanimiranoj zemlji preko koje se hrani sva vegetacija ciji je koren u zemlji.i onda taj CON. iz ove price  dolazi do izrazaja dodajuci koloritu otrova u zemlji neku vrstu tonalnosti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...