Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

ne konta baba , sinko

original , made of Preputium , traka- koju pravljaci trafoja koriste za magnetne oklope

kontam da je nezarena traka od koje motaju i jezgra ..... nije mumetal , ali nije ni cena kao mumetal

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

13 hours ago, Zen Mod said:

oces Borbely WCF - neces Borbely WCF

 

"In the 1970s, Dynaco made history again and again with a new series of solid-state units which continued the trend of maximum quality for the money. Ed Laurent moved over into management of the loudspeaker product line, handing solid state design over to a new generation of engineers that he hired in turn. Led by chief engineer Wade Burns, designers Erno Borbely, Jim Bongiorno, Harry Klaus, Hans Frank, Richard Pley, and others produced a stunning sequence of respectable equipment. Their FM-5 tuner, PAT-5 preamp and Stereo 400 "

 

Upravo sam saznao da je  Borbely dizajnirao PAT 5 ,  što se mene tiče brate ja bi njegov jfet  sklop u dupe nabio koliko mi se dopada zvuk. Ako svira kao PAT 5 šećerasto nikad neću prebciti na običan baffer.

:smesna:

 

JFETS THE NEW FRONTIER, PART 1.pdf

JFETS THE NEW FRONTIER, PART 2.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam pročitao oba pdf o Erno Borbely. onda istoriju Dynaco i preampova.... Ovo bre trazim zadnjih 20 godina....

Zavari Borbley po difoltu i na Sissy i na Iron Pumpkin (SE) - znači ništa 1 mali kond na socketu , 2 otpora na socketu.

Lemi ih direkt za PCB :sarcastic_hand::smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

Sad sam pročitao oba pdf o Erno Borbely.

Ako te zanimaju tekstovi o Jfetovima koje je pisao Borberly imas ih na Audioxpess.u. medju projektima, posle 5 strane mislim, jos dva teksta sem ovih gore koje si naveo.

https://www.audioxpress.com/article/EB-604-410-All-JFET-Line-Amp-Starter-Kit
https://www.audioxpress.com/article/The-All-FET-Line-Amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:worship:

 

Ovo je otkrovenje za mene. Jer sam imao PAT 5 a nisam znao da je on dizajner.... Da ne govorim da je u njemu isti bafer. Ono što Zen naziva šećerom ja sam zvao lepkom za uši. Imaš utisak da se zvuk lepi za uši kroz parne harmonike. Nikad to nisam nazivao toplinom (ovo je vrlo subjektivan pojam)....Parni alikvoti :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

nope

vako su najmanji gabariti ........ i najmanji broj lemnih mesta

sto da pravim zatvoreni modul trafo- samo da bi bolje izgledalo , pa makar bilo losije po svim faktorima .......

ko voli nek izvoli , ko ne voli - ima ihaj drugih opcija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...