Jump to content
apexaudio

APEX Tube Preamp

Recommended Posts

nije bas da nema zainteresovanosti.

ima, ali malo.

mene konkretno zanima ova tube m.m. phono sekcija.

a i line.

ja sam m.m. phono sekcije pretezno radio sa EF86 (6Ж32П)

ali od skoro radim hibride - smrdibuba + ECC88.

Mile, ima zainteresovanih i u Srbiji. Do danas sam pravio dva ili tri kućišta za kolege samograditelje, plus moj ( vaš ) line koji ne stižem da skutijam :).  

Mogu da prijavim da su kolege izuzetno zadovoljne ostvarenim rezultatima, ali nisu za bog zna kakvo prezentovanje na forumima ili daleko bilo debatovanje, jednostavno uživaju u muzici i zahvalni su vam.

Sale, ako si zainteresovan mogu ti posuditi moj lin pre., doduše neskutijan, da degustiraš i stekneš lični utisak.

P5220005 [1600x1200].JPG

Class A - Single Ended Preamplifier - 5.jpg

hvala Zoki za line, ali mene zanima i m.m.

ja cu doci do tebe u jednom momentu, trebace mi tvoje usluge.

vezano za neke maske.

pa da spojimo lepo i korisno.

:drinks:

Pogledaj pazljivije datasheet 130V i 25mA su maximumi. Ali ne i u isto vreme posto je Pa 1.8W.
to znaci da ako je Iamax=25mA onda je max vrdnost napona, od anode do katode, Pamax/Iamax=72V, a ako je Uamax=130V onda je Iamax=13.8mA :)

...

Posto je prema shemi katoda spojena direktno na masu, 0V onda na toj liniji anodnih krivulja treba traziti i radnu tacku... Na -Ug=0V i to za obe sekcije posto je i druga direktno spojena na gnd. na grafiku anodnih karakteristika visi se da za -Ug=0V to je prva kriva desna na levo, za oko 20mA anodni naponi su 60V...

A recimo Recimo ako kroz ovaj RL od 47Koma tece struja od 20mA onda je tu pad napona 920V! + anodni napon Ua=60V.

Za 10mA to je pad napona od 470V na RL=47K i svega oko Ua=33V... Sto daje oko 500V napona napajanja... I tako dalje.Screen shot 2016-11-13 at 10.57.14.png

Pri gradnji nikako ne izostavljati ulazni C koji posto se moze pojaviti struja resetke. Iako mala ona ce prolaziti kroz namotaje glave i magnetisati jezgro...

Ako je faktor pojacanja za ecc88 oko 33 (u kolu je gain uvek manji od faktora pojacanja) ali recimo da je 33 onda je totalni gain posto ima 2 stepena pojacanja 33 x 33 = 1089 ili oko 61db. A pasivni network obicno atenuira signal za oko nekoliko desetina db tako da je pojacanje sklopa ta razlika u db