Jump to content

APEX AX-11


John Coltrane

Preporučeni Komentari

evo ga svira, stavljeni 22K umesto 4K7 struja je sad 1,2A mali su hladnjaci posle pola sata više ne mogu da se pipnu

što se tiče zvuka ima bruma pa ne mogu da ocenim, verovatno zato što je udvostručivač napona a i ko zna kakvi su kondezatori

snage ima i za šibanje :disco: a napon napajanja je 2X17V

nego dal bi ovo moglo da radi sa napajanjima od lapatopa?

WP_20190306_14_28_18_Pro.thumb.jpg.9e65b03d01860e2d495df355bd955477.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, John Coltrane said:

nego dal bi ovo moglo da radi sa napajanjima od lapatopa?

U principu da, samo kad su stalno puno opterećeni greju se dosta i ne traju baš dugo.

Možda oni neki industrijski koji su bolji po tom pitanju, ili da staviš ventilatore na smanjenom broju obrtaja da ti sve to hladi.

A ide i leto.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, John Coltrane said:

struja je sad 1,2A mali su hladnjaci posle pola sata više ne mogu da se pipnu

Za tu struju su potrebni najmanje duplo veći hladnjaci, ali će tebi uvek biti problem sa dobrim hlađenjem jer su ti izlazni tranzistori veoma blizu jedan drugom i tu stvaraju veliku temperaturu. Trebalo je to drugačije rešiti na pločici ili da se odvoje od pločice i spoje kablićima na većoj međusobnoj razdaljini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, zek said:

Za tu struju su potrebni najmanje duplo veći hladnjaci, ali će tebi uvek biti problem sa dobrim hlađenjem jer su ti izlazni tranzistori veoma blizu jedan drugom i tu stvaraju veliku temperaturu. Trebalo je to drugačije rešiti na pločici ili da se odvoje od pločice i spoje kablićima na većoj međusobnoj razdaljini.

Upravo. Dobra bi bila jedna medjuploca, min 5mm od bakra, da sabere dva tackasta izvora toplote, i razbaca po vecoj povrsini, i hladnjaci bar sa duplo vecim rebrima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jao, navukao sam se na lanpe još mi fali i A klasa

namera je bila da čujem kod mene kako to svira/radi što će biti kad nabavim odgovarajući trafo, ovako ima bruma

imam još dva ovakva komada hladnjaka pa mogu da spojim ako budem hteo da ga kutijam

a može i dve lenje ventilatorke desetke da lade,

pustio bi i ovako nek radi baš me briga i ako čurne nego nisam stavio dc zaštitu za zvučnike

:idea: pa imam ovde u pojačatoru 4x12V tafuljak sad moram da probam da će brunda i sa njim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Jel ovo neki kit kod kineza? oni bi rođenu majku isklonirali i prodali preko alija

Šta reći kad je i Zoki balansera prešao sa njegovih lampaških na tvoje ton blende a ne verujem da je do sad ukapirao da su mu više proizvodile šuma nego blende :sarcastic_hand:

kaže vidi izlaz jak ko stena stalno mi crkava visokotonac :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...