Jump to content

MrCelavi set up!


mrcelavi

Preporučeni Komentari

Za viken održan High End sajam. Žena mi oduzela platnu karticu, uz primedbu¡ E sad možeš da ideš :)

 tako da se ponovih samo sa ovim

koliko će da izdrži vrtilica ovih 400 gr videćemo al men se čini da ovo deluje.

180 i kusur slika sa sajma kojekakvih ludila ali i nekih opasno zvučećih stvarčica. Problem slike pozamašne u Mb.

 

16864634_10212214552189007_8026976818728915329_n.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

I tako, nekima dođe proleće a neki  ga pričekamo još par dana. Zimsko bavljenje omiljenim uređajima je prošlo. Sistem samo za uživanje u muzici uz čašu konjaka, za sada ništa ne diram, sem da kupujem ploče.

Ali pošto ludaci moraju nečim da se bave a stiže lepo vreme, kompletiranje foto opreme i pravac šume jezera i ostala fina mesta. 

Za te prilike nabavljena  dva radna konja i dva fina objektiva. Naravno ja uzimam dva teškaša a supruga majušnog 3100 koga sačuvah zbog video snimaka i nje ili ti supruge.

Prinove po redu nabavke u poslednje 3 nedelje:

Tamron zoom 70-300mm F4 makro

Nikon D200 + batterigrepp

Nikon Nikkor Ai  135 mm F3,5 prime lense ( starac s kraja sedamdesetih, auuuu kakva stakla ima)

Nikon D300 

Nadalje lovim jedan Ai  80mm 2,8  kao i Ai 24mm 1,4 

Ranac naravno DIY zbog vožnje biciklom po šumama i gorama.

 

 

 

52117a6a-32f7-4e6d-b86c-1af602236b70.jpg

dsc_2055.jpg

img_20170412_204749-2.jpg

rot_0d8ba5d9-20c6-44ec-92b8-cec8a4fbf42e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Mr Celavi,

Dobro doso u klub. Sad valja juriti ploče....E tek si sad najebo.... i puno uzvanja ti zelim u novim pločama, novim ruckama, glavama, pa novoj vrteski pa....... imas posla lepoga ihaaaaj.:cheers: ni gospoja ne moz da ti doaka. Guraj samo prijatelju:wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, shuca77 said:

Bem ti  lebarnik Celavi , kakva ubojita oprema :o. LUDILO. 

Vidi moju prangiju  :D

IMG_20170413_210623.jpg

U rukama Mandušića Vuka.. I pored sve opreme najdraže slike sam pravio davno jako davno kada je ćera bila mala sa Zenitom i nekim pentax zoomom od 200 mm. Tako da, sve je to samo zabava. Uživaj Šule 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Kao što spomenuh u Novopridošlim skalamerijama, danas se priponovio sa A klasom.

Radi se o HeDo/Duro Power Amplifier-u sa 80W A klase. I sada vidi čuda iliti koincidencije  ma nazovite kako hoćete, teko po obavljenom dogorovu sa prodavcem, počnem da Googlam o njemu a ono na Stereophile magazinu kratka informacija da ga je konstruisao Herman Van den Dungen osnivač i konstruktor Prima Luna lampaških pojačala koje  posedujem. Šta reći suđeno mu je da dođe kod mene :) i upozna starijeg brata :) 

Evo malo sličica

 

27906921_10215316740141767_969019187_o.jpg

27901883_10215316739901761_1689699214_o.jpg

27846394_10215316743461850_1405607100_o.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HeDo: Good Looking and Good Sounding

Robert Deutsch  |  Jan 13, 2008 

 

 

 

 

image: http://blog.stereophile.com/ces2008/HeDo-450.jpg

HeDo-450.jpgHerman van den Dungen and Marcel Croese, the duo responsible for the Prima Luna line of tube electronics, have introduced a new line of "Good Looking and Good Sounding" solid-state equipment under the HeDo moniker. As with the Prima Luna gear, the prices are very reasonable: $1395 for the HeDo One 80Wpc integrated amplifier, $1795 for the HeDo Two $200Wpc integrated, $1245 for the HeDo Three preamp, and $1495 for the HeDo Four power amp (the power is not listed on the preliminary literature sheet; I assume it's 200Wpc or a bit more). The four components are pictured here in distributor Kevin Deal's room at the Venetian. The frog is an optional extra.


Read more at https://www.stereophile.com/ces2008/011308hedo/index.html#IkASUEhokRUmtY4w.99

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Počinje privikavanje na zvuk A klase ali nije to daleko od  lampaškog koga posedujem. Pre bih rekao da  razlika ako je i ima  potiče od Luxman L 120A koga koristim kao predpojačalo. Ebi ga sada neplanirano moram da se pozabavim traženjem adekvatnog predpojačivača.

Primetna razlika je u bassu, ima ga vala dosta i dobro druži 12" Beyme sa 00 mada ni Prima Luna nije šala sa svojih 35 svetelćih wati.

Kasno je dosta tako da ću se sutra potruditi da ga malo napanjim tek da se vidi šta može iako nemam naviku da slušam jako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zelim i navijam da to dobro zvuci

ali - sa tim aranzmanom hladjenja , i gabaritima - tu ima jedno 8 do 15W u A klasi

 

ono , fizika je jos uvek dominantna stvar u ovom univerzumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto rekoh , zelim i navijam da dobro zvuci

sto napisah - samo iz zelje da ne budemo blagoglagoljivi idioti kojima nepismena (ili jos gore zlonamerna) novinarska bagra prodaje mooda za boobrege

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu oni meni da prodaju ni jedno ni drugo, niti ih čitam niti pratim dešavanja i napise. A kada kupujem imam neku svoju uvrnutu logiku, kupujem na intuiciju bez proučavanja iščitavanja i td. Zvuči suludo znam ali do sada sam imao sreće i nijedan uređaj nisam prodao jer je njesra.

Možda me nekad ta moja intuicija i prejebe, ali nije problem proda se i idemo dalje.

Sterophile sam naveo samo zbog informacije o Harmanu konstruktora PrimaLune  kuju posedujem.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10ak W u A klasi puna kapa, ostalo da preliva u AB do 80-100 - milinka jedna, i realno ni za kad ne treba više od toga ;)

To što se mi trolujemo sa 50, 100 i više vati u čistoj A klasi... pitanje za psihijatre :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...