Jump to content

JC-80, UGS


shonne

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

nista neces poremetiti ako se preracunaju vrednosti otpora da i dalje imas isti Uds na top JFet

donji isto tako ali nije bitno sem po pitanju disipacije, donji je samo vrlj CCS

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

@Zen Mod

da li ovo moze da radi na vecoj voltazi nego sto je projektovano, 24vdc, a treba 32vdc?

794100241_SchmaBuffer(1).png.354b064f972c1bd8d81a051450fa6f99.png

PcbBuffer(1).thumb.png.c529ada99e1fcb284e90d1d3484c0243.png

kukala im majka, gde im bese jeben mozak kad su to pravili

logicno je da kaskode budu simetricne, da gornji donji JFet vide isti napon, onda im je definitivno isti Tempco i najmanje klizanje DC OFfseta

ovako, ladno moze da se pormeni donji JFet sa bilo kakvim kulturnim CCS , malo je gori DC Offset u temp.time domain ali se ne tura nenadjijum 2SK389BL ,nego moze jedan 2SK170BL

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

umes li preracunati otpore ili ja to da radim veceras?

 

ne sad, kad dodje vreme za to. Tad cu da te maltretiram. Francuzi su radili sa 24vdc i odatle mi osnova dok ovaj v6 pass radi na 32vdc, pa bih to ubuduce promenio. Samo da vidim sta i kako sve. Ovo verujem da moze, ostaje reg u preamp da vidim kako da resim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto, vidis na primeru zasto vecito kukam protiv Pure Resave 

( malo cesca stvar od Cistog Dunava)

sta god da se radi, treba teziti razumevanju ....... tek onda moze da se optimizuju stavri i prilgodjavaju licnom ukusu

nacrtacu ti sa novim vrednostima Rs za prilagodjenje na vci napon, ali cu ti nacrtati i kako bi to trebalo da izgleda

msm, topla voda, nista novo pod kapom nebeskom, al - sto bi Casey rekao mom omiljenom malcu Valeu - moze se reci i za Vrancuze - "Your ambition outweighted your talent" 

ebali ih displeji i preamp da ide po decu u vrtic

:rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Zen Mod said:

eto, vidis na primeru zasto vecito kukam protiv Pure Resave 

( malo cesca stvar od Cistog Dunava)

sta god da se radi, treba teziti razumevanju ....... tek onda moze da se optimizuju stavri i prilgodjavaju licnom ukusu

nacrtacu ti sa novim vrednostima Rs za prilagodjenje na vci napon, ali cu ti nacrtati i kako bi to trebalo da izgleda

msm, topla voda, nista novo pod kapom nebeskom, al - sto bi Casey rekao mom omiljenom malcu Valeu - moze se reci i za Vrancuze - "Your ambition outweighted your talent" 

ebali ih displeji i preamp da ide po decu u vrtic

:rofl: 

ta verzija V3 sto su oni radili je dobra, ali Pass verzija vec neka druga dimenzija :) ono sto su oni uradili kao ceo projekat je odlican, samo trazi mod...

ja na svom  relays verziju imam ovaj reg...

1.jpg.428d8a879cdc3cbde11c0f22f58751de.jpg

trebam ga doterati ns nesto sto su oni radili na front end ampa ugs sa 30VDC, koji se meni cini da je isti reg, samo sa nekim izmenama.

2.thumb.jpg.9c0c92f067f01b39567f486ad37e356a.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

kukala im majka, gde im bese jeben mozak kad su to pravili

logicno je da kaskode budu simetricne, da gornji donji JFet vide isti napon, onda im je definitivno isti Tempco i najmanje klizanje DC OFfseta

ovako, ladno moze da se pormeni donji JFet sa bilo kakvim kulturnim CCS , malo je gori DC Offset u temp.time domain ali se ne tura nenadjijum 2SK389BL ,nego moze jedan 2SK170BL

 

 

idu dva komada uparena 2sk170bl po grani. Ono, nije problem, postoji i sema buffera sa sk170 i sj74 upareni quartet...ali :D

Papa te tranzistore sigurno skuplja po sobi koliko ih ima :D :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Papa tih tranzistora ima dovoljno da sam svaki put morao da se borim da mi ne da po  kesicu svakih

al sta ce mi 

imam dovoljno za svoje potrebe ( sem sto potreba i nemam ) a za biz se resava sa kurentnim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

Papa tih tranzistora ima dovoljno da sam svaki put morao da se borim da mi ne da po  kesicu svakih

al sta ce mi 

imam dovoljno za svoje potrebe ( sem sto potreba i nemam ) a za biz se resava sa kurentnim

sledeci put kad ti nudi, pokupis...kazi mu da nije za tebe, nego za decu na forum :D :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...