Jump to content

Potrebna SPDIF ad on plocica za komp i kabl


grozni

Preporučeni Komentari

Trebalo bi da ima na konektoru iza opticke jedinice?

Prvi u redu 2 pina odmah pored 4 pina audio konektora. Postoji mogucnost da ima i "return" SPDIFA sa maticne ploce, tu na tom konektoru?

Koji se obicno ne koriste.

Jedan par od tih pinova je TTL nivo SPDIF. Nisam sada napamet siguran koji po redu od tih pinova?

.

TTL nivo 5V p-p circa

Standardni SPDIF nivo -0.25V +0.25V (0.5V p-p)

sto znaci da je potrebno smanjiti signal 10x ili za 20db.

Ali vecina SPDIF receivera prima i TTL nivo SPDIF signala. Pa se nece nista ostetiti.

.

A nije nemoguce da ima i na motherboardu negde spdif konektor samo se ne koristi - nije prikljcen.

Pogledaj u podacima za maticnu plocu?

post-96-0-69525500-1457824065_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Noviji cd romovi nemaju digitalni  izlaz.

Digitalni izlaz na starijim cd romovima je digitalni izlaz audio  cda  koji se reprodukuje na tom  cd romu. Nema nikakve veze sa muzickom karticom tj  sa onime sto Groznom treba.

Ako  nema konektor na motherboardu za spdif  ne gine mu

$_12.JPG?set_id=880000500F

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal da se umešam ili ne, moj stav je da nije svaka ploča dobra za vrhunski zvuk sa kompa. Ovo tvrdim jer sam isprobao 10-12 različitih a među njima i ovaj koji ti navodiš. Neće tu biti ni M od muzike veruj mi, to je office mašiina i ništa više od toga.

 

Čim nije izvieden spdif konektor na ploči već govori da je zvuk u projektu ploče bio zadnja rupa na svirali. Kućište ok, napajanje dosta tiho tako da se može iskoristiti ali ograničavajuće je veličina kućišta tako da nemože da stane standardna ploča.

 

I da ne tupim dalje, imam Gigabyte ploču koja čuči i vata prašinu ( model jedan broj manja od ove koju koristim)  ima izvedene spdif konektore  

 

ovako nešto  post-1245-0-14673400-1457858779_thumb.jp

 

Jedino ćeš morati da nabaviš neki Fenom AM3 procesor i par giga ddr3 , ako si zainteresovan javi  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki njemu treba izlaz sa matične ploče a ne sa CD/DVDa. Hoće da koaksialcem iz PCa dovede zvuk u DAC.

Ono što sam mu reko je da je šteta što nema USB ulaz. Može uz PCa, tableta, telefona.

Da ne idemo van teme. Treba mu onaj koaksialni nastavak da PROBA (gledao ali nisam 100% siguran jer ne vidoh lepo) da li može koaksialcem poveže dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@mrcelavi

Hvala puno na ponudi, ali cela ideja je bila da se uzme tiha sprava namenjena iskljucivo muzici, koja nece ici na net, samo Windows, Linux ( dual bot)  i muzika. Sad me malo plasis recenicom da nece biti m od muzike zbog ploce. Ja sam hteo da uzmem nov Mac mini, ali su me svi redom odgovarali od toga pricom .... sta ce ti to, ti si gramofon orijentisan,....uzmi nesto, bilo sta, samo  da je tiho, imas odlican DAC, sve jedno je sta ga gura.... Tako sam i utrcao u ovo. Pre sam radio na Simens Niksdorfu, koji je klao na papiru mnogo brze kompove, objasnili su mi da je tu stvar u optimizaciji i kvalitetu delova nekih brendiranih kompova,... Mislio sam da ce HP  da bude iz iste price. Na stranu, probacu ovu pricu da dovedem do kraja sa Linuxom, Mada nije mi jasno, ako se izvede stvar sa SPDIF ili ako dokupimm Amanero il nesto slicno, signal u DAC, sta tu ima sad i ploca da nesto biva mnogo vazna. Pa nije muzika sletanje na mesec il renderovanje  Kosovske bitke. Ovo ne pisem polemike radi, nego stvarno mi nije jasno. Ako stvarno mislite da treba i nadrkana ploca, ok, onda idem u Meka i boli me, ali sve se nesto nadam da ce moci i ovako, da ostane vise para za vinile.

Pozdrav i hvala jos jednom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta znam da ti kažem, ovo je samo moje lično iskustvo ne i mantra, elem mi audifili smo malo uvrnuti to stoji, spremni da na 16 strana razglabamo o kablovima i  koje čemu a opet da proglasimo nebitnim uticaj matične ploče na kvalitet,  ali ako se malo bolje pogleda kakvi su delovi implementirani na ploči meni kao laiku deluje da će bolje svirati ono što ima kvalitetnije delove.

 

A što se tiče tihog rada, skidaj kulere i stavi Noctua pa ćeš morati to tvoje malo uvo u kućište da uvučeš da bi ih čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma pusti komp. Video si onaj moj thin client. Velicine dva Malboro-a ( a tolko i kosta). Svira pod daphilom samo tako.

Dobijes drugi spdif bracket kad dodjes u Nis . A i da cujes JLSounds sas lampu.

Gde ima? Daj 5 thin clienta (ko bre nema para da se zeza).

Ozbiljno daj link da kupim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... sta ce ti to, ti si gramofon orijentisan,............imas odlican DAC, sve jedno je sta ga gura...................ali sve se nesto nadam da ce moci i ovako, da ostane vise para za vinile.

 

Milosavah podkitno vunene charape nanoge,a bogami i vunene kape naglave.

 

Vata te dziter

 

:dodo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milosavah podkitno vunene charape nanoge,a bogami i vunene kape naglave.

 

Vata te dziter

 

:dodo:

Ma digitalni brate, vata me nesto drugo.  Taj transparent mi za dzaba :fouetaa:  :buehehe: ,nego moj stari komp bucan, doslo mu vreme, a ne ide da imam dranje uz muziku. Vec objasnih genezu, a ovaj mali dobih od prijatelja, pa ko velim, da ustedim, al ne moze to prijatelju u ovaj nas hobi izgleda. :laugh1:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...