Jump to content

Servis za pojachalo


MINER

Preporučeni Komentari

Da, ok, to  je sasvim druga storija. Koncepcija je verovatno solidna, sto raduje korisnika. Ima ozbiljno dobrih koncepcija u B klasi koje sasvim korektno guraju svucnike.

I naravno, ne ocekuje se u prosecnom dnevnom prostoru, da ce se pustati trajno 100 i kusur W..bez da se ogluvi.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pričao sam nešto sa saxom, razmišljam o lampizaciji preampa. nije mi o glavu i ne žurim ali čisto da čujem mišljenja. mogao bi da nađem solidan lampaški preamp ili da dam da mi se uradi bafer, ali što bi komplikovao ako ovom preampu mogu da uradim lampizaciju. prostora ima dovoljno što se vidi na slikama, sax je voljan da radi, ali bi da čujem iskustva glede zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se prica o Magnum preampu - to je greota dirati

 

prvo ustanovite koji mu je gain i skinite semu (ja sam imao negde hard copy , ali ne mogu da nadjem)

 

sam line stage je minimalisticki

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi ovako.

 

preamp je uradjen picanski. zvucno je strava.

 

vlasnik zadovoljan. moja ideja je bila da se uradi baferizacija

 

preampa, jer ima mesta. mozda bafer + izlazni trafoi zbog faze.

 

stvar dogovora.

 

neka moja razmisljanja, to jest razgovor izmedju Crnog i mene.

 

zasto da prodaje preamp u bescenje, pa da kupuje ili pravi nov.

 

ce da vidimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to pojačalo od 3000$ je ecstasy IV se i ono poprilično nema veze sa ovim mojim pojačalom. unapređena verzija koja je do početka bila duplo skuplja i prodaje se u kombinaciji sa njiihovim tvc preampom.

ecstasy IV amp+preamp je koštao 1850e, nov. ja sam uzeo polovan za dva i po puta manje para

jel možemo sad da završimo?

   Sad mi tek nije jasno :) Na linku PF se mogu videti iznutrice skuplje IVse verzije. Razlika je u tome sto umesto jednog veceg ima dva manja relea ali zato u odnosu na tvoju jeftiniju NOT special edition verziju ima 2 umesto 4 elektrolitska konda u napajanju, t.j. manje. Dimenzije hladnjaka i ostalo je koliko vidim isto. Interesuje me zbog cega ta SE verzija ondaK kosta skuplje?

   Ne pitam ovo da bih zajebavao i kritikovao. (Moram da se ogradim jer imam utisak da ovo dozivljavas licno ko da si ti konstruktor).

   Ziv bio :)

 

Evo i PF linka, ko hoce da uporedi: http://www.positive-feedback.com/Issue62/dayens.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi ovako.

 

preamp je uradjen picanski. zvucno je strava.

 

vlasnik zadovoljan. moja ideja je bila da se uradi baferizacija

 

preampa, jer ima mesta. mozda bafer + izlazni trafoi zbog faze.

 

stvar dogovora.

 

neka moja razmisljanja, to jest razgovor izmedju Crnog i mene.

 

zasto da prodaje preamp u bescenje, pa da kupuje ili pravi nov.

 

ce da vidimo.

   Koliko sam mogao da zakljucim na osnovu citanja raznoraznih foruma, vecina ljudi koji se bakcu ovim (ne diy zajednica), audiofili ili kako god, pri kupovini nekog fabrickog uredjaja zameraju ako je nesto nadogradjivanjo i cackano te ako se vlasnik jednog dana odluci da proda preamp, nece moci da izvuce kintu koju je ulozio u taj buffer ili ce imati problema da uopste  proda preamp a taj trenutak ce kad tad doci.

   Iz slicnih, meni pogresnih razloga, ljudi pre kupuju uredjaje koji imaju neki brend, nego nesto sto je diy rad makar on bio jeftiniji i zanatski a dosta puta i estetski bude puno bolje uradjen od pomenutog firmiranog npr. Nesicevi, Zbotic-evi radovi itd ...

     Mozda gresim, to je samo moj utisak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Sad mi tek nije jasno :) Na linku PF se mogu videti iznutrice skuplje IVse verzije. Razlika je u tome sto umesto jednog veceg ima dva manja relea ali zato u odnosu na tvoju jeftiniju NOT special edition verziju ima 2 umesto 4 elektrolitska konda u napajanju, t.j. manje. Dimenzije hladnjaka i ostalo je koliko vidim isto. Interesuje me zbog cega ta SE verzija ondaK kosta skuplje?

   Ne pitam ovo da bih zajebavao i kritikovao. (Moram da se ogradim jer imam utisak da ovo dozivljavas licno ko da si ti konstruktor).

   Ziv bio :)

 

Evo i PF linka, ko hoce da uporedi: http://www.positive-feedback.com/Issue62/dayens.htm

to sam se i ja pitao kad sam video otvoren IVse :)

ali ajde ko velim, ne razumem se, nova verzija ima 175w na 8 oma, možda ima druge trandže, šta ga znam...

jedno je sigurno, zvučno sa tvc-om kida ovog mog, ali to je verovatno zbog tvc-a...ne znam

 

što se preampa tiče, znaš šta...u pravu si kad je prodaja u pitanju, ali ovaj preamp realno ima nisku cenu pa zbog čačkanja i nema šta da izgubi. meni je bitnije da znam koliko bih realno dobio lampizacijom, a koliko pravim krštenim svetlećim preampom. možda dobijem korato kvp-10 na probu, bar nešto...pa ću da vidim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...