Jump to content

Servis za pojachalo


MINER

Preporučeni Komentari

@sax.hifi, mozda znas gde se kod nas mogu nabaviti elektroliti F&T 10 000uf 63V Snap-in?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

10.000uF 63V F&T snap in nigde ih nema.

 

ima samo na sraf.

 

1590 dindzi komad.

 

trazio ja, ali nigde ih nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sax.hifi, mozda znas gde se kod nas mogu nabaviti elektroliti F&T 10 000uf 63V Snap-in?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Ja moje kupujem kod Vremeplova, uz napomenu da ponekada mora malo da se sačeka, tipično 7-20 dana, kako kada. Isto kao i Pada hladnjaci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kontaktirao sam i Vremeplov, rekli su mi da ne mogu vise nabaviti, bar ove koji meni trebaju

Kao zamenu u vrednostima koje trazim, ponudili su mi elektrolite proizvodjaca Kemet, o njima ne znam ama bas nista.

Da li ih je neko mozda koristio?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kemetu ništa ne fali.

a bogme se lepo širi jede manje ribe

the company acquired the tantalum business of EPCOS AG in April 2006, the Evox Rifa family of companies in April 2007 and Arcotronics in October 2007. Most recently, KEMET agreed to acquire a 34% economic interest with a 51% voting interest in NEC TOKIN Corporation, a manufacturer of tantalum capacitors, electromagnetic, electromechanical, access devices and piezoelectric ceramics from NEC Corporation of Japan. These acquisitions strengthened KEMET's global position, in addition to expanding the company's product portfolio with additional capacitor types, broadening its technologies, and allowing the company to better service new and existing customers.

In keeping with the company’s announced strategic direction to vertically integrate operations and to better control supply sources, KEMET acquired Cornell Dubilier Foil, a manufacturer of foils utilized as a core component in electrolytic capacitors in June 2011, and Niotan Inc, a leading manufacturer of tantalum powder in February 2012.

 

a vremeplov ko vremeplov, nudi šta može da dobavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko vidim

http://www.kemet.com/FEBG_electrolytic_snap_in

 

Vrlo je bitna dodatna oznaka na kondovima, da bi se moglo reci kakav je i koliko dobar.

 

U pitanju je ozbiljna firma, ne bi trebalo da bude problema za filtarske kondove..

 

Recimo ovi ALC10S

 

n collaboration with an audio research company, DNM Design, the Slit Foil Capacitor has been produced specifically for audio applications. This is a patented design which eliminates circulating currents in the aluminium foils. This spurious current flow on the capacitor plates is known to occur, but is not apparent in most applications.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni konkretno trebaju 4 kom da zamenim u hk 680, koliko znam tamo su fabricki elektroliti Elna koji su onako bar 2 kom naduveni, ne bih voleo da mi dodje do kabuma pa bih to zamenio. Ne znam koja je serija tih Kemet, ali ono sto sam dobio kao odgovor od Vremeplova je sledece:

Postoji klasican Snap-In elektrolit, na primer, firme "Kemet". Dimenzije fi35x40mm, +85'C. Deklarisani su na 2000 radnih sati.

Cena je 720.00din/kom. Rok isporuke 20-ak dana.

Pre svega me zanima kako bi se oni uklopili umesto planiranih F&T

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://eu.mouser.com/Kemet/Passive-Components/Capacitors/Aluminum-Electrolytic-Capacitors/Aluminum-Electrolytic-Capacitors-Snap-In/_/N-75hr0?P=1z0znw3Z1yx4avv

 

Sto ce reci najobicniji, ELH serija..Mouser nema druge Kemet..

 

Ako se vec narucuje iz Mauzera, ima tamo ozbiljno dobrih kondova, mada koliko vidim, faktor nabavke je zamalo cena x2

 

P.S.

ja uvek navijam za srafove, ali negde je mesto takvo kakvo je..na ploci pa sa lejautom na stampi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je uvek bitniji tip kondenzatora, sama firma je na drugom -trecem mestu, tesko je naci bas bas krs firmu, au okvirufirme,imaiovih ionih, namenskih i kondova za opstu upotrebu.

 

Tip, namena, trajnost, nekako se prozimaju, a da li je zeleni, plavi ili zlatni...sakrice kutija..:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...