Jump to content

Servis za pojachalo


MINER

Preporučeni Komentari

nikog ne interesuje zvuk.

 

izgleda samo Crnog i mene.

 

ostale interesuje samo rele i stampa.

Ok, culi smo da ste zadovoljni zvukom i to je vas subjektivni utisak, jel treba jos neko da pita kako to zvuci da bi dokazao da ga interesuje zvuk? :)

Primedbe su bile tehnicke prirode. 

Ne odgovori mi niko koji je model u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niko od tebe ne traži ni da pravdaš ni da objašnjavaš da li je izuzetak ili pravilo i kako i pošto si ga dobio.

onda i ne brkaj kritiku na štampu koja je OČAJNA glede dizajna i o čemu se govori.

niti sam ja tražio da mi se kaže kakva je štampa a još manje sam tražio da kenjate po dayensu

postavio sam sliku da mi se kaže šta bi moglo da se uradi sa ampom posle puno godina korišćenja i to je sve. da mi je neko dobronamerno rekao da ga bacim ja bih ga bacio. sax mi je rekao to što je rekao i uradili smo odličan posao na obostrano zadovoljstvo. mislim da forum za tako nešti i služi.

ajde bre šta ste svi naqrčeni. isti ste ko oni iz korata, hebali vas oni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kritika je nastala nakon lazne ekskluzive, aljkavog pojacala i velike cene. Ako je potrega za zvukom jedino kroz visoku cenu..hvala, taj zvuk mi ne treba..

Ako je bilo jeftino, srazmerno, onda su zakljucci pogresni...

 

Dajens je samo kolateralna i najbliza steta, ima toga svuda, trenutno i kroz istoriju..Mnoge zvucne firme su imale par odlicnih proizvoda, probijali trziste i gradili imidz i ostalo prakticni krs, pa su sve prodavali pod "imenom" i nekakvim renomeom, kao ekskluzivu...

 

Ako se krs krije ispod imena, tu me ne zanima muzika, niti bih je trazio...

 

Ako je dobar rad uredjaja, ime(ili brend) nije vazno...

Psihosomatski efekat ne uzgajam na visokoj ceni ili mistici, vec na zanatskom izvodjenju radova...

 

Mislim da je ovako jasnije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojacalo nije aljkavo.

 

nije istina.

 

da je zvucno perfektno, perfektno je. meni je samo to vazno.

 

nije mi vazno ni plocice, ni raspored elemenata, ni relej ili releji.

 

ako neko ne zeli da poveruje, neka ne poveruje.

 

neka zaobidje.

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj slike u postu br 16, i da to je aljkavo pojacalo. Jos je aljkavije ako mu je cena spomenutih 3k$

Ako je dobijeno kao rinfuza, to je druga prica.

 

Ali TO ne moze da kosta 3k$, ma kako zvucalo..niti moze da zvuci nesto iznad proseka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S.

 

To bese deklarisano 175W na 8 oma, 300W na 4 oma..sa onim hladnjacima, kondovima..trafoima..cista B klasa

 

Amaterski dizajn stampe, vise lici na konfekciju, izuzetan manjak mreznog filtera, zgusnuti snazni tranzistori, za tu snagu i disipaciju, sa velikim rastojeanjem od centra hladnjaka.. sa neadekvatnim hladnjakom za tu vrstu kucista...objektivno se koristi 60-70% hladnjaka

 

Da ne ulazim u ostale kalkulacije kondovi 63V za verovatan napon malo preko 52,5V(za tu snagu je potrebno 37,5V rms), pri struji 4,7A...a napajanje se vodi stampom...

 

Ozbiljan DIYer to ne bi tako uradio..mozda ne bi imao plavu stampu, ali bi zanatski deo bio ozbiljniji.

 

Nedostatak nosaca stampe ispod hladnjaka..itd..

 

TO ne moze da kosta 3000$

 

Ponavljam, ako je dobijeno na neki spec nacin, pa recimo po ceni delova, doradjivano..to je druga prica..ali jedan tzv brend koji puca na ekskluzivu, ni prototip ne bi smeo tako da uradi...ako ga je uradio, trebao je da ga isecka i baci...zbog renomea

 

Primedbe su definisale duzinu posta...i pojasnjenja..mada me sikanira tastatura..nije mi tesko..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to pojačalo od 3000$ je ecstasy IV se i ono poprilično nema veze sa ovim mojim pojačalom. unapređena verzija koja je do početka bila duplo skuplja i prodaje se u kombinaciji sa njiihovim tvc preampom.

ecstasy IV amp+preamp je koštao 1850e, nov. ja sam uzeo polovan za dva i po puta manje para

jel možemo sad da završimo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ruku na srce, Ecstasy IV dobro svira. Najbolje radi u Dayens salonu. S tehničke strane ima dosta propusta. Bilo je dosta problema sa nekim primercima, crkavali. Bilo je davno reči o tome. Verovatno je dosta od tada naučeno od DIY-era pa su verujem novi primerci OK. Što se tiče topologije, deluje kao neki Rotel, simetričan dizajn.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj slike u postu br 16, i da to je aljkavo pojacalo. Jos je aljkavije ako mu je cena spomenutih 3k$

Ako je dobijeno kao rinfuza, to je druga prica.

 

Ali TO ne moze da kosta 3k$, ma kako zvucalo..niti moze da zvuci nesto iznad proseka...

Aman čoveče, ako TO lepo svira, a prvenstvena mu je svrha da to čini, ako oni koji su slušali uređaje od TOg proizvođača i tvrde da im se sviđa taj zvuk, zašto praviš od svih njih budale koje (možda nemaju oči) nemaju uši, sluh i verovatno svašta nešto još. Ja baš slušam jedan AMPINO i to je sasvim jedno pošteno pojačalce. Dozvoli da ne mora svima da se dopadaju iste stvari i DA NEMAMO SVI ISTE PRIORITETE.

 

Pogledaj slike u postu br 16, i da to je aljkavo pojacalo. Jos je aljkavije ako mu je cena spomenutih 3k$

Ako je dobijeno kao rinfuza, to je druga prica.

 

Ali TO ne moze da kosta 3k$, ma kako zvucalo..niti moze da zvuci nesto iznad proseka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pricam o zanatskom delu, o kojem i diyeri brinu. A taj zanatski deo se em naplacuje em moze i da utice na zvuk..

 

Samo uzivanje u muzici je licna stvar..to ne mogu ni da merim ni da ocenjujem, i zato kriterijum i reference definisem na tehnici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...