Jump to content

Srpski Sirotinjski Ongaku


Woland

Preporučeni Komentari

@offtopic , sorry da ne otvaram temu

Koja bi marka, nova ili NOS, lampe bila najbolja (cena nije bitna, tj bitno je da nije vise od 150 jura po komadu) , najbolji odnos cena/kvalitet i all-round zvucnog potpisa...detalji,timbre,kontrola basa itd 

12AU7 za out DACa i

ECC88 za preamp ( ovde moze i  jeftinije jerbo idu 4 komada) ... nov sam u lampama ,sry sto gushim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Poređenje 300b, GM57 (MS-3, M-457, UB180) i Philips 4641

 

attachicon.gifceve.jpg

Nije fer okrenulu 300B anodu sa 90deg da izgleda manja... glupe fore...

UB180 bi trebalo da je 50W. 300B 45W. Ipak mi se PHI tu najvise dopada :)

Ma ne mogu da se odlucim sve su odlicne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Negde mozda imam i amp slikan ali nadjoh samo ovo sa diya.

 

Aaa :) Za tu znam,

to je legendarna YO-186 od pre 1940 godine... Ona je manje snage ali isto odlicna.

Nabavljivost = zero, cena ogromna - kolekscionarski retki primerci, :)

Nisam konkretno uporedjivao ali mi deluje kao AD1 ili 2A3 retke single plate RCA napravila samo 1000 komada 1943 a pravio odlicne 2A3 single plate FIVRE... Bilo pre 15-20 godina da se nadje, danas tesko... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel neko radio nesto sa 4P1L (neskor se ne vazi...)

 

http://www.tubes-store.com/product_info.php?products_id=171

 

deluje kao idealna cef za neki DHT PP ili barem PSE, samo 150V na anodi, par evrica po komadu, ravna ko lenjir u triodnom spoju, bias preko filamenta (razradjena i debagovana sema)... milina.

 

mala snaga ali dosta pozitivnih impresija u smislu kapaciteta da pogoni zvucnike koje na papiru ne bi trebalo...

Imam ih ja par komada ali nisam isprobao. Nemam pojma zbog cega?

Vrlo zanimljiva i karakteristicna ali mikrofonicna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

problem mikrofonije kod nje je kada se koristi kao ulazna cev na preampu koji posle ide na amp velike osetljivosti

narocito ako se pobudjuje malim signalima 

pored toga ima i primeraka koji su fabricki vise mikrofonicne od ostalih primeraka

sva sreca pa su jeftine, pa se moze probrato one koje valjaju 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro da se ne resava "žilama", posto je ovo žila forum, :)

Samo silokonsko vesanje i pada sa 400mV( pojedine) na 27mV.  ZZZ  cujemo se na PP kasnije sada idem na plazu.

 

TC Plaza KG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nekih rezultata za 211 Psvane verziju u vezi sa radnim tackama, statickim opterecenjem i potrebama pogona.

Naravno ovo je jedna mogucnost postavljanja, a izabrao sam oko 8K load zato sto ZFlazar rece da vec ima takav OT

za svoj amp sa bucmastim cevima :)

Da ne bude posle - eto nista konkretno

...

Prema podacima koje je dao Psvane dobija se oko 15W, sa neverovatno malo izoblicenja pri maks snage za cevi i uopste.

To znaci da ce pri kucnim snagama to biti ja ko malo izoblicenja...

Za punu snagu potreban je ulaz od 120V p-p sto cistijeg i neizoblicenog signala.

...

Evo i fotki sa formulama i grafovima, a ko ima MatCad nek pise da posaljem fajl?

...

Sledi isto ovo za 845 Pswane verziju.

post-96-0-14426700-1455721890_thumb.png

post-96-0-64067500-1455721921_thumb.png

post-96-0-80529800-1455721934_thumb.png

post-96-0-44163700-1455721945_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod uslovom da Kinezi ne lazu pri crtanju grafa matematika im je za respekt. Po mom grafu iz industrije originalna VT4C lako se izracuna ima malo vece izoblicenje. Sve je ovo samo sa grafa, a koloko ce na to da doda  trafo to zavisi od proizvodjaca pa je sve ovo na dugackom stapu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste. Ali to je ono sa cime se raspolaze sa neki start.

Zato sam i spomenuo i poslao ranije uporedjenje G.E. 211 koje se najcesce srecu kod nas, i ovih novih Psvane. Bez obzira sto su to kineske cevi imam utissak da kinezi ipak daju priblizne karakteristike konkretnim primercima. E sad, ima vise serija istog tipa 211 i razlike u ceni su znacajne. A to moze da znaci da ipak sortiraju primerke po nekom kriterujumu. Ima i velikih firmi koji prave ampove sa njihovim cevima. Jako dobre i skupe. Za njih idu sigurno najbolji komadi. Nista cudno... Ko zeli top quality neka poruci od dipl ing. "nemca".

...

Ranije kada smo drug i ja merili kao cevi, nove, dobijali smo jako bliske krive onima iz podataka. Tako da smo merili samo one za koje nisu bili dati podaci. Uglavnom trioni spoj neke cevi...

...

Da bez trafoa, samo ulazni zahtevi za max ulazni napon u odnosu na f.

...

Ako ce trafo "zakinuti" onda barem da se sto korektnije to uradi pre trafoa. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i za njihovu 845 isto staticko opterecenje, vise kao primer za driver, nego kao preporuceno resenje...

845 ima manje dinamicke kapacitivnosti - osetno. Zbog manjeg pojacanja stepena u kolu.

ALI za punu snagu je potreban veci p-p ulazni signal u obom primeru 200V p-p.

A to za druga setovanja moze biti i vise.

Tako da zahteva "jaci" driver. Dok 211 zahteva komplikovaniji trafo.

post-96-0-45075500-1455739080_thumb.png

post-96-0-91113400-1455739093_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz ovih primera se vidi da nije toliko problematicno pronaci drivere, nabavljivih cevi kod nas, koje imaju unutrasnji otpor manji od ovih iz primera. Cak nije nemoguce naci i da zadovoljavaju naponske zahteve u smislu potrebnog p-p napona. Medjutim izbor se suzava kada se ukljuci i struja koju je otrebno da driver isporucuje. To su ove p-p vrednosti na grafu struje.

...

Mislim da je preporucljivo prvo odrediti i izmeriti OT. Pa onda izbrati drive da zadovolji ako je moguce za oktavu preko Fcutoff OTa?

Da bi faze ostale sto vernije u HF podruciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta ce drugo...

Ako misle da imaju ujednacene serije... :)

Meni su kineske sasvim OK. Imaju jednu vrlo znacajnu osobinu - nabavljive.

...

Mislim ima super cevi ali tesko ih je nabaviti, pogotovo sto postoji rizik od transporta.

A od gledanja po ebaju nema selameta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije rec o ujednacenim serijama, vec o nerentabilnim malim serijama. Ujednacenost je gora nego pre 50 godina, mada sada postoje skupa selektovanja, ali uz astronomsku cenu komponente.

Kada se predje 1000V i ulazni i izlazni trafoi predstavljaju slozen problem za diy

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mislio na ujednacenost cevi. Nego uredjaja.

Mislio sam na nabavljivost starih cevi. Tesko ih je naci u vecoj kolicini. I narvno cena.

A bez obzira sto su te cevi neupotrebljavane ipak su stare. Niko ne zeli da prodaje nov uredjaj sa starim cevima...

Dobre su i nove :)

iz jedne fabrike pojacaja testiranje 212, 211/845 i 300b

post-96-0-16266400-1455780548_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj graf za 845 je realan sa industriskim (koji  isporucilac cevi daje renomiranim fabrikama), po kome se sve slaze sa ovim sto je ZZZ dao. Za 211 nisam viedeo industridski data sheet, ali to deluje ohrabrujuce.

Kada nisu slagali kod Psvane 845 valjda ne lazu i kod 211, a to onda znaci 211.

Woland izgleda koristi djavolske moci, pa moze biti u pravu za 211.

 

Za mene su THD i harmonijski sadrzaj najvazniji faktor sto je kod 211 chinese data veoma dobro..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je dobar odabir bez obzira sto ce sa podnozjem i vodovima preci 150pF dviver nece biti problem. Uz malo dorade SRPP . To malo dorade le posto klasican SRPP nije zvucno boli ako se ne doradi od klasicnog sa Rp otporom.

Na kraju power drive je uvek pri ruci. Bolji je manji Vpp za manu ulaznu impedansu nego ogroman Vpp za vecu impedansu. Lakse se gradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...