Jump to content

Kopije i "Kopije" Stratocastera


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ok , znam za sve vrste Squier-a , da su "kopije" , tj. oficijelne budget verzije

 

ono sto me intrigira (vise na polju nedostatka informacije )  je pojava Möller Germany kopija , po neverovatno niskim cenama

 

konkretno - na KP su  8K din  (potraziti naslov oglasa "Potpuno novi Stratocasteri - Moller Germ" ........ a nigde na netu ne mogu da nadjem nikakvu informaciju o istim

 

iko imao iskustva sa pomenutim dzitrama ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja baš sa tim Moller-ovima, kupila drugarica, hoćeš ukratko ili na široko? :)

 

Ukratko, da vredi 8k vredi (za te pare bolje električne nema), ali da je pristojna gitara, nije. :) Ako hoćeš mogu da napišem šta mi se konkretno ne sviđa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu konkretno gitaru nisam imao prilike da vidim, mada za te pare cisto sumnjam da elektricna moze da svira kako tako.

Nazalost cak i za pocetnike minumum u kvalitetu instrumenta je dosta visok.

Danas se izmestanjem fabrika (kina, indonesia) doslo do zaista jefitnih zadovoljavajucih primeraka.

Za klasicnu , pre dve nedelje dobio molbu da selektujem jednu za poklon prijatelju i prijatno se iznennadio da za smesne pare moze da se dobije korektan insturment.

Yamaha C40 sam odabrao i za te pare (100e)  je odlicna za pocetnike, nazalost za elektricnu je taj iznos znatno veci, bar sto sam probao u lokalnoj svima poznatoj prodavnici.

 

Sto se tice squier-a malko duza/sira prica, u svakom slucajo postoje prve verzije squiera, 30ak godina koje nose oznake JV (japan vintage) to je kada je fender svisnuo pa prebacio fabroiku u japan , tada je sve bilo maltene fender pod imenom squier i krenuli su reizdanja da prave (57 i 62), posle toga je fedner videvsi uspeh pnovo u USA krenuo da pravi ista ta reizdanja... ukratko ako moze da se nabave te gitare to je za izuzetan instrument za "male" pare u odnosu na orgininal, JV mora biti serisjki broj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fala svima , pa i Mrgudu :rofl:

 

progstere , gukni

 

uporedi sa , recimo , squier bullet

 

(oma da kazem , mini tilt i ostale stvari su pisa da se odrade

 

jedina bitna stvar kod kopije je da je vrat/pragovi OK , da se ne aka oko toga

 

previse stratova i ostalog mi proslo kroz ruke za elektricni servis i oklapanje da bih imao ikakvo strahopostovanje prema njima

 

disclaimer - pozicija elektronicara , ne svirca :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj kad sam već krenuo...

Konkretno, imao sam prilike da sviram više Fender kopija i Squier-a. Ove prve sve imaju iste muke, dok Squier-a ima i pristojnih, mada im je i cena dosta veća od 10k din.

 

Konkretno ova gitara, telo je od punog drveta, dosta teška gitara, ne znam o kom se drvetu radi, jedino što se plašim je da se vremenom ne osuši i iskrivi vrat. Problemi su svuda. Da krenem od vrha. Čivije su klimave, ne ulivaju poverenje, mada rade svoj posao, gornja kobilica je užasna, i jako je teško držati F dur a da to zvuči dobro (sviram gitaru dosta dugo, imam jak hvat, zamislite početnika koji se pati da uradi to, izgubi volju za životom), znači to bi moralo na obradu, dalje pragovi, neobrađeni, o kvalitetu neću pošto ne znam kakvi su, ali morali bi da ako ne da se zamene onda da se obrade, vrat da se našteluje. Druga stvar je da su pragovi loše postavljeni ali ako se gitara stavi u standardni štim recimo, note na određenim pragovima su za četvrtinu, a negde čak i za pola tona (da ne grešim dušu, samo na jednom pragu je za pola tona) van štima (opet, to mnogi ne čuju, ali mnogo bode uši), identično je i posle odrađenog setup-a, jedino pragove nisam sredio. Žice baciti. Donju kobilicu naštelovati.

Potenciometri za ton kontrolu praktično ne funkcionišu, rade na principu prekidača (fino štelovanje se ne čuje), a ni volume nije bolji, znači menjanje. Magneti... Za clean ton nisu loši, trebalo bi staviti neke osrednje i bilo bi bolje, ali što se distorzije tiče... Gubljenje vremena, toliko hum-a, zujanja da je praktično nemoguće svirati, ja sam na svojoj gitari koja je imala single-coil to rešio tako što sam promenio ožičenje i oklopio rupu sa magnetima u alu foliju, ali i dalje se to očajno čulo. Znači pod ovom distorzijom ne mislim na Metallica stil, već na Kleptona recimo, teško izvodljivo... Na neki tvrđi zvuk ne treba ni pomišljati bez hum magneta...

Da, ko voli da svira sa debljim žicama(od .09), i stavi recimo .10 moraće ili da menja opruge za tremolo, ili da ga blokira inače štim izdrži u proseku 5min. Meni to nikako nije odgovaralo pošto sam navikao na .10

 

Ostalo je odlično. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče bullet-a, definitivno bolja đitra od ove "nemačke", ako ništa bar piše da je by Fender, a i nema nekih većih problema sa njom. 

 

EDIT:

Zaključak. Gitara je namenjena početnicima, ali će isti ostati razočarani u svoje sposobnosti ako ne urade dobar setup: Spuštanje kobilice, štela vrata, ravnanje pragova, donja kobilica, sređivanje tremolo opruga. Ko hoće bolji zvuk još promeni magnete i ima gitaru boli glava. :D U principu jedina stvar koja je ovde dobra je daska, mada kažem, ako je sirova i drži se blizu radijatora, biće svašta u ovim zimskim mesecima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče bullet-a, definitivno bolja đitra od ove "nemačke", ako ništa bar piše da je by Fender, a i nema nekih većih problema sa njom. 

 

EDIT:

Zaključak. Gitara je namenjena početnicima, ali će isti ostati razočarani u svoje sposobnosti ako ne urade dobar setup: Spuštanje kobilice, štela vrata, ravnanje pragova, donja kobilica, sređivanje tremolo opruga. Ko hoće bolji zvuk još promeni magnete i ima gitaru boli glava. :D U principu jedina stvar koja je ovde dobra je daska, mada kažem, ako je sirova i drži se blizu radijatora, biće svašta u ovim zimskim mesecima...

 

 

daklem , sve sto si naveo nije problem ........ mozda cak i prepravka u iteraciju hard tail i blok od bronze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daklem , sve sto si naveo nije problem ........ mozda cak i prepravka u iteraciju hard tail i blok od bronze

Pa nije problem ali da li je vredno toga?  Da kupiš dasku za 8k i staviš sve novo? Kupiš nešto kršteno i ne boli te glava.. Kažem ti, sve to nije problem, ali ćera ti verovatno ima muzičko obrazovanje, i to sa pragovima će biti zeznuto, nije četvrt tona mala stvar, ja nemam ni dana muzičke pa primetim to. :)

 

Daklem. Dreši kesu, evo vidiš da se i guja slaže. :wink2:

 

@Alex

Pravi predlog, ima i oni što rade lasersko graviranje Fender logo za 10e, i pozadi staviš Hendrix-ov potpis. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imaš u mitrosu na rasprodaji nove Squier Classic Vibe-ove za 300 evri, mislim jedini pristojni squier-i, (nisam gitarista, ali mi uvek bar jedan gitarista skače po kičmi za nešto, pa ponešto i znam  :blackeye: )

nisam probao strata al sam probao classic vibe telca, skroz dobra gitara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne kupuj ništa, pozajmi negde more nek proba da svirucka. Ja se ubio da nadjem pristojnu levoruku IBANEZ za ćeru, u 3 države tražio i konačno našao u Lira BG. 350 jura sa mini pojačalom, al strava gitarče. Svriruckala ćera 3-4 mesece i eno čuči skuatijana u špajzu već 3 godine.  :guitarplayer:

 

Da je levoruka kojim slučajem eto ti poklona od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma to i kontam ....... zato i mislim sto mislim - bitno mi samo da je vrat korektan , sve ostalo se da napraviti

 

pa makar ja drvio u garazi , dok prepravljam bike

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...