Jump to content

Neki novi kabel...


Preporučeni Komentari

Zelim da iznesem neka svoja iskustv o kablovima, a i cisto da cujem misljenjeforumasa. Pre neki dan sam napravio zvucniki kabel od telefonskog onog plavo belog kabela, znaci svakalicna je 0,6mm debljine pa puta osam licni za svaku zilu....pre tog kabela sam imao oelbach 1.5mm preseka tip je neki 1014 il tako nesto...ok kabel u svakom slucaju....zamenom kabela su sledeci utisci:

-bas kao da je dobio na definiciji...sto bi rekli utegnutiji je...ili je to placebo efecat.

-zvucna slika je detaljnija...bistrija...il je to placebo efff.

-visoki su se smirili, nisu onako iskricavi kap pre....ne lupaju po usima...il je to....znate vec.

-ne znam ni sam sta da kazem ali je investicija od cirka300dinara,u svakom slucaju sve dobro radi , avirecite vase misljenje o celom projectu...system je sledeci...tannoy mercury v1i....cambridge audio 340....cd harman/kardon 7525...interconect je isto hand made(coax kabel).Ja sam zadovoljan rezultatima s obzirom na ulozeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kablovi su uvijek sklisko tlo. Ono što je jedino važno je da ti čuješ promjenu u zvuku kod sebe. Čak je svejedno je li placebo ili nije ako čuješ efekt.
Ponovit ću po tko zna koji put - svi koji umanjuju značaj kablova imaju svoju referencu među žicama koja "radi kao ihaj skuplji brand name". To znači da nije u pitanju može li kabel nešto dodati ili oduzeti reprodukciji nego je pitanje opravdanosti cijena kupovnih brendova.
Siguran sam da će ti se javiti netko od "kablaša" ovdje koji su već predstavljali svoje radove i iskustva. Neke od njih bih stvarno volio i isprobati.

Da bi predstavio svoj kabel možeš i staviti poneku sličicu da se vidi kako si točno napravio to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavicu slikesamo da uslikam...inace obozavam da petljam sa kablovima...imam dva-tri interconecta pravljena i jedan mi i svira u systemu vec dve godine....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedno glupo pitanjce, a kako se slike uplodaju.....

 

post-436-0-31478000-1435240207_thumb.jpg

 

 

Kada klikneš na "Odaberi datoteku" otvorit će ti se tvoj browser. Klikni na sliku koju želiš i potvrdi. Zatim klikni na "Prikači ovaj fajl" i nakon toga na "Dodaj u poruku".

Intuitivno je. Vidjet ćeš kad kreneš.

Osim toga možeš koristiti neki servis poput imageshaqa za postavljanje slika direktno u post. Tada se slika vidi u punoj veličini bez klikanja na nju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je zmijsko ulje, jel bar original Tajlandsko?

 

Drugačija je vrsta ulja...  ne mogu upamtit al kažu da sa usviranim kablom od pegle čuda radi, uglavnom svira najmanje 10 puta bolje

od 10 puta skupljih kablova, pogledaj ovde:

 

http://www.amazon.co.uk/Stabilant-22-N-A-0-5/dp/B00L37JRQ2/ref=pd_sim_sbs_ce_2?ie=UTF8&refRID=1XNXEA4G7922VRAXYVZB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Najbolja stvar su te ti DIY kablovi kostali 300din. ! , a ne 300 Yura ili pak mnogo vise .

pozdravljam ovo

pozeljno je da pegla bude iz 60-ih.

nista bez "pesetih"
 
ali su parice dobra i jeftina zabava za smirivanje zivaca
 
evo mojih uradaka: interkonekti po 2 upredene parice, zvucnicki po 3...ili behu 4?

post-1338-0-26129200-1435262825_thumb.jppost-1338-0-29067800-1435262853_thumb.jppost-1338-0-24988500-1435262977_thumb.jppost-1338-0-91900000-1435263005_thumb.jp
 
za poredjenje stavljen i jedan interkonekt sa žičkom za uzemljenje iz Kanibala.
 
elem nema razlike...nikakave...u poredjenju sa najjeftinijim Oelbach kablovima, Kanibal kablom a ni bilo kojim drugim.
 
same parice su jeftine ali ja sam ih gizdao skupljim konektorima, pertlama, bužirima, "zmijskim kožama" pa su ispale i skuplje nego što sam hteo...
ali opet silno sam se zabavljao dok sam ih upredao na baterijskoj bušilici...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 
 
pozdravljam ovo
 
nista bez "pesetih"
 
ali su parice dobra i jeftina zabava za smirivanje zivaca
 
evo mojih uradaka: interkonekti po 2 upredene parice, zvucnicki po 3...ili behu 4?
 
za poredjenje stavljen i jedan interkonekt sa žičkom za uzemljenje iz Kanibala.
 
elem nema razlike...nikakave...u poredjenju sa najjeftinijim Oelbach kablovima, Kanibal kablom a ni bilo kojim drugim.
 
same parice su jeftine ali ja sam ih gizdao skupljim konektorima, pertlama, bužirima, "zmijskim kožama" pa su ispale i skuplje nego što sam hteo...
ali opet silno sam se zabavljao dok sam ih upredao na baterijskoj bušilici...

 

 

Mislim da imam isti tepih kao na slici 4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...