Jump to content

Dome vs Ring radiator


shonne

Preporučeni Komentari

Zanima me misljenje clanova u vezi ovih tvitera. Zasto dome, zasto ring radiator , za i protiv...tj misljenja.

Molim vas da ne uplicemo u temu Ribbone, jer nisam zainteresoivan za to...

 

Ako neko nesto ima da kaze, bio bih zahvalan...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo sam imao dome visokotonac i bio oduševljen, a kad sam čuo jedan sonus rekao sam ring radiator i ništa više. pošto za sonus nisam imao para nekako se potrefilo da čujem dayens i odmah ga pazario. bio srećan godinama ko kuče u liftu, ali odjednom mi sve to omuljavilo pa sam se setio da sam jednom bio začuđen zvukom ribona i tako...u svetu hife poznata priča

elem, teško je reći jer i jedan i drugi visokotonac, kao što znaš, mogu katastrofalno i briljantno da sviraju u zavisnosti od projekta i uklapanja u isti. generalno, u istoj kategoriji cene, meni je rr uglavnom bolje svirao od kupole

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od onoga što sam slušao ( a nisam nešto puno) najvEše me se sviđa doar kompresioni. Volim taj "lively" šmek koji ima kompresioni pa to ti je.

Ring ili Dome...moj glas za ring radiatore jer Scanspeak Revelator u Superfijevim ektama radi samo tako. Imam Dynaudio D21 u pentamid kutiji i to mi nekako ne leži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I...sta je bolje?  :D

 

Tannoy :)

 

Oni manji Respons su imali dome koje sam upgrade:ovao na RR ... vise HiFi zvuk i izgubio sam muziku. Zapalio se na pocetku a posle mi bilo krivo.

Posle vece Respons za SS (sve isto samo veca kutija i bas + skretnica) i slusao isti taj samo sada sa BR visokotoncom (novi SS) i jos vise ide na audiofiliju, tu sam povukao rucnu i umjesto da uradim upgrade i na njima uradim downgrade i od petka sve nogom cupkam i cak sam poceo da pjevusim cemu mi se zena cudi :)

 

Imam poznanika koji nece nista da mjenja na svojim Respons:ima nego drzi du prvu verziju sa starijim SS dome. 

Ja sam prestao da slusam mnoge stvari koje sam pre voliko prelaskom na RR, postane zamorno duze slusanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me misljenje clanova u vezi ovih tvitera. Zasto dome, zasto ring radiator , za i protiv...tj misljenja.

Molim vas da ne uplicemo u temu Ribbone, jer nisam zainteresoivan za to...

 

Ako neko nesto ima da kaze, bio bih zahvalan... :)

 

Ako je samo dome Vs RR, onda je  samo jedno sigurno, RR dobacuje vise, do recimo 40-50khz.

Ne verujem da je to sveti gral jednog visokotonca.

 

Za dvosistemsku kutiju je vrlo bitno ponasanje visokotonca u zoni 1-3 khz, gde se oni sa nizim rezonantnim frekvencijama bolje ponasaju.

Da bi imali nisku rezonantnu.  frekvenciju  moraju da imaju neku zapreminu vazduha iza ledja (back chamber).

DA bi i radio kako treba dovoljno nisko treba da ima xmax zadovoljavajuce veliki.

 

Low distortion dizajn visokotonci uglavnom imaju bakarni prsten u polnoj ploci.

 

Ferro fluid ili ne, ovi sa ferofluidom imaju vecu induktivnost spulne pa su trapaviji na poslednjim oktavama, ali su jednostavniji za rezanje jer im je pik rezonantne frekvencije dosta prigusen.

 

No ferro varijante su dinamicnije i zivlje, ali pik impedanse na rezonantnoj frekvenciji umanjuje efekat skretnice, pa se spustaju u odzivu dosta nisko, prevazilaze dozvoljeni Xmax, pa eto distorzije. 

Lek je RLC na rezonantnoj frekvekvenciji ili visoko rezanje.

 

Dakle bitno je sta se ukrsta sa visokotoncem, midbas od 6.5 inca, srednjak od 4 inca ili kalotni srednjak od 1.5-2 inca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy :)

 

Oni manji Respons su imali dome koje sam upgrade:ovao na RR ... vise HiFi zvuk i izgubio sam muziku. Zapalio se na pocetku a posle mi bilo krivo.

Posle vece Respons za SS (sve isto samo veca kutija i bas + skretnica) i slusao isti taj samo sada sa BR visokotoncom (novi SS) i jos vise ide na audiofiliju, tu sam povukao rucnu i umjesto da uradim upgrade i na njima uradim downgrade i od petka sve nogom cupkam i cak sam poceo da pjevusim cemu mi se zena cudi :)

 

Imam poznanika koji nece nista da mjenja na svojim Respons:ima nego drzi du prvu verziju sa starijim SS dome. 

Ja sam prestao da slusam mnoge stvari koje sam pre voliko prelaskom na RR, postane zamorno duze slusanje.

 

Interesantan taj Reaspons...http://frequence.dk/hifi/66-respons/1032-respons-grand-dimension/

ovo u Dansku jeftino? Zar taj berilijum dome toliko vredi boga mu...

 

Elem, ako je muzikalnost u pitanju onda dome po mom ukusu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

660000 :)

 

Koliko je hvaljen taj twiter za divno cudo SS jos nije povecao cenu istom...Nisam nasao na netu da neko ima lose misljenje o njemu.

 

Ako se dotaknem teme, ring vs dome, taj visokotonac uz pravilni setup je isti sa R3004/6620 Ring... Bar tako kaze Troels...

I may have a preference for the ring radiator tweeter, but generally the two versions sound much alike with the 6600 having a little more presence, but this may very much depend on tweeter attenuation. Before installing the crossovers for good, pull some long wires and try out all tweeter attenuation options. It must be tried and don't be seduced by excessive treble levels that may cause ear fatigue in the long run. Play acoustic instruments like piano, flute, oboe, clarinet, etc., and find your preferred tuning.

 

http://www.troelsgravesen.dk/Illumina-66.htm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod Dayensa pazario Vifa XT25?

ma jok, kupio premium monitore koji su imali xt25

naslušao sam se kod dayensa i xt25 i revelatora i uvek je to bilo od dobrog do briljantnog

jedino mi se nije svideo ovaj novi grande mini, ali bilo je već priče oko njih

mene svakako ne bi sprečavao tip visokotonca da kupim neke kutije. ako je nešto dobro onda je dobro.

e sad, da znam da pravim zvučnike ne znam odakle bih počeo. verovatno bih počeo od merenja i od nečega već gotovog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko je hvaljen taj twiter za divno cudo SS jos nije povecao cenu istom...Nisam nasao na netu da neko ima lose misljenje o njemu.

 

Ako se dotaknem teme, ring vs dome, taj visokotonac uz pravilni setup je isti sa R3004/6620 Ring... Bar tako kaze Troels...

I may have a preference for the ring radiator tweeter, but generally the two versions sound much alike with the 6600 having a little more presence, but this may very much depend on tweeter attenuation. Before installing the crossovers for good, pull some long wires and try out all tweeter attenuation options. It must be tried and don't be seduced by excessive treble levels that may cause ear fatigue in the long run. Play acoustic instruments like piano, flute, oboe, clarinet, etc., and find your preferred tuning.

 

http://www.troelsgravesen.dk/Illumina-66.htm

Ring ili dome ,.... hmmmmm

 

ovaj na linku kazu da je ringdome:

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/satori-tw29r/

http://www.intertechnik.de/Shop/Loudspeakers/SB-Acoustics-Satori/1768,en,7033

 

 

Nisam sluso, al po netu isto tako pricaju da je vrh.

 

Separatisali se inzenjeri Scana pa napravili SB acoustic.

 

Satori serija su im top modeli.

 

Nadji na velikom diyaudio temu Satori monitor od Joachima Gerharada. Ja sam jedan vikend spalio citajuci je, vrlo interesantna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Goran (audioexcite.com): I don't like the "R" versions of the above tweeters even though they look cool. They have a more linear and extended on-axis frequency response at the cost of a worse off-axis response and a higher distortion profile than the "D" version.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hot:

 

kako ovo mislis da tweeter nije za rokenrol? kakav treba da bude visoktonac za rnr?

Moze da stavi oba visokotonca i preklopnik pa da jedan bude za rnr a drugi za nesto drugo. Preklopnik Zabavno/Narodno :)

 

Bez zezanja meni se recimo taj RR koji ugradjuju u sve zive Dayens zvucnike recimo ne svidja, nekako mi je naporan, mada sam u oba slicaja slusao na nekim Rotel pojacalima... 

 

Poslusaj sta mozes i gde mozes pa odluci, mislim da je dzaba postavljati pitanja na forumu tipa sta je bolje mercedes ili bmw.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se. XT25 je dosadan visokotonac. Još ako se reže ispod 3khz... promašaj. Slučaj sa revelator špicastima je drugačiji zvučno, ali se meni npr. bolje sviđao dome 950000 no špic rev.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...