Jump to content

Amp za "da se smirim" sa niskoosetljive kutije


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Kao počasni član Audiofil neta zbog donacije smiješnog strujnog razdjelnika vidim da si dobro upućen u moje životne probleme. :msn-rofl:

 

Uz to si zaslužio da zbog spominjanja mojih mrtvih članova obitelji budeš na oprezu kada bude postojala opasnost da me sretneš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha, prisjetimo se za koliko se ova smiješna napravica od tri kondenzatora i dvije zavojnice prodavala.

Čekamo MKIV verziju sa kombinacijiom žutih kondenzatora i lila zavojnica. :msn-rofl:

 

attachicon.gifDeZorelSextet01a.jpg

 

 

I to sve cekamo sa nekim Zescim nestrpljenjem  :buehehe: ,

--------------------------------------------------------------------------------

-ali pogotovu vec duze vreme cekamo jedno Javno Izvinjenje od DVV za omalovazavanje svih clanova DIY Audio RS sajta na Big DIY A. sajtu , ali Troll ostaje Troll . :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

au braco, nije lepo da se svadjate.

 

i ja sa dosta ljudi ne delim misljenje pa se nesvadjam.

 

nije lepo.

 

sto bi rekao mudri Zen :

 

 Ovo je forum gde svi mogu pisati sve sto žele ;

ali kada nemaju šta da napišu , neka to i ne napišu .

 

:drinking-2: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ja razloga za svađu. Više bih svoje istupe opisao  žaljenjem i pokušajem odtrolavanja foruma od kojekakvih likova komedijaša. Čak ga neću ni prijaviti zbog ličnih uvreda, ako ga narod želi čitati neka ostane, to neka admin odluči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

au braco, nije lepo da se svadjate.

 

i ja sa dosta ljudi ne delim misljenje pa se nesvadjam.

 

nije lepo.

 

sto bi rekao mudri Zen :

 

 Ovo je forum gde svi mogu pisati sve sto žele ;

ali kada nemaju šta da napišu , neka to i ne napišu .

 

:drinking-2: 

Sale

 

znas me znam te , ali ipak razmisli kakvo je to DVV `misljenje ` izneo na medjunarodnom DIY A. forumu kada je Sve nas odavde nazivao neznalicama , neukim serviserima , itd ....

sta treba  da cutimo i da ga glasamo  ovde za mozda moderatora  .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako sam neuk zbog sledecih stvari koje tvrdim :

 

1. da je McIntosh bolji od Karan-a

 

2. da su cevna pojacala bolja od SS

 

3. da je gain clone bolji od klasicnih SS

 

neka budem neuk i dalje.

 

ne marim.

 

:drinking-2:

 

a sto se tice kablova i zlatnih osiguraca voleo bih da neko proba kablove

 

sa pijace na primer na svojim uredjajima. da cujemo kako bi radilo tako.

 

nije fora da stavis kabl od $$$, stavi od 20 dinara na primer zvucnicki pa probaj.

 

jer ako je sistem dobar, radice dobro i na kablovima sa pijace. a ako treba da na

 

svoj sistem stavis kablove od $$$ da bi svirao, sistem ti nevalja.

 

ja imam kablove i sa pijace a imam i $$$, pa ko neveruje u moju trvdnju, neka svrati

 

na pice & druzenje & slusanje pa ce videti. ja sam prvi pristalica da su kablovi veoma

 

vazni u sistemu, ali sistem mora da radi i sa jeftinim kablovima, jednostavno mora, ako je dobar.

 

na fak cu poneti ili SEP ili PP, mozda i oba, pa mozemo da probamo i razlicite kablove.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat,

 

Da i tebi ne ostanem dužan. Ti si upravo onaj deo ovog otrova ma forumu, jer je tvoje poznavanje kolokvijalnog engleskog vema mali, isuvuše malo da razumeo šta je bilo rečeno. I pod silnim prtiskom tvog očiglednog neznanja, ti guraš dalje pa glavom kroz zid ako treba. Iako je uzaludno, pokušaću da rastumačim to tako da čak i ti razumeš (možda).

 

Ja jesam rekao da je po mome mišljenju PROSEK znanja na ovom forumu niži od onog foruma iz prostog razloga što je sastav ćlanova na onom forumu i u onim temama koje ja pratim bar 70% učesnika iz redova osvedočenih profesionalaca, ali da to onaj forum čini malo npertupačnim neprofesionalcima, uprkos nazibu DIY. Koji DIY kada većina njih ima opremu kakvu imaju samo fabrike ili istražicačke laboratorije? Jesam li pogrešio? Ja i dana isto to mislim.

 

Što se tiče servisera, njih sam odmah izdvojio, jer i oni su profesionalci kroz čije ruke je prošlo mnogo toga, pa su hteli-ne hteli morali da se izbore sa raznim problemima popravke, što je sasvim logično podiglo nivo njihovog znanja na nivo daleko viši od prosečnog člana. Istina tamo, istina i ovde. Sa serviserima sam imao bolje diskusije nego sa većinom profesionalnih inženjera. I sam si video koliko reakcije su izazvai tvoji postovi u Subaruu sa pogonom na sva 4 točka, koji ti treba da se izvučeš iz zimskog blata, ako se dobro sećam. Tačno 0 odziva. I to je tvoja mera. I tamo, i ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u vezi stvari koje Banat pominje , uz opasku da smo svi mi matori ljudi kojima se neminovno desilo da im se zalepi poneki puter na glavu ........ a da ne bude da ja drzim bilo njegovu bilo DVV stranu , ovo je predmetni post :

 

http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/230492-audio-power-amplifier-design-book-douglas-self-wants-your-opinions-62.html#post3584781

 

edit : ja se ne bih bavio komentarisanjem .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram stati u odbranu Vili-ja, poznatijeg kao Banat.

 

sto se tice inzenjeringa a i sistema koji ima.

 

zavidim mu, ali pozitivno jer nisam zlurad covek.

 

znamo se licno, druzimo se i druzicemo se jos mnogaja leta.

 

mozda me preobrati na dark side, na primer tube circlotron, ili OTL.

 

za to mu skidam kapu, uvek. 

 

:hi:

 

Deki, u tvoje veliko znanje SS-a ne sumnjam, ali izjave oko one kante od Technics-a

 

u poredjenju sa lampaskim pojacalima, vezano za snagu i dinamiku ...

 

nemoj pisati tako nesto, ne stoji ti.

 

bez ljutnje.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. da je McIntosh bolji od Karan-a

 

Ovo sam ti ja napisao a ne dvv. Ne moraš da veruješ ali da sam pošten čim (kao vlasnik istog) tvrdim da jeste svako Milanovo pojačalo bolje, bolje je!

Nakon sitnih modifikacija je i mek poprilično dobro proradio no još uvek farba (šminka) zvuk i ja to VOLIM zato ga i dalje posedujem, mogao sam ga u više navrata zameniti (što sam tokom prethodnih 10tak godina i radio sa prethodnim modelima) ili prodati. Mogao sam razna pojačala (od Grafa do otl lampaša) kupiti ali na kraju nisam jer su ih moji prijatelji kupili a meni se eto to nije dopalo niti je bila razlika dovoljno velika (od ovog što već imam) da bi opravdala kupovinu ...  znam šta volim da čujem i vrlo sam realan!

 

Uvezi svađa/rasprava na forumu, delimično je dvv u pravu, kad je znanje šturo onda se ljudi uvek brane ili pravdaju a često i napadaju one što "znaju znanje" i to se samo ovde na AUDIO forumu dešava (BTW nije se post od dvv-a odnosio za "one" članove sa drugog hifiaudio foruma?)

Ja sam član jednog (najvećeg) auto sajta/foruma u americi gde mogu što šta naučiti ali i podeliti svoje iskustvo i znanje (što sam i uradio u više navrata) sa ostalim članovima koji imaju iskustva ili tek uče.

Tamo retko ima svađa jer se sve da odmah napraviti i isprobati i to je to, ovde na ovom forumu je to skoro nemoguće jer je u pitanju audio i svako UVEK može tvrditi da NE ČUJE ovo ili ono ili da mu se ne dopada ili da ga boli dupe za sve i da je ovde radi razonode ili zato što nema šta pametnije da radi...

Kod auta se uzme štoperica ili se otera na dajno i sve je jasno ko dan!

 

@dvv  da prokomentarišem ono što si pisao uvezi seansi slušanja ili blindtestova i šta si čuo i šta se sve desilo, mi u Subotici često imamo tih slušanja i druženja naravno čim neko nešto malo promeni u sistemu ili nabavi neki novi uređaj odmah se sastajemo i slušamo šta i kako i uglavnom svi slično čujemo promene i niko NIKOME ne zavidi u negativnom smislu. Bitno je to da se NE LAŽEMO a najbitnije od svega je da NEMAMO TAJNI i ne krijemo ništa. Naravno da se UKUSI razlikuju ali to je već sasvim druga tema  :wink2:

 

@banat  kakav subaru imaš, sti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat,

 

Da i tebi ne ostanem dužan. Ti si upravo onaj deo ovog otrova ma forumu, jer je tvoje poznavanje kolokvijalnog engleskog vema mali, isuvuše malo da razumeo šta je bilo rečeno. I pod silnim prtiskom tvog očiglednog neznanja, ti guraš dalje pa glavom kroz zid ako treba. Iako je uzaludno, pokušaću da rastumačim to tako da čak i ti razumeš (možda).

 

Ja jesam rekao da je po mome mišljenju PROSEK znanja na ovom forumu niži od onog foruma iz prostog razloga što je sastav ćlanova na onom forumu i u onim temama koje ja pratim bar 70% učesnika iz redova osvedočenih profesionalaca, ali da to onaj forum čini malo npertupačnim neprofesionalcima, uprkos nazibu DIY. Koji DIY kada većina njih ima opremu kakvu imaju samo fabrike ili istražicačke laboratorije? Jesam li pogrešio? Ja i dana isto to mislim.

 

Što se tiče servisera, njih sam odmah izdvojio, jer i oni su profesionalci kroz čije ruke je prošlo mnogo toga, pa su hteli-ne hteli morali da se izbore sa raznim problemima popravke, što je sasvim logično podiglo nivo njihovog znanja na nivo daleko viši od prosečnog člana. Istina tamo, istina i ovde. Sa serviserima sam imao bolje diskusije nego sa većinom profesionalnih inženjera. I sam si video koliko reakcije su izazvai tvoji postovi u Subaruu sa pogonom na sva 4 točka, koji ti treba da se izvučeš iz zimskog blata, ako se dobro sećam. Tačno 0 odziva. I to je tvoja mera. I tamo, i ovde.

   Lepo je razduziti se

 

pa radi toga da se i ja tebi odgovorom razduzim

 

- Sve sto treba  da uradis jeste da se javno izvinis Svim clanovima odavde , nije to nista strasno , jer svi mi ponekada gresimo , a tvoja je greska sto si sve nas odavde okarakterisao Jako Ruzno , izvinjenje ne kosta nista a puno znaci .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- bez obzira sto ti tvrdis da je ovde relativni nivo prosecnog znanja mali , ja tvrdim suprotno da je nivo znanja i iskustva na ovom forumu vrlo visok , a najbolja stvar je sto se to neverovatno visoko znanje i iskustvo moze dobiti ovde za DZ u komunikaciji sa drugim clanovima .

 

- znam da moj engleski nije bas najbolji jer sticajem okolnosti nikada ga nisam u skolama ucio nego Ruski , a nisam ni bio dete iz familije Komunisticko-Udbaske diplomatije pa da sam mogao da ga ucim po belom svetu kao ti .

 

- BTW , pricas sa covekom koji je najmanje 20 god+ profi RTV serviser , a sto se tice mog znanja mogu jednom prilikom a i ne moram da ti pokazem  ocene iz svog starog indexa dobijenih na ETF-BG .

 

-  i da , ako bi bio ljubazan da linkom ili necime ovde pokazes neki moj post koji se tice nekog SUBARU sa pogonom na cetiri tocka , jer se ne secam da sam ikada bilo gde javno ucestvovao u takvoj temi .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Budala je onaj koji je izlemio 20 tuđih projekata i misli da mu je na osnovu toga sve jasno.

 

Za ovo nemam komentar.

 

DVV ovo stvarno nema smisla, i ovo nije recenica koju treba da iskucaju ruke akademskog gradjanina koji uzgred sebe smatra za velikog strucnjaka.

 

Sa 8 uF, 99,99% pojačavača ikada napravljenih će ispustiti dušu ako ne uspe da mu izgre osigurači pre nego što rikne. Podrazumevam nominalni izlazni napon od 28.3Vrms, jer je to nominalni izlazni napon u 8 Oma, i možda 1V manje u 4 Oma. U tom smislu, zahtev za strujom je namjmanje 20A po tranzistoru. Tako nešto stvarno nisam nikada ni pokušao, ja obično stajem na 3 Oma nominalno paralelno sa 2 uF, jer većina ni to ne može da izvede u sinusniom režimu. Ili se aktivira zaštita, ili pregori osigurač na napajnju.

 

 

100W sa kvadratnim signalom, to samo genije* može pokušavati. :hot:

 

*Legenda: - "genije" je onaj tko sve zna, a nikad ništa nije napravio :msn-rofl:

 

Testovi koje ste procitali na linku koje sam okaco su izvedeni u Kragujevcu od strane coveka (znam ga licno) koji nema razloga da laze i da daje netacne tvrdnje. Njemu je audioelektronika cista zajebancija a izvor zarade mu je industrijska elektronika (SMSP napajanja ogromnih snaga, zavarivacka tehnika, indukcione peci, automatika i da ne nabrajam dalje jer njegov nadimak, sa sve znanjem i ogromnim iskustvom, je visoko cenjen medju ljudima koji se beave time)........... Pojacalo sa linka sam slusao u vise izvedbi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pročitaj malo bolje rečenicu koju sam napisao pa ćeš vidjeti u čemu je kvaka................

 

Uostalom, neka ti "akademik" posudi neki 8/4/2 - 100/200/400 bolid pa probaj....... :)

 

Izvini, slucajno sam citirao i tvoj post a ni sam ne znam kako. Kad sam postovao odmah sam otrcao na rucak jer me je cura zvala jedno 16000 puta i nisam smeo da se zadrzavam vise :shinymj5:

A sada je kasno za izmenu...

 

Sto se tice akademika imao sam izuzetno visoko misljenje o njemu jer sam pre dolaska u audio svet pratio njegov rad na jednom forumu koji se bavi Yugicima i on je tamo prezentovao svoj rad koji me je odusevio ali ovde je zas*ao stvar i izvredjao sve nas sa ovog foruma. Mada moj prag tolerancije je dosta visok i smirenost za takve postupke smi je ogromna pa se nisam potresao, ali cove ne odustaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat:

 

...

 

-  znam da moj engleski nije bas najbolji jer sticajem okolnosti nikada ga nisam u skolama ucio nego Ruski , a nisam ni bio dete iz familije Komunisticko-Udbaske diplomatije pa da sam mogao da ga ucim po belom svetu kao ti .

...

 

E, samo ova rečenica govori sve. Ti gore pomenutop ZNAŠ kao pouzdanu činjenicu, jel'?

 

Moj pokojni otac je bio mašniski inženjer. 1959 odine, je po nalogu Ministartstva obrazovanja Republike Srbije, osnovao Višu Tegničku Mašinsku Školu, tada u Rakovici, a sada u ulici Nade Dimić 4 u Zemunu,, i bio njen prvo direktor sve do 1963 godine. Baš jaka i uticajna funkcija u državi Jugoslaviji. Tada je došao red na državu Jugoslaviju da ispuni kvote stručnjaka-karova za UN. I tada je jedna grupa, koj otc i nekoliko njegovih drugara sa studija i prijatelja, bila odabrana od starne naše države zato jer su bili dokazani stručnjaci svoga posla i zato što su znali jezike (moj otac je nemački govorio kao maternjih, moja baba je bila bečlijka, a engleski je naučio kasnije), pa su tada i narednih godina stavljeni na radpolaganje UN. a pre svega UNSECO-u, agenciji za obrazovanje. Moj otac je otišao u decembru 1963 da radi u Ankari, Turska, kao isto ono što je i ovde bio, profesor predmeta mašinski elementi 1963-1966, i kao do tada jedini stranac koga je turska vlada ikada tražila da ponovo dođe imenom i prezimenom, 1967-1970. U tom drugom boravku tamo, ja nisam imao školu koju bih mogao da pohađama tamo, pa sam bio u privatnoj školi u Engleskoj. 1971 sam upisao fakultet, a otac je otišao u Kairo, Egipat, ali za industrijsku pomoć agencije UNIDO. Egipatska misija UN je inače bila maltene vlasništvo Jugoslavije, bar 60% celog osoblja je bilo odavde. To se završilo 1975, a ostatak radnog vek do penzije je proveo opet kao profa mašinskih elemenata u Višoj Tehničkoj u Zemunu. Ako ti je to profil "komunističko-UDBaške "diplomatije", onda svaka čast

 

Uzgred, malo je nevaspitano diskutovati i pokrštavati roditelje svih članova o kojim ne znaš baš ništa, a što tebi očigledno ne znači bilo šta, ti znaš najbolje onda kada ne znaš, kao što se u prilogu dalo videti. Ja tvoje roditelje ne poznajem, pa ih shodno tome i ne pominjem.

 

Do sada u životu nisam imao problema da se izvinim onda kada sam smtrao da sam negde nešto pogrešio, ali ne dozovoljavam da me neko ko ne zna nabedi da to treba da uradim. A iz moje vizure, ti definitivno ne znaš. Isto tako, poslušam dobar savet kada ga čujem, pa ču poslušati i Zena i prebaciti te na počasno mesto moje Ignore liste, zajedno sa Z. Botićem, koji takođe nije vredan ni dalje sekunde moga vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beli_ninja,

 

Tvoj navedeni primer of 8 uF paralelno sa 8 ili 4 Oma, je po mome dubokom ubeđenju nemoguć. Potrebna struja za 8 Oma // 8 uF je "svega" 8A po poluprovodničkom paru i izlazu sa 4 paralelnih parova, dakle ukupno 32 A. Za isto i 4 Oma, struja je preko 10A po tranzistoru. Efekat će biti ili trenutno aktiviranje zaštitnih kola, ili nešto malo kasnije topljenje osigurača.

 

Ali, nemoj meni da veruješ, uzmi bilo koji siumaltor i zakači na njega takvo opterećenje. Momentalno će prooscilirati sa takvim strujama i pod takvim uslovima. Mali plavi dimčić i izlaza više nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...