Jump to content

Amp za "da se smirim" sa niskoosetljive kutije


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Ma ubi me, jos mozgam. Zao mi da ne izguram pricu sa Linn Sarama do kraja...to je jedan jebitacno ubistveno dobar zvucnik (pazarih jos za njega odgovarajucu ScanSpeak zamenu za visokotonac pa ce biti jos bolji) .... Pored svih zvucnika koje sam imao kuci BW 6-ice/ CDM SE i nautilusSE, Spendor sp1 i 3, Cabasse Sloop, Sonus Faber, Dynaudio Audience/Focus, BM 17(valjda), DIY Proac, Srebrni Mission, i jos par ne mogu da se setim, ovo je jedini koji se slozio sa mojim prostorom bez ikakvih stojecetalasnih/rezonantnih mana, sa srednjim opsegom izlecenim od svih gluposti i sa basom koji jednostavno svojom brzinom, definicijom i ostalim KIDA! , jednostavno ostavlja bez daha sto se tice slam faktora, kida i floorstandere koji su bili kod mene... jedino malo manje detalni visoki iako lepi al to ce se izleci sa novim visokotoncima... jbg trazi malo cimanja za odabir pojacala i trazi dosta snage sto ce reci trazi $$$.... bilo bi mi zao da im ne dam to sto traze, al to onda mora biti nesto iz ergele thresholda/naima/krell-ca/D-klase uradjene kako treba, cak i neki 100w McIntosh/Goldmund ili neka taka dual-mono DIY mrga ili najbolje stvarno monoblokovi od pomenutih al vidim ako ne odem na DIY to ce kostati izmedju 1200-2000jura... Ubedjen sam da ce rezultat biti do sviju jajona samo da vidim koga da olesim za novce i koju varijantu cu. S druge strane imam voljne prijatelje koji bi mi pomogli da skarabudzim nesto poput, od Nese Napijala, onaj Rubycon sa Raal-om i adekvatnim basom AT/Focal/ScanSpeak, mozda cak ima i opcija da se jedan od vlasnika pomenutih oprosti od istih za pristojnu cenu, u kom slucaju bih mogao da prodjem i sa jednim malo boljim integralcem/snagasem ...vrlo dojajne kutije ako mene pitate, svakako bi bile bolje od Sara, tj drugacije ali bih sigurno izgubio brzinu/slam na koju balavim kod Sara.... cena ovog izleta bi bila malko veca od gornje varijante ili slicna ako bih prodao Sare, ali mislim da ne bih mogao sebe da nateram na tako nesto...prebacio bi ih u drugu sobu pa polako .... Eto dobri moji to je dilema, izgleda da ce biti prica...fabricko pojacalo slusanje menjaza prodaja pa dok se ne dodje do nirvane, bar ce to ici brze nego prodaja DIYa :) , s druge strane ako uleti pedigriran DIY Chcuk Norris mozda skrenem i u tu ulicu... Do sada je najbolje na njima sljakao originalni PASS F5 od koleze Zen-a... nazalost malo manje je legla Sipijeva varijanta F5 ...mislim nezniji tube-castiji zvuk ,da ne kazem lepsi ali jerbo sam ja baxuz nedovoljno snage, ko zna zasto...ipak treba pokrenuti 4 komada modifikovanih KEF-ova B200 koji se nalaze u 2 kutije :) a vi samo cepajte sa predlozima , ne zurim se...puno :P

 

Moj predlog kad već radiš diy - full aktiva - izbegneš pasivnu skretnicu i zvučničke kablove  :oke:

"Punč" ćeš sigurno imati bolji na taj način  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...