Jump to content

Vintage visokotonac i neodimijum magnet


Okibokis

Preporučeni Komentari

Evo posle probe da kazem i ja neku rec.Moj visokotonac posle stavljanja neodimijumske plocice od nazad,se ponasa ovako:

 

Pre vidi pocetak nekog zvuka i duze izduvava krajeve.Nije glasnijii nego je utegnutiji,manje se bezrazlozno dere.Imam utisak da manje prsti i da je tamniji.Eto tako vidim na brzaka.Samo se plasim da taj dodatni magnet ne pravi vecu temperaturu i da mi sprzi kalem.Da li dodatni magnet pravi veci otpor pokretu membrane,i da li su moguci problemi pri opterecenju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

ne

Hvala Zene,bilo bi mi zao da spalim originalni namotaj,imam neke Philips-e,koje dugo cuvam,i sve sam se plasio,da dodatni magnet ne da membrani da se pokrece,pa se tu nesto zagreva.Ali sad sam se umirio:)

 

Neznanje je cudo:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sinoc sam isprobao teoriju sa dva istovetna magneta (za frizider?)

ispostavilo se da se postavljanjem magneta tako da se odbijaju smanjuje njihova (ponderomotorna) privlacna sila (isprobano sa imbus kljucem)

dakle kad se stave tako da se privlace, tada se nista ne menja ili postaje malo jaca sila sveukupno, nije neka aparatura...

okretanjem istih tako da se medjusobno odbijaju se sila smanjila tako da jedva vuku/drze imbus kljuc

mozda nije neki pokaz/dokaz ali nadam se da cete bar 'isprobati na suvo' pre nego sto nekim super-lepkom modifikujete zvucnik

inace hvala za izraz neodimijum, dosad sam pogresno koristio 'neodijum'

:wink2:

a Zen nema ni pojma ni frizider  :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde kad si već u pokusima pokušaj privuči inbus sa dva kontra okrenuta magneta tako da mu priđeš bočnom stranom magneta. Tamo gdje je spoj. Tek da izbacimo sumnju kako se magnetske silnice drugačije rasporede i tako stvore područje guščeg toka na drugom mjestu od onoga koje si testirao.Naravno da ne znam ništa o magnetizmu i ne aludiram na rezultat. Samo mi je palo na pamet da pokušaš i usporediš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu je polje/sila ionako slabo/slaba pa dodavanje magneta nema veceg uticaja, duplo golo ili se u suprotnom ponistavaju.. bar na osnovu dosadasnjih probi i razmisljanja

struja po nekoj konturi a magnetsko polje se racuna po pravilu desne ruke (palac pokazuje pravac i smer struje a ostali prsti pravac i smer magnetskog polja)

:oke:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lorentz_force_law

http://en.wikipedia.org/wiki/Biot%E2%80%93Savart_law

http://en.wikipedia.org/wiki/Amp%C3%A8re%27s_circuital_law

:whistle2:

ako sam negde pogresio bilo bi lepo da mi ukazeta na to :oke:

 

p.s sad zero nemoj da bude  :unbelieveble::Dizzy::crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...

Pozdrav ljudi. Moraću da odgovorim na ovu temu čisto zbog smernica nekih. Izgleda da je Zen Mod bio u pravu da se magnet na magnet dodaje tako da se odbijaju jedan od drugog. Kako sam to zaključio evo primer imam unimer koji meri jedinicu milihenri (mH) za primer su uzeti visokotonski stari zvučnici Ei Niš. Merenjem mH bez dodavanja magneta L u magnetnom procepu je izmeren 0.50. Dodavanjem magneta tako da se spajaju odnosno privlace dobijen je L 0.43. Postavljanjem tako da se odbijaju jedan od drugog dobijen L je 0.55. Eto valjda ce nekome poslužiti ova informacija pozdrav. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...