Jump to content

The Singled-Point Concentric


ZZZ

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 107
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sada sam okvirno izračunao da je membrana za 12in driver oko 9 grama sa papirom 250 gm/m2...

 

 

To je kao i da je nema. Još ako je dovoljno čvrtsa eto sreće za nekog zanatliju koji ima korpe i motore od nekih andrlja. Svaka čast na predanosti!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh da je tako, ima tu i voice coil, nosač vc-a, lepkovi, vešanje, centrator ojačanja...

Bilo bi super ali izađe na više desetina grama.

pa i oni laganiji mehanizmi...

.

btw

izvinjavam se moderatorima na ponovo više uzastopnih postova.

Ali ne pišem odjedanput nego onako na preskok, kad priđem k računalu...:)

sorry

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero to su driveri sa papirnim vešanjem i sigurno solidnim ali starim centratorom,

mislim da tako samo zamaraš materijal, i povećavaš verovatnoću da to vešanje pre svega pousti.

.

Kao i sam papir membrane...

Razgaziće se oni kad budeš slušao... :)

.

Možda nije loša ideja da se vešanje koje je od papira i produžetak je membrane, premaže recimo ili nekom "živom" gumom,

ili onim lepkom za miševe? Naravno tankim slojem.  I-ili sa više tankih slojeva.

a membrana da se osveži isto sa 1-2 tanka sloja damar solucije?

.

Zen mi ne reče koji je rastvarač za taj lepak za miševe? :)

I ja planiram neke moje EI alnico da osvežim i zaštitim na taj način...

.

A jesi li ih malo poslšao? Kakvi su utisci?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stabljeni su na minus 50 dB. Tek da malo rade.Poslušao sam ih. Nemam na žalost referencu. Za sad mogu reći da imaju neposrednost koja kasi stari papir i nevjerojatno lako se sakrivaju u prostoru. Hoću reći da ne odaju olako svoju poziciju kao izvor zvuka.Bez ikakve kutije, tek položeni na pod ne mogu pokazati potencijal u basu, ali se na generatoru signala sasvim fino čuje 32 Hz, a 40 Hz nema sumnje da rade. Doduše, uhom ne mogu procijeniti koliko tiše od ostatka spektra.Mislim da iznad 10kHz ne daju skoro ništa, a već oko 7 ili 8 kHz značajno padaju.Sve ovo napisano je moj dojam i nije još potvrđeno mjerenjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero to su driveri sa papirnim vešanjem i sigurno solidnim ali starim centratorom,

mislim da tako samo zamaraš materijal, i povećavaš verovatnoću da to vešanje pre svega pousti.

.

Kao i sam papir membrane...

Razgaziće se oni kad budeš slušao... :)

.

Možda nije loša ideja da se vešanje koje je od papira i produžetak je membrane, premaže recimo ili nekom "živom" gumom,

ili onim lepkom za miševe? Naravno tankim slojem.  I-ili sa više tankih slojeva.

a membrana da se osveži isto sa 1-2 tanka sloja damar solucije?

.

Zen mi ne reče koji je rastvarač za taj lepak za miševe? :)

I ja planiram neke moje EI alnico da osvežim i zaštitim na taj način...

.

A jesi li ih malo poslšao? Kakvi su utisci?

 

 

Zerojko i ja smo on line po pitanju tih drivera , tako da ce biti sredjeni

 

glede rastvaraca za Rat Glue , sve sam davno napisao na mom blogu al' ZZZ kao ZZZ - nit' sve cita , nit' sve slike gleda

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa pixxxka mu M. gledao sam kao ali ništa ne najdoh... :sarcastic_hand:

Daj bre keve ti reci koji je rastvarač please...:)

 

 

Stabljeni su na minus 50 dB. Tek da malo rade.Poslušao sam ih. Nemam na žalost referencu. Za sad mogu reći da imaju neposrednost koja kasi stari papir i nevjerojatno lako se sakrivaju u prostoru. Hoću reći da ne odaju olako svoju poziciju kao izvor zvuka.Bez ikakve kutije, tek položeni na pod ne mogu pokazati potencijal u basu, ali se na generatoru signala sasvim fino čuje 32 Hz, a 40 Hz nema sumnje da rade. Doduše, uhom ne mogu procijeniti koliko tiše od ostatka spektra.Mislim da iznad 10kHz ne daju skoro ništa, a već oko 7 ili 8 kHz značajno padaju.Sve ovo napisano je moj dojam i nije još potvrđeno mjerenjem.

Pa to sam i hteo da mi kažeš, otprilike i ovi koje ja imam slično reaguju u donjem delu.

Onako "naked" bez ičega vrlo su "živahni" pa bih rekao da imaju visok Qes i Fs oko 40Hz...

Mislim ovako od uha, (nisam merio TS samo SPL) da su OK čak i za nekui H-frame ili Folded Voigt maybe.

Bio sam veoma iznenađen. Sa tim što tvoji sigurno udu gore više, pa ti daju mogućnot većeg izbora oko sisretne F...:)

Na osnovu tvog opisa HF područija verovatno opadaju niže već oko 4-5KHz.

Ali naravno slede i neka merenja...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa pixxxka mu M. gledao sam kao ali ništa ne najdoh... :sarcastic_hand:

Daj bre keve ti reci koji je rastvarač please... :)

 

 

.....

 

 

 

 

a da pocnes naocare da koristis ?

 

:rofl:

 

 

RECIPE

what you need :

1.small brush , semi hard m ~8mm wide , same as kids are using for painting in school

2.Ethanol 95% (pure alcohol)

3.Acetone with oil ( nothing else than nail polish remover )

4.mouse glue (yes , that organic everlasting sticky goo)

5.Vaseline

6.cotton cloth ( old T shirt or whatever)

brush – buy it anywhere , mouse glue – anywhere , everything else – nearest drugstore............

 

now – put some mouse glue on small (coffee cup) plate , add acetone and dissolve it to something liquid as milk using brush – put that mixture on upper side of surround ; if you see that your mixture on plate is going firmer , add acetone and mix ; when you treat entire surround , take just acetone with brush and treat entire ( already impregnated ) area with it , to make it more uniform

leave it for 12h

 

 

 

http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/tannoy-k3809-hardened-cloth-surround-issue-solved/

 

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je cena sa onim njihovim WAT-om.

Englezi jesu malo skuplji od ostalih? (nešto mute sa tim taksama sigurno...)

.

Ali kod ovog Voltovog modela; kao i kod ostalih iz serije radijalne korpe; ima dosta ručne izrade

livena masivna korpa, dodatna obrada korpe - paralelne stranice, prevenstveno.

onda montiranje centratora i nešto komplikovanijeg mehanizma oko motora.

.

Vrlo solidne polne ploče.

Motor je možda i previše masivan, sigurno je taj magnet oko 8in u prečniku...

I naravno višeslojna papirna membrana..

.

Video sam in Vivo jedan takav Volt basić i mogu reći da ubedljivije deluje nego na fotografiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...