Jump to content

TRAFCO audio-OPT


bata bane

Preporučeni Komentari

Pre neki dan priajtelj mi je spomenuo da TRAFCO radi izlazne trafoe za cevi. :preved:

 

Pogledao sam na sajtu, kad ono nesto sasvim novo, izlazni trafoi motani na to "toroidnim" modifikovanim jezgrima (sa procepom) . :phil_04:

 

 http://www.trafco.rs/tubeaudio.php

 

karakteristike deluju ok, a cene evropske  :icon9:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dosta je skrt po pitanju detalja, ali sustina, za SE OPT je da iseku toroidno jezgro stave vazdusni procep prema potrebi i onda ga zalepe.

 

Onda ga verovatno stave na masinu za motanje i motaju ko standardni toroidni trafo. Jedno kaze da koriste neka specijalna, specijalna,  jezgra koja jos niko....nije cuo i nece da spominje detalje (mislim  :icon9: ).

 

Mozda stvarno ne bi bilo lose poigrati se sa jednim , ako ima neki toroid jezgro boljeg kvaliteta da su lamele ispod 0,3mm i da je neki normalam 3%-4% SiFe (ako nisam pogresio)

 

Deluje mi da bi motanje bilo dosta jednostvnije, a nema ni tela nego direkto na jezgro, a moze da se koristi cela povrsina jezgra za motanje..ihaaaa :guitarplayer:

 

Zato i ih i zalivaju (trafoe) u kante da ne popusti lepak na spoju  :wink2:

 

ko ima masinu za toro jezgra!..... :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

    Bata Bane 

 

`Dosta je skrt po pitanju detalja, ali sustina, za SE OPT je da iseku toroidno jezgro stave vazdusni procep prema potrebi i onda ga zalepe.`

- Verovatno imaju rarzradjen sistem za odredjivanje optimalnog zazora procepa , a sve u odnosu prema najcesce koriscenim izlaznim SET cevkama  i njihovim karakteristicnim zahtevima prema OPT-u.

 

`Deluje mi da bi motanje bilo dosta jednostvnije, a nema ni tela nego direkto na jezgro, a moze da se koristi cela povrsina jezgra za motanje..ihaaaa  :guitarplayer:

- Nacelno moze da dodje u obzir `igranka` sa presecenim kvalitetnijim toroidom na dva dela ! , ali ....

 

 postavlja se pitanje kvaliteta finoce reza gvozdenog torusa! ,  koje opet nije nepremostivo jer svakako neki se zazor ( vazdusni procep )   mora ostaviti .

 

Jedna od varijanti je da se namota po pola primara i sekundara na svakoj polovini presecenog torusa , koji se na kraju galvanski spajaju , tako da ostaje mogucnost da se kasnije experimentise `in vivo` sa nalazenjem Optimalnog zazora izmedju polovina torusa, a sve prema zahtevima realnog anodnog SET kola , sa ciljem da bi se postigao Optimum prenosne karakteristike OPT-a . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je Banat.

Slična prića i sa C jezgrima. Odsecanje i poliranje kontaktne povrsšine.

Sve magnetne silnice se spajaju u jednu površinu. I pomalo se gubi koncept lamele.

to se desi na 4 mesta. Kod ovog toroidnog verovatno na 2.

Drugo pitaje temperature pri odsecanju. Najverovatnije greje u maloj površini

materijal bez obzira kako uradjeno pa tu nisu iste EMF osobine?

takodje C na 4 x tor 2 x...

.

Ipak standarne lamelice lepo upakovane... nema odsecanja krajeva, nema pregrevanja materijala

samo je važno da presa bude ok i alat oštar i solidan da lamelice ne bi imale "Pucnu".

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...