Jump to content

TRAFCO audio-OPT


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Tacno tako (blah,blah)  :wink2:

 

Moja zamisao je da ,kao sto je rekao BANAT, isecem toroidno jezgro na dve polovine i to na waterjet-u. Na taj nacin ce grejanje biti minimalno, a rez precizan.

 

Nakon toga bi prema proracunu stavio papir za vazdusni procep i zalepio sa obicnim super lepkom. Taman da drzi prilikom motanja,a  da ne bude problema prilikom odvajanja, ako zatreba naknadno podesavanje procepa.

 

Motanje celom duzinom jezgra  sa prkidom na mestu spajanja dve polovine gde se naknadno spaja primar. Sekundari ce biti podeljeni u vise sekcija zbog odnosa pa ce biti spajani u paralelu tako da ce biti vise izvoda.

 

Broj namotaja sekundara se moze optimizovati da se njihovim kombinovanjem u seriju ili paralelu dobije vise zeljenih izlaznih impedansa.

 

Prema kroki proracunu za jezgro preseka  4x4cm (16cm2) , 2300 namotaja zice bi mi leglo u 4 sloja  :respect: , za razliki od 2C jezgra gde mi je bilo neophodno 20 slojeva. Visina paketa (svih namotaja) se drasticno menja, sa 12mm na svega 3-4 mm :oke: . Da ne pricam o samomom motanju koje je masinsko ukljucuju i postavlčjanje izolacije. :phil_04:

 

Sto se tice samih jezgara, nemam nista protiv klasicnog 3-4% Si Fe, sa lamelama do 0,3mm...ne patim od blah, blah.... :oldtimer:

 

A tu su i prigusnice....

post-62-0-70714400-1390551803_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Moja zamisao je da ,kao sto je rekao BANAT, isecem toroidno jezgro na dve polovine i to na waterjet-u. Na taj nacin ce grejanje biti minimalno, a rez precizan...

 

Neće biti baš tako. Kod vodenog sečenja materijala mlaz koji ulazi u materijal i izlazi iz istog nisu iste debljine, tj. ima uslovno rečeno "konusni oblik" pa verovartno neće to lepo da nalegne baš nazad..

To jezgro posle mora opet da se poravnava, brusi i sl... mada ako sam dobro skontao to ti ne gine svakako.

 

Možda bolje da proveriš sa onim drugarima koji su sekli Gagici one velike ladnjake, ako se dobro sećam oni imaju neku testeru koja se hladi vodom za vreme sečenja, pa ako to može...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bolje da proveriš sa onim drugarima koji su sekli Gagici one velike ladnjake, ako se dobro sećam oni imaju neku testeru koja se hladi vodom za vreme sečenja, pa ako to može...

 

Ma znam ko ima tu tracnu testeru sa hladjenjem, nego reko da nadjemo neki sufisticiraniju kombinu  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

predavanje je ekstra tanko, pre promocija , a neke stvari i ne piju vodu, pogotovo za c jezgra koja je popljuvao samo tako.

čarobna reč ispade Tisen Krup sa tajnovitim materijalom. blah-blah

A što predavanje? :)

Pa i ja sam namotao sebi OT za SE na C jezgrima.

To se nalo u tom momentu pri ruci. Neka VAC par u kutijici sa svim onim obujmicama i šarafima...

I barem na merenjima su se ta C jezgra soildno pokazala koliko se sećam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji li mogućnost da se na WJ, usled pritiska mlaza dok preseca, rascvetalu lamele(slojevi)torusa?

 

Ne bih znao, mada cini mi se da  ne,  uvek mozemo da stavimo neku stegu da ga pricvrljimo za vreme secenja.

 

Ko jos radi motanje torusa osim Trafca, i Trafomatica...i B.Petrovca?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što predavanje? :)

Pa i ja sam namotao sebi OT za SE na C jezgrima.

To se nalo u tom momentu pri ruci. Neka VAC par u kutijici sa svim onim obujmicama i šarafima...

I barem na merenjima su se ta C jezgra soildno pokazala koliko se sećam.

 

ZZZ sedi 1, ne pratis na casovima  :msn-rofl:

 

Niko od nas nije rekao da ne valjaju CC, nego  objasnjenje predavaca u vezi CC jezgra. :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da Edelinski isto moze da radi tor. trafoe sa procepom.

.

Kojeg predavča? :)

.

Ima još nekoliko; takodje činjenica. Bez obzira ko je izgovara:

.

C jezgra su dizanirana izmedju ostalog i zbog lakšeg i bržeg sklapanja.

Dobijaju se u 2 i ili 4 gotova modula.

isto tako lakše i brže se formulišu ti moduli.

Nema vadjenja ”keksića" modlom kao kod EI koncepta, već se mota traka

na telo. Isto mnogo brže i zahteva mnogo manje utrošene energije nego presa, alati itd

nego za isto EI jezgro.

A zbog fizičkih osobina same konstrukcije veća je iskoristivost, pa se upotrebljava i manja količina Bakra.

Podnose veće snage i veče temperature u manjoj dimenziji.

A i masa je manja. Pa i oprema u koju se postavljaju imajući u vidu veliki broj komada industrijke proizvodnje, porima te karakteristike.

To su neke od osobina globalnog dizajna C jezgra implicirane fizičkim i tehnološkim inovacijama...

.

Kada se sve ovo sabere uštede su velike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zzz, prošo te februar?

ne paziš na času, ja rekoh da je popljuvao c jezgra i to isključivo kao odgovor na pitanje

a u samom izlaganju "ode o torusu", kolikogod hvalio toruse toliko je blatio ei da bi to bilo još ubedljivije.

 

preteče me batabane.

 

uzgred ako je to tvoje VAC-firma, onda je to ne dobro već vrhunsko jezgro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg moj Gujo, ostarilo se...:) saorry na off-u

.

Pa to sam bio nabavio. Nešto je bilo povoljno. Jednu kutiju sa dva u paru. I nekim kao ”fensi” obujmicama. Kao niklovane ili šta već ”sijaju se” i tela su bila u kutiji. komplet, još da je bilo namotano ihhh. :) ha ha

.

Nisam još stigao da sklopim pojačalo (2A3 SE L.W.) ali sam svojevremeno izmerio trafoe i priključio onako bezveze na jedan mali SE sa 807 u triodi da malo čujem na 10 min. I sećam sa da je razlika bila ogromna iako nisu namenjeni za 807...

.

Uradio sam samo jedan mrežni tada, ali sad bih uradio dva za mono block verziju.

Nekako je sve manje i zgodnije. U jednoj kutiji će mi biti velika skalamerija.

.

A ne mogu da nadjem takvo C jezgro da namotam samo još jedan mrežni

da ne bih motao 2 kom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće biti baš tako. Kod vodenog sečenja materijala mlaz koji ulazi u materijal i izlazi iz istog nisu iste debljine, tj. ima uslovno rečeno "konusni oblik" pa verovartno neće to lepo da nalegne baš nazad..

To jezgro posle mora opet da se poravnava, brusi i sl... mada ako sam dobro skontao to ti ne gine svakako.

 

Možda bolje da proveriš sa onim drugarima koji su sekli Gagici one velike ladnjake, ako se dobro sećam oni imaju neku testeru koja se hladi vodom za vreme sečenja, pa ako to može...

 

Tacno Tako ! , water jet nije dobar za secenje te debljine komada ako se zeli ravan rez . 

 

 

 Licno bih isao na varijantu secenja torusa sa malenom okruglom testerom debljine max 1,5mm  na glodalici , pri malim obrtajima okretanja testere i uz Obavezno zalivanje i hladjenje testere masinskom emulzijom . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj sinko, nece taj torus  da ide na mesec, nego da se proba, pa da vidimo jel to radi? :wink2:

 

Ako radi, i to dobro, i vredi maltretirati se.... e ondak ide drugi deo, presadjivanje bubrega, ovariohistorectomia, itd,itd.  :whistle2:

 

Znam i ja sta sve ne moze, da vidimo sta moze...a ne moze i to da izlazne trafoe treba da nabavljam na crnoj berzi, budzacima.

 

Ne volim da robujem ustaljenim stvarima, zasto da ne probam-o nesto novo, sve sto uradim ili zakljucim podelicu sa vama, a fala bogu ima dosta  zaintresovanih.

 

Mozda blah,blah jezgra stvarno rade posao. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Bata Bane 

 

Sve je OK !!! 

 

Pricamo i izmenjujemo konstruktivne ideje ! 

 

Cinjenica je da me je Gdin. Meno VV pomalo ubedio u prednosti torusnog OPT u odnosu na druge tipove , kaze manje rasipanje fluksa , manje parazitne kapacitivnosti , bla , bla ....

 

 Ali ako su ti torusi tako dobri sto ih uopste seci ? , mozda je dobar parafeed SET sa njima  neko optimalno resenje ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 Ali ako su ti torusi tako dobri sto ih uopste seci ? , mozda je dobar parafeed SET sa njima  neko optimalno resenje ? 

 

Nece se vredjamo , znas! :wink2:

 

Elem,ako se to potvrdi kao OK, onda cu da narucim vec isecena toroidna jezgra, proracun uradim sam, platim ruke i zicu... a za ostatk se druzimo na FAK 2 :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

već si motao izlaznjake i oni rade. oćeš bolje, namotaj ih bolje.

probaj malo i drugi broj navoja, štagod.

e, ako oćeš baš debelo bolje, pa onda ne očekuj da će obično jezgro to da ti da.

menno trafoji bilo da su plitron amplimo ili trafco imaju malo bolja jezgra i u krajnjem slučaju su najobičnija roba sa cenom.

ko oće, pazari.

sad, možda bi mandrak mađioničar mogo obično jezgro da pretvori u superkvalitetno za jedno npr jagodinsko pivo tarife. pitaj ga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

već si motao izlaznjake i oni rade. oćeš bolje, namotaj ih bolje.

probaj malo i drugi broj navoja, štagod.

e, ako oćeš baš debelo bolje, pa onda ne očekuj da će obično jezgro to da ti da.

menno trafoji bilo da su plitron amplimo ili trafco imaju malo bolja jezgra i u krajnjem slučaju su najobičnija roba sa cenom.

ko oće, pazari.

sad, možda bi mandrak mađioničar mogo obično jezgro da pretvori u superkvalitetno za jedno npr jagodinsko pivo tarife. pitaj ga.

 

Cika Gujo,nisam mali, hvala Vam na sugestijama, uzecu u obzir vas savet.  :good2:

 

Kad budem zeleo odgovor da nesto nece, ne moze ili da zovem Mandraka, Fantoma i ostale pitacu prvo tebe. :wink2:

(napravih Ge amp, ovo mi dodje ko pesma :msn-rofl: )

 

Ne treba, kao sto sam vec 3-4 puta napisao, nista bolje gvozdje od ovog koje sad koristim, GOSS 3-4%. 

 

Za početak da nadjem neko takvo jezgro, a onda cu sve ostalo po redu. :Viannen_loungelizard: (ako neko ima bicu raspolozen da uzmem)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...