Jump to content

Ručica za gramofon - inspirisano by WT


stein

Preporučeni Komentari

jel to gumica za pecanje? (koja drzi teg)

mozda bi mogao da se obogatis sa tim ruckama

razmisljam da samo metnem jednu na gramofon koji vec imam

simplicity at its finest :wink2:

 

Jest bogami, komadić gumice za pecanje :)

Jedino što ja još uvek ne kapiram kako se sa tim peca...  :scratch_head:

Nema šanse da se ja obogatim - bilo kako - možda po nacionalnosti/narodnosti i sposobnosti da se najedem/napijem potom pucam u plafon kafane i nisam Srbin, ali zato po sposobnosti da trošim ne samo više nego što zaradim nego da potrošim i ono što nemam, malo je većih... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 97
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jedino što ja još uvek ne kapiram kako se sa tim peca... 

u radnji gde sam kupio nisu imali ni predstavu 

pitao sam i jednog poznanika koji se dugo bavi pecanjem.. kaze da nije cuo da to postoji

(prevremeni) zakljucak: sluzi za sve osim za pecanje

ili i oni samo vezuju kojesta sa tim

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u radnji gde sam kupio nisu imali ni predstavu 

pitao sam i jednog poznanika koji se dugo bavi pecanjem.. kaze da nije cuo da to postoji

(prevremeni) zakljucak: sluzi za sve osim za pecanje

ili i oni samo vezuju kojesta sa tim

:hihihihi:

 

Elem - guma za ribolovce... koristi se samo na "štek" štapu (dakle, bez mašinice) na osnovnih 4m strune, nadovezuje se guma i dodaje dodatnih 5 metara istezanja što bi trebalo da zamori ribu... Sad, ko razume, shvatiće...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem - guma za ribolovce... koristi se samo na "štek" štapu (dakle, bez mašinice) na osnovnih 4m strune, nadovezuje se guma i dodaje dodatnih 5 metara istezanja što bi trebalo da zamori ribu... Sad, ko razume, shvatiće...

Tako je Steine gumica se koristi  na stek i feeder stap posto se peca sa veoma tankim najlonima pa kada se zakaci veca riba gummica se tegli i amortizuje beg i udarce i ne dolazi do kidanja sistema. :oke:  :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super to izgleda!!! :)

 

Kako se podesava geometrija takve rucice koja se malkice klati (?) i pliva u ulju?

 

Da li ona ima apsolutno preciznu geometriju, tj. nullpoints, overhang, azimut, itd, itd? 

 

Ili je podesimo po proktraktoru u stanju mirovanja,

ali onda kada je stavimo na LP u pokretu,

sve se to malkice promeni i poremeti,

posto je povuku sile izazvane rotacijom tanjira i ploce i izvuku van geometrije prethodno podesene u mirovanju?

 

Pitam, posto se ja uvek ubijem sve to podesavajuci u delic milimetra, 

a ovakva mi konstrukcija deluje nekako fluidnija i nestalnija za podesavanje....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podešavanje

 

1) sredina prečnika kadice se uzima za pivot ručice - centar rotacije ručice

2) dužina/prebačaj/ugao se izračunavaju kao što je objašnjeno: http://www.diyaudio.rs/topic/6473-diy-gramofon-iii/?p=171348

3) ugao zvučnice se nakon fiksiranja položaja kadice podešava uz pomoć šablona/protractor-a

 

rad

 

Unutrašnji prečnik kadice jeste veći od prečnika diska ili loptice - to može da inicira ideju o klimanju sistema i logično je to pretpostaviti.

gustina ulja u kadici je izuzetno velika - ja sam izabrao viskoznost od 1000 cps (voda ima 1 cps - dakle, 1000 puta gušće od vode - upola gusto kao med na sobnoj temperaturi) a priložio sam link do videa koji pokazuje kako se ručica ponaša u tako gustoj okolini - http://www.diyaudio.rs/topic/6473-diy-gramofon-iii/page-8#entry170337 i sada treba uključiti malo sposobnost imaginacije i zamisliti šta se dešava kada se ploča vrti ujednačenom brzinom a igla se spusti u brazdu: prva reakcija ručice bi verovatno bila trzaj prema napred - ali usporen zbog gustine okoline a potom gravitacija vuče nazad do sredine kadice odnosno u gravitacijom definisani položaj - efekat ljuljaške se praktično trenutačno anulira ako je ulje dovoljno gusto - i ručica zbog napona unutar ulja s jedne strane (tj u krug - sa svih strana) teži da ostane u sredini - odnosno tamo gde je gravitacija vuče - prema dole - samim tim, osim ako se naglo promeni neki od spoljašnjih parametara - brzina okretanja ploče npr - ručica ostaje u svom ravnotežnom položaju. Veoma je važno da se niti/strune na kojima ručica visi ukrste u jednoj tačci - tačno iznad sredine osi ručice, da se izbegne efekat ljuljaške i obezbedi fizička tačka oko koje se ručica uvek vrti - tj pivot...

 

Čak i tokom podešavanja, ulje, tj gustina istog trebalo bi da spreči nagla ispadanja iz željenog položaja - ako se ručica zaljulja a ne vrati se nazad direktno u stanje mirovanja - ulje nije dovoljno gusto...

 

Možda bi Doktor mogao da doda komentar iz ličnog iskustva?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O viskoznosti... http://www.translatorscafe.com/cafe/EN/units-converter/viscosity-dynamic/3-16/

 

A newton second per square meter (N•s/m²) is a metric unit of dynamic (absolute) viscosity. It is equivalent to Pa•s, kgf•s/m², or kg/(m•s). If a fluid with a viscosity of 1 N•s/m² is placed between two plates, and the top plate is pushed parallel to the bottom plate with a shear stress of one N/m² (or 1 Pa), it moves a distance equal to the thickness of the fluid layer between the plates in one second.

 

1 newton second/meter² [N·s/m²] = 1000 centipoise [cP]

 

Konvertor izračunava i na drugačije vrednosti tj jedinice - 1000 cP = 10 gram/centimetar/sekundi

 

Dakle, 1000 cps-a (centipoise-a) zahteva potisak od 10 grama na santimetar u sekundi da se objekat pomeri. Pošto pretpostavljam (još uvek nisam konkretno proverio u praksi) da toliku silu igla ne može da stvori tokom rada u brazdi (10 grama po cm2) onda je ulje od 1000 cP-a veoma izvesno, dovoljno gusto da uz pomoć gravitacije drži stvari pod kontrolom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao sam danas postament od 10mm pod stubić i kadicu i postavio najlon... Sad sam u veliko problemu sa visinom - tanji tanjir čini ručicu previsoko postavljenom, deblji tanjir zahteva još materijala pod sklop ručice... ali evo nekoliko slika...

 

post-13-0-63127100-1386782124_thumb.jpg post-13-0-78456800-1386782125_thumb.jpg post-13-0-93899300-1386782126_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a te rupice viška na golfari, to je za fna podešavanja ili si mašio pozicije :D

to je set za alternativno kačenje - možda bude dobro ovako, a možda probam u drugi set rupa...

 

btw, u onom pdfu što sam linkovao ima uputstvo kako se uvezuje najlon. ja sam uzeo cevčicu od spreja - ona je taman 2mm prečnika i ima izuzetno finu i tanku rupicu za strunu tj najlonsku nit...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i sada treba uključiti malo sposobnost imaginacije i zamisliti šta se dešava kada se ploča vrti ujednačenom brzinom a igla se spusti u brazdu: prva reakcija ručice bi verovatno bila trzaj prema napred - ali usporen zbog gustine okoline a potom gravitacija vuče nazad do sredine kadice odnosno u gravitacijom definisani položaj - efekat ljuljaške se praktično trenutačno anulira ako je ulje dovoljno gusto - i ručica zbog napona unutar ulja s jedne strane (tj u krug - sa svih strana) teži da ostane u sredini - odnosno tamo gde je gravitacija vuče - prema dole - samim tim, osim ako se naglo promeni neki od spoljašnjih parametara - brzina okretanja ploče npr - ručica ostaje u svom ravnotežnom položaju.

Sto se ravnoteznog polozaja tice,na rucicu dok je igla na ploci koja se vrtipored sile gravitacije deluje i skating sila koja je konstantno vuce u stranu, tj. ka sredini ploce.Kod klasicnih rucica anti skating kompenzacija izjednacava pritisak (otprilike) na obe strane brazde i to je to,dok pozicija pivota nije "ugrozena" posto je isti mehanicki fiksiran.Kod ovih drugih rucica kojima pivot prakticno "pliva",da li ta skating sila koja deluje u stranu i koja je prisutna sve vreme tokom okretanja plocepored toga sto izaziva nejednako naleganje igle na levu i desnu stranu brazdeu ovom slucaju dodatno izvlaci u stranu pivot i izvodi ga van optimalnog polozajakoji je utvrdjen podesavanjem geometrije u stanju mirovanja bez rotacije?Problem je i to sto je skating sila prakticno neuhvatljiva, zavisi od oblika igle, pritiska,a konstantno se menja u zavisnosti od stepena modulacije brazde,znaci tokom nekog glasnijeg muzickog pasaza moze biti jaca a odmah posle slabija.Znaci, da li nam pivot dodatno moze sve vreme malkice setati u zavisnosti od jacine modulacije brazdi?Naravno, to je samo teorija, ne znam koliko u praksi delovanje tih promenljivih horizontalnih sila rotacije moze ponistiti gustina ulja... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pivot je fiksiran - to je ona tačka gde se niti ukrštaju a istovremeno, napon koji nastaje na ukrštanju niti konstantno vuče ručicu dalje od centra - naravno, po uslovom da je petlja na nitima tako nastala da je ona rolnica na koju je nit nakačena okrenuta CCW u odnosu na ručicu - u suprotnom će niti težiti da se isprave na pogrešnu stranu - terajući iglu ka centru ploče.

 

Postavio si niz pitanja, a u najkraćem, većina svih tih (negativnih) pojava se anulira upravo genijalnim rešenjem koje je istovremeno, strahovito jednostavno... Gravitacija sama za sebe ne bi pomogla ništa, ručica bi bez protivsile koju niti pružaju gravitaciji odmah potonula, ukrštanje niti centrira ručicu u kadici i kreira pivot a istovremeno i anti-skating... Sve to je potpomognuto velikom gustinom i fizičkim karakteristikama silikonskog ulja... 

Deluje nestabilno i labavo jer nam mozak tako govori iz iskustva. I jeste, strahovito nestabilno dok se ne uvede adekvatno ulje u priču. Bez adekvatnog ulja, sve je kao tronožac na dve noge... bukvalno neupotrebljivo. Kada se sklope kockice, sve funkcioniše odlično...

Pre ove ručice sam ih napravio celu gomilu, ali sa diskom, ne sa golf lopticom i naravno, kraće... svaka je funkcionisala odlično. Ali da dodam još bolji primer: tangencijalnu ručicu - mozak mi je nalagao da će igla večito biti nategnuta ka centru ploče i da će biti čujne asimetrije između kanala plus veoma verovatno, dosta čujne distorzije - međutim, to se nije desilo... unatoč najcrnjim prognozama, ručica se pokazala kao izvodljiva i mogu reći, više nego samo upotrebljiva... Tako da ne treba samo mozgati, treba probati pa se uveriti ili razuveriti... :)

Zato volim samogradnju, svaki put naučim nešto novo... I usput se naučim činjenici da ono što nam mozak govori iz nekih prethodnih iskustava i građeno na nekim saznanjima koja smo pokupili vremenom, i ne mora uvek da bude tako kako inicijalno zamišljamo - ima stvari koje naš mozak nije u stanju da ubaci u jednačinu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod ovih drugih rucica kojima pivot prakticno "pliva",

 

E, na ovo bih napravio poseban osvrt - pogrešna pretpostavka - ručica (loptica) ne "pliva", ona teži da potone a niti na kojima visi je u tome sprečavaju... Mene je malo bunilo kada sam pročitao da su ručicu napunili peskom - pobogu, pomislih, pa tako ručica postaje teža?! Naravno, većom težinom, povećava se delovanje sile gravitacije... Što nam definitivno ide na ruku... U ovom slučaju... Dakle, ručica ne pliva - teži da potone... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pivot je fiksiran - to je ona tačka gde se niti ukrštaju a istovremeno, napon koji nastaje na ukrštanju niti konstantno vuče ručicu dalje od centra - naravno, po uslovom da je petlja na nitima tako nastala da je ona rolnica na koju je nit nakačena okrenuta CCW u odnosu na ručicu - u suprotnom će niti težiti da se isprave na pogrešnu stranu - terajući iglu ka centru ploče.

 

Postavio si niz pitanja, a u najkraćem, većina svih tih (negativnih) pojava se anulira upravo genijalnim rešenjem koje je istovremeno, strahovito jednostavno... Gravitacija sama za sebe ne bi pomogla ništa, ručica bi bez protivsile koju niti pružaju gravitaciji odmah potonula, ukrštanje niti centrira ručicu u kadici i kreira pivot a istovremeno i anti-skating... Sve to je potpomognuto velikom gustinom i fizičkim karakteristikama silikonskog ulja... 

Deluje nestabilno i labavo jer nam mozak tako govori iz iskustva. I jeste, strahovito nestabilno dok se ne uvede adekvatno ulje u priču. Bez adekvatnog ulja, sve je kao tronožac na dve noge... bukvalno neupotrebljivo. Kada se sklope kockice, sve funkcioniše odlično...

Pre ove ručice sam ih napravio celu gomilu, ali sa diskom, ne sa golf lopticom i naravno, kraće... svaka je funkcionisala odlično. Ali da dodam još bolji primer: tangencijalnu ručicu - mozak mi je nalagao da će igla večito biti nategnuta ka centru ploče i da će biti čujne asimetrije između kanala plus veoma verovatno, dosta čujne distorzije - međutim, to se nije desilo... unatoč najcrnjim prognozama, ručica se pokazala kao izvodljiva i mogu reći, više nego samo upotrebljiva... Tako da ne treba samo mozgati, treba probati pa se uveriti ili razuveriti... :)

Zato volim samogradnju, svaki put naučim nešto novo... I usput se naučim činjenici da ono što nam mozak govori iz nekih prethodnih iskustava i građeno na nekim saznanjima koja smo pokupili vremenom, i ne mora uvek da bude tako kako inicijalno zamišljamo - ima stvari koje naš mozak nije u stanju da ubaci u jednačinu...

Hvala na ovom post-u. Objasnio mi je (skoro) sve što me je zanimalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK!  :oke: Mene je plasilo to sto je rucica zakacena nitima samo u jednoj tacki,pa mi se cinilo da ce je te horizontalne sile koje vuku u stranu, pa jos neravnomerno i promenljivo,ljuljati i izbacivati iz te idealne vertikalne ose u kojoj bi trebao da bude pivot.Znaci jedno je kada antiskating podesavanjem delujemo na klasicnu rucicu koja ima cvrsto fiksirani pivot lezajevima.Ovde to nemamo fiksirano, rucica visi na nitima kao klatno, okacena visoko u jednoj tacki i centar tezista je dole,pa skating sila ne deluje na rucicu samo u smislu "uvrtanja" po vertikali pivota,vec mozda imamo i vucenje centra tog pivota u stranu, van geometrijom zadate idealne vertikalne osovine?Mozda nisam spretno uotrebio termin "plivanje"... nisam mislio na plivanje u smislu plutanja,vec na mogucnost setanja levo desno, usled tacke pivota koja nije mehanicki fiksirana u dve tacke gore i dole,vec je ta loptica jedno klatno (doduse priguseno uljem).I bokserski dzak (koji je kao ta loptica okacen u jednoj tacki) je jako tezak,zemljina teza ga stalno vuce na dole i dok miruje je stabilan.Ali kada bokser pocne da ga udara, on pocne da se klati.Horizontalno dejstvo boksera na dzak, horizontalno dejstvo skating sile na u jednoj visokoj tacki okacenu lopticu...Naravno nije ni priblizno isto,ali neki elementi u smislu izbacivanja iz stabilnosti i savrsene vertikalne ose mozda jesu.Kada bi smo dzak i boksera (sa ronilackom opremom :) ) potopili u ulje a on nastavio da udara dzak,bilo bi mu naravno mnogo teze, ali bi se dzak verovatno i dalje ljuljao i izlazio barem malo van svoje ravnotezne ose?Nadam se da skating sila nije toliko jaka, tako da je gustina ulja moze spreciti da ljulja i izbacuje iz idealne vertikalne ose lopticu koja je okacena samo u jednoj visokoj tacki iznad.Ili da je to pomeranje iz centra osovine zanemarljivo malo, tako da u praksi nema uticaja. :)Sto se tangencijalnih rucki tice, koliko sam razumeo i citao, kod njih ne postoji skating efekat, tako da sa njime nisi ni mogao imati problema.

 

 

 

Nemoj shvatiti ova moja pitanja pogresno, ovo me bas zanima, a u praksi se nikada nisam susreo sa ovakvim tipom rucice.

 

Neki su picajzle kao ja po pitanju podesavanja, a neki opet tvrde da sve to nema mnogo veze,

da i veca odstupanja nemaju nekog stvarnog i cujnog uticaja, 

neki proizvodjaci uopste ne stavljaju antiskating kontrolu na svoje rucice, itd... :)

 

Meni treba po tri sata da uz protraktor podesim rucicu, da mi igla savrseno u delic milimetra legne u obe Baerwald tacke i da sve bude tip top paralelno, pa da jos prati i "arc".

 

Ovakva uljno plivajuca loptica mi stvara jezu i na fotografijama! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Horizontalne sile - sila koja vuče iglu od ruba ka sredini i sila koju zovemo anti skating koja se tome u nekoj meri protivi deluju na kraju poluge, mesto gde se dve niti ukrštaju je oslonac te iste poluge. Gravitacija je sila koja vuče ručicu po vertikalnoj osi na dole, niti (najlon) tome pružaju otpor. Ulje sve to drži pod kontrolom - sprečava da dođe do efekta klatna. Evo ti nešto da lakše skapiraš u mašti tj da zamisliš... Gustina vazduha je mnogo manja od gustine vode. Na vazduhu pri nominalnih 1bar atmosferskog pritiska možeš da hodaš, trčiš itd - sve do 30kmh brzine, aerodinamika nije faktor za računanje.

Uđi u vodu (pretpostavićemo da ulaziš do ramena i možeš da dišeš slobodno) ajd sad, potrči. Znaš koliko je to teško, a viskoznost vode je 1cP. Sad zamisli kolika sile treba da naglo promeniš stanje kretanja od mirovanja u hiljadu puta većem otporu? Možeš li da zamisliš koliko je teško hodati (a kamoli trčati) u tečnoj sredini koja predstavlja hiljadu puta veći otpor kretanju od otpora koji predstavlja voda? Siguran sam da ne, ali mene plaši i sama ideja da se nađem potopljen u sredinu koja pruža 1000 puta veći otpor od vode... (ne mešati sa specifičnom gustinom materije!)

Pali se lampica? Sve što si spominjao, džak, bokser... sve to stavi u vodu a potom povećaj otpor kretanju za hiljadu puta... Mislim da bi tu i Mohhamad Ali ubacio peškir... :)

 

pogledaj ponovo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nQXx_jK9u_c#t=0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super to izgleda!!! :)

 

Kako se podesava geometrija takve rucice koja se malkice klati (?) i pliva u ulju?

 

Da li ona ima apsolutno preciznu geometriju, tj. nullpoints, overhang, azimut, itd, itd? 

 

Toliko tehnickih podataka i objasnjenja je stein napisao i odgovorio da bih ja ovde samo mogao da dodam manual od WTA rucice da jos sve to potkrepi.

 

 

Možda bi Doktor mogao da doda komentar iz ličnog iskustva?

 

Moje licno iskustvo vezano za Mozart rucicu (koja je i jedna od iteracija WTA rucice) je takvo da je imam preko 20 godina, da sam promenio jednu MM zvucnicu ( AKG PS8 super nova ) i nekoliko Ortofon MC zvucnica razlicitih masa i da sam prezadovoljan.

Sto se tice pitanja za podesavanja, odgovor je - DA, ima sva ta podesavanja, veoma je pouzdana, sto bi se reklo stabilna.

Stelovanje zvucnice pomocu ovog protraktora :

http://www.tnt-audio.com/accessories/schon_e.html

Za antiskating staklena ploca uradjena kod stakloresca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo me je interesovalo kako to radi u praksi, da li je ulje dovoljno gusto/jako da ponisti nezeljena dejstva, itd.

 

Ako si zainteresovan da vidis i uzivo kako to radi u praksi, dogovorimo se, to bar nije problem, imas otvoren poziv. :shakehands:

Gledaj, :character59: do mile volje. :wink2:

Btw, sto se tice ulja, u tome je i veliki trik !

Koju viskoznost ulja izabrati u odnosu na zvucnicu ?

Zato je i WTA (Mozart) tu nenadmasna jer se moze prilagoditi velikom broju zvucnica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si zainteresovan da vidis i uzivo kako to radi u praksi, dogovorimo se, to bar nije problem, imas otvoren poziv. :shakehands:

Gledaj, :character59: do mile volje. :wink2:

Btw, sto se tice ulja, u tome je i veliki trik !

Koju viskoznost ulja izabrati u odnosu na zvucnicu ?

Zato je i WTA (Mozart) tu nenadmasna jer se moze prilagoditi velikom broju zvucnica.

 

 

Dogovoreno! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rešio sam problem sa visinom ručice u odnosu na tanjir...

Falilo mi je 10mm da bih doveo zvučnicu u željeni položaj u odnosu na ploču...

Uz to, bilo mi je neophodno i rešenje koje bi mi omogućilo lako podešavanje udaljenosti pivota ručice u odnosu na osovinu tanjira... Evo kako sada sve to izgleda...

 

post-13-0-73056900-1387210976_thumb.jpg post-13-0-28233800-1387210979_thumb.jpg post-13-0-08942400-1387210980_thumb.jpg

 

Rešenje je krajnje jednostavno i veoma zgodno kako za izradu tako i podešavanje pozicije!

 

Crna posudica za ulje se montira putem navoja M3 - sa donje strane je ubušena rupa i urezan navoj M3 - vijak se uvrće sa donje strane - odnosno, vijak je fiksiran u donji crni cilindar ispod aluminijumske ploče koja u sebi ima prolaznu rupu prečnika 3mm. Pored te rupe na donjem crnom cilindru, probušena je i rupa 5mm za vijak sa upuštenom glavom koji se uvrće u plinth - nedaleko od tačke gde se u prostoru mora nalaziti centar kadice - odnosno pivot ručice...

Vijak M3 je kruto vezan za tu osnovu, tj crni cilindar koji je ispod ručice - prolazi tačno kroz sredinu a vijak M5 taj disk priteže ne plinth - pre pritezanja - podesi se uz pomoć merenja/šablona tačna udaljenost između vijka M3 i osovine tanjira (eff-dužina ručke minus prebačaj) potom pritegne - na tako fiksiranu podlogu se spušta konstrukcija nosača ručice a potom fiksira sa kadicom u kojoj je u centru urezan navoj M3 - tako centar kadice bude pozicioniran tačno tamo gde i treba da bude...

Pošto je razmak između vijka M5 koji sve fiksira na plinth i vijka M3 koji treba da bude centar tj u poziciji pivota ručice sveden na 10mm, najveće odstupanje rupe za vijak M5 na plinthu ne sme biti veći od 10mm udaljenosti od mesta gde treba da bude pivot - ali to nije neki problem - kod bušenja može da se pogreši ponekad nekoliko desetih ili milimetar a margina za grešku je u ovom slučaju čak do 10mm...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako nekako... Malo sam nezgrapan sa image editorima pa mi ne zamerite...

 

post-13-0-02354300-1387216269_thumb.jpg

 

Na crtežu je plinth sa tanjirom i ucrtanim reonom gde se teoretski može nalaziti rupa sa M5 navojem da bi se sredina vijka M3 mogla poklopiti sa radiusom od 252.03mm koliko treba da bude od centra osovine tanjira do pivota (eff dužina ručice minus prebačaj)

 

post-13-0-63527200-1387217332_thumb.jpg post-13-0-51461300-1387217348_thumb.jpg post-13-0-66299200-1387217352_thumb.jpg post-13-0-68613500-1387217354_thumb.jpg

 

Mislim da je uz slike iz prethodnog posta sve prilično jasno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...