Jump to content

Siemens / Haufe T41-15c rewiring / refresh


Eci

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

FFL super rad stvarno.

izvini jedna mala opaska: upetostrucio si mase...

ništa ne znači to sto su mase oklopa trafoa izdvijene i idu u jednu tačku kada su

sva kućišta trafoa spojena preko provodnog alu nosača.

I RCA kon nisu izolovani od sasije.

Takodje su sve mase spojene i primara i sekundara, pa i mase kanala i šasije

tako da nema potpune galvanske izolacije.

a i prave se duple zvezdaste mase kod većine gramofona su masa ručke i chasees ground spojeni u jednu tačku

(što nije najbolje... Zbog toga što su to različite mase. jedno je signal ground BAL signala pickupa (+,- i masa ručke)

a drugo chases ground koji ide na šuko i u grani je motora i ostale elektronike u gramofonu ako postoji...

.

recimo sa sa ta 4 komada moze se izvesti potpuna izolacija sa balansiranim ulazima i recimo SE izlazima.

A može se i sa jednim parom uraditi malo bolje, na tj način što se trafoi montiraju na izolacioni nosač

bez spajanja oklopa na masu, oklopi se spajaju samo u jednoj tačci i to na izlazu,

i RCA konektori moraju biti izolovani od glavne kutije-šasije...

:)

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slušao sinoć jedno sat vremena sistem u kom se mogao uporediti siemens trafjčić sa iskra trafojčićom uštekanim pre BobDanielak phono preampa. Zvučnica je neka crvena BenzMicro.

 

Da se ogradim: posle Iskre je stavljano još nešto što F. i ZZZ zovu Zobel a služi za peglanje roloff-a visokih što Siemens nema nego ide direktno na phonopreamp.

Mogu vam reći da fali jedino poslednja oktava iz muzike ali da je sve ostalo veoma slušljivo, prostorno i prostrano. Iskra je po mom mišljenju kliznula sa svojim digitalnim shout-om u domen razmišljanja zamene sa prosečno dobrim CD plejerom zbog toga što je zvuk sličan a manje treba da se bakćeš sa pločama.

 

Ubeđujem F. da

 

1. našvajsuje zobela (ma šta to bilo) na jedan par pa da se posluša sa- i bez.

2. maksimalno skrati dužina kontakta na relaciji sekundar trafojčića-ulaz u preamp.

 

disclaimer: ovo sve treba shvatiti u relativnim kategojama teškog relapsa audiofilije centralnog nervnog sistema multirezistentnim sojem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ćao ZFLazar, :)

Znači prvo haufe - iskra - preamp?

A koja iskra, oni zeleni 1:1 balansirani?

to što nedostaje oktava je verovatno zbog toga što su velike kapacitivnosti na sekudaru haufe tr.

tu je oko 8K Rdc zice, i veliki prenosni odnos 1:30 ako se ne varam,

pa znači da ima mnogo namotaja upakovanih u jedan namot.

vrlo velike kapacitivnosti. Takodje i vece kapacitivnosti u primaru...

Tako da mozda samo probate opterecenje na iskri oko 2 x 330 oma na sekundarima ili 1 x 620-680.

ili veće 1.2K 2.2K...

:)

To sa RC kompenzacionim članom mora da se izmeri osciloskopom sa generatorom četvrtastih signala 10K-15K

pa onda da se eksperimentalno utvrdi koji RC najviše odgovara datom tr.

google jensen pdf papers ima jasno objašnjenje.

.

U krajnjoj liniji moze da se proba sa i bez iskre pa da se tu vidi nešto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZ, tehničke-detalje ti ja ne znam opričati, tu je FFL da objasni. Ja sam samo ispričao ono što sam čuo: po prvi put filharmoniju od krvi i mesa kako sviraju kao da su upravo pre koncerta dobili regres, topli obrok i akontaciju, jedino što su klarineti, flaute i pola violinista ostali zaglavljeni u liftu pa su odatle pratili ostali bend.

Pored tog simensa je iskra sa zobelom zvučala prirodno ko rington sa nokije pa prostite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ : pogrešno si protumačio zflazarov post, nisu Iskra i Haufe trafoi vezani redno , posebno su radili. Iskre imaju prenosni odnos oko 1:30 ( primar 5 Ohma - sekundar 2,5kOhma ) , Haufe T41 1:12

Radi se o Iskra ET5002 trafoima - nema na njima RC korekcije - bila je korekcija, ali na nekom drugom phono preampu

Moja greška, pogrešno sam informisao zflazara :)

Sve ostalo jeste kako je gore opisano , probaćemo ovih dana trafoe i na nekim drugim zvučnicama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zflazar: Hvala za ova dva post-a koji su mu izmamili smehotresan grohot.

A kome (mu) to ? ;)

 

Oni koji su ostali zaglavljeni u liftu

su verovatno imali polutke sa sobom

koje su im smetale da izadju kroz vrata lifta?

:)

Koje polutke ? :hmmm:

Od sindikata mozda ?

Msm ono, francuska obrada ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...