Jump to content
Doktor

Trenutno na gramofonu ...

Recommended Posts

Da li neko ima Keith Jarrett's  "The Koln concert", izdanje EU,mislim 2010.g.Moze da se kupi kod nas. Imam cd ( ECM USA iz 1999) pa me zanima da li ploca bolje zvuci.

51OFVCuYQNL.jpg.105dca82028d3cf2f116f191c416b244.jpg

45 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Da li neko ima Keith Jarrett's  "The Koln concert", izdanje EU,mislim 2010.g.Moze da se kupi kod nas. Imam cd ( ECM USA iz 1999) pa me zanima da li ploca bolje zvuci.

51OFVCuYQNL.jpg.105dca82028d3cf2f116f191c416b244.jpg

glede nadji izdanje ovog gde je jos zelena ECM etiketa na ploci..ne verujem da je to bas toliki problem,ima se po berzama,nije neki ultrararitet..

19 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ne bih da otvaram Pandorinu kutiju koja medija bolje zvuci.

Ovo je tema o vinilnim izdanjima.

Imam Keln i na CD, kao i na LP ( 1st press Ger, naravno, zelena etiketa ). Dobro i jedno i drugo.

@Woland u pravu po pitanju ECM izdanja iz  US. Imam Ripdalov dupli LP " Odisej ".

Tvrd karton, muski uradjen pres, zvuci do 00.

Medjutim, tesko je to nalaziti na ovm prostorima.

Ovde je nekada radio Naissus Records i njima da zahvalimo za vinil i CD izdanja ECM-a.

Pioniri i izuzetni ljudi.

Uvozili su i American Gramophone i jos par drugih dzez i ambijent lebela.

Hvala im na tome. :worship:

Ja slusam muziku i sa cd-a i sa ploca.I nisam pristalica nijednog formata.Ovde me konkretno interesuje da li mi se isplati da uzimam vinil ako je snimak sa cd-a isti.Moj budzet ne moze da podnese dupliranje svih izdanja koje bi voleo da imam.Ili ploca,ili cd.Ako je pak US print superioran,nabavicu ga van nasih prostora.Hvala,u svakom slucaju.