Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

.................H.Wolf "London session" stranjski preskakao,pa sam ga vracao na zamenu kod prodavca..hebate,od tog je i RTB bio 5x bolji :)

 

 

pgprts primjerak nisam slušao ali ovaj moj chess primjerak cxmp 2008 uk press je sjajan snimak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brana ?..dobar je...

 

nego kakav je fathers and sons?..dugo sam imao RTB izdanje toga

 

Brana je cool ! :wink2:

"Fathers .... " ovaj "talijan" je odlicno ocuvan, skoro pa mint !

Odlican press. Preporuka ako "naletis" kod tebe u Hun.

Trenutno .......

 

   

 

Hbt., koja mu je "ekipa" ovde svirala : David Gilmour, Omar Hakim, Mark Knopfler, Tony Levin ( vidi crni  :character59:  ), Nile Rogers, David Sanborn

 

P.S. umal' da zaboravim ( Marcus Miller - vidi grozni :character59: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, sve OK !

Svi Brian-ovi solo projekti su u odnosu na Roxy M. inferiorni.

Cuj, Manzanera, Eno, Mackay ..... :respect:

 

manzanera imam southeren chross CD - dobar je , eno-a nešto ne gotivim a ovog potonjeg nisam nikad čuo u solo izdanjima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlična fotka :)

Šteta zvučnicu derat' Iron Maidenom, though...

Dragi @stein,

nije steta.

Naprotiv.

Jedan je zivot, kako se kaze.

Da sam mislio da uzmem Ortofon Rohmann zvucnicu i da je pustam samo subotom i to sa max. 1-2 probranih LP-a dnevno, onda je ne bih ni kupovao.

Tako sam nekada slusao i Ortofon MC20 MK II i Ortofon Rondo Red.

Nije bilo kompromisa i slusao sam sve muzicke materijale, kao i LP-e u raznim stanjima ocuvanosti.

Naravno da sam se trudio da odstranim neke urinisane vinile koje su mi povremeno podvaljivali prodavci, koje sam odmah potom brisao sa spiska.

Od 1979 god. pocinjem sa sakupljanjem vinila. Ni u onim vremenima s pocetka devedesetih nisam prodavao LP-e, vec mi se tada i najvise uvecala kolekcija ( hype oko CD-a i ljudi rasprodavali vinil kolekcije u bescenje ).

U gramofonskom setup-u uzivam aktivno od 1991 god. kada sam kupio moj prvi "ozbiljni" gramofon Thorens TD160.

Sve je stvar izbora i afiniteta.

Dugo sam se nosio mislju da zbog broja LP-a u mojoj kolekciji uzmem i drugi gramofonski setup, recimo sa MM zvucnicom, ali kao sto i sam znas, nemam toliko zivotnog prostora da bih pravio takav manevar, a i mislim da bi moja supruga imala ovoga puta nesto protiv. I ovako me tolerise sto ne bi bas svaka zena.

Sto se tice Iron Maiden, bas to je meni gust - pustiti preko MC zvucnice i slusasti na FR kutijama sa svim svojim prednostima i manama koje te kutije imaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice Iron Maiden, bas to je meni gust - pustiti preko MC zvucnice i slusasti na FR kutijama sa svim svojim prednostima i manama koje te kutije imaju.

 

Ne znam... ja sam onomad voleo da poslušam i Iron Maiden i Motorhead i... svašta od toga... nečega...

 

Vremenom sam počeo da doživljavam taj žanr (recimo da je to žanr, šta li - nije ni bitno) kao nasilan kako prema instrumentima, tako i prema uvcetu...

 

Elem - zarad mira i mesta u kući, a sa pločama koje nisu na žalost u klasi očuvanosti da ih vredi podmetnuti pod kvalitetnu (ili još bolje rečeno skupu) zvučnicu/iglu, uvek ima šatrogramofona za sitne pare... Ne zauzimaju puno mesta - prilično su pokretni - nema podešavanja, svira kako svira a nije čoveku žao da ga delje nekom pločom koja ne zavređuje bolji gramofon: http://www.ebay.de/itm/Q-Sonic-Kompakter-USB-Mini-Plattenspieler-inkl-Audio-Restaurator-5-/130987347262?pt=Plattenspieler&hash=item1e7f744d3e

 

S druge strane - ista ta muzika se može slušati i sa nekog digitalnog izvora, PC-a, CD-a... (ako je nemamo u vinilu, lepo i korektno očuvano)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vremenom sam počeo da doživljavam taj žanr (recimo da je to žanr, šta li - nije ni bitno) kao nasilan kako prema instrumentima, tako i prema uvcetu...

........

Razlikujemo se po pitanju ovoga. Nije problem, ne zameram, naprotiv.

Sve ono drugo sto si napisao u prethodnom postu nema veze sa audiofilnim pristupom i principom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, sa istom logikom se moze razmisljati i o ostalim karikama u lancu, kupi dzepni sistem za takvu muziku ... uz rizik da se onda covjek zapita, sto ce mi onda ono skupo? :)

 

Biće da je moja mala ironična zezancija preozbiljno shvaćena...  Ovih dana izgleda da je pametnije da ne prčkam po tastaturi... Klikanje mišem će biti dovoljno... Sorry momci, nisam ovih dana baš skroz "kod kuće"... Idem da radim nešto pametnije i korisnije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće da je moja mala ironična zezancija preozbiljno shvaćena...  Ovih dana izgleda da je pametnije da ne prčkam po tastaturi... Klikanje mišem će biti dovoljno... Sorry momci, nisam ovih dana baš skroz "kod kuće"... Idem da radim nešto pametnije i korisnije...

 

Ma kakvi :) ... izgleda da je moja sala preozbiljno shvacena  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi @stein,

nije steta.

Naprotiv.

Jedan je zivot, kako se kaze.

Da sam mislio da uzmem Ortofon Rohmann zvucnicu i da je pustam samo subotom i to sa max. 1-2 probranih LP-a dnevno, onda je ne bih ni kupovao.

Tako sam nekada slusao i Ortofon MC20 MK II i Ortofon Rondo Red.

Nije bilo kompromisa i slusao sam sve muzicke materijale, kao i LP-e u raznim stanjima ocuvanosti.

Naravno da sam se trudio da odstranim neke urinisane vinile koje su mi povremeno podvaljivali prodavci, koje sam odmah potom brisao sa spiska.

Od 1979 god. pocinjem sa sakupljanjem vinila. Ni u onim vremenima s pocetka devedesetih nisam prodavao LP-e, vec mi se tada i najvise uvecala kolekcija ( hype oko CD-a i ljudi rasprodavali vinil kolekcije u bescenje ).

U gramofonskom setup-u uzivam aktivno od 1991 god. kada sam kupio moj prvi "ozbiljni" gramofon Thorens TD160.

Sve je stvar izbora i afiniteta.

Dugo sam se nosio mislju da zbog broja LP-a u mojoj kolekciji uzmem i drugi gramofonski setup, recimo sa MM zvucnicom, ali kao sto i sam znas, nemam toliko zivotnog prostora da bih pravio takav manevar, a i mislim da bi moja supruga imala ovoga puta nesto protiv. I ovako me tolerise sto ne bi bas svaka zena.

Sto se tice Iron Maiden, bas to je meni gust - pustiti preko MC zvucnice i slusasti na FR kutijama sa svim svojim prednostima i manama koje te kutije imaju.

 

doco podržavam Stein-a đe nađe da derš ortofona na one da ih ne pominjem :wink2:

 

ma zezam se naravno, samo mi ni jasno da imaš živce za njih

 

ni mi jasno ni maloo kavim štetnim pločama pričate

 

moje sve ko iz prodavnice, ne kupujete valjda izgrebanne ploče

 

a i nešto oko priče sa čuvanjem zvučnice

 

imam jednu ortfon vms10mk2 koja je stara bar 20 godina ma ne znam može bit i više

 

i duuuuugoooo je bila jedina tako da je dnevno prelazila brar 2-3 vinila u prosjeku

 

i sad kad sam nabavio sve ove koje sam nabavio mogu tvrdit da svira i dalje bolje od bar pola ovih novih što nabavih

 

inspekto sam iglu

 

dakle kao nova

 

ni sa jedne strane nije ponešena

 

il se nakad to radilo da valja ili se ovo sad ne radi da valja

 

šteta doco što si prodo tog torensa, mada bi sad sebe mogao častiš jednog pa da oba držiš jedan pored drugog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

šteta doco što si prodo tog torensa, mada bi sad sebe mogao častiš jednog pa da oba držiš jedan pored drugog

 

@revox,

sve OK, naravno.

Sto se tice zivaca za Maiden-e, slusam ja razne muzicke materijale.

Maiden-i su "malo dete" za, recimo, Sex Pistolse, The Damned, etc. Zasto ne slusati i te muzicke pravce ? :wink2:

Stetne ploce ? Govorio sam o urnisanim, tj. izraubovanim plocama koje sam uzimao na nevidjeno od prodavaca. Mogu jedan put da mi podvale, vise nikada.

Zvucnice i igle imaju svoj radni vek tako da ne bih o tome.

Za Thorens TD160 je duga prica. Licno je i meni ponekad zao kad' se setim.

Medjutim, da nije toga bilo, ne bih imao prilike da imam/probam/uporedjujem nekoliko dobrih/odlicnih baza sve do ove trenutne sa kojom sa izuzetno zadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...