Jump to content

Diy Krell KSA-300s na steroidima!


Preporučeni Komentari

Duži vremenski period me nije bilo,nisam ni imao šta pametno da podelim sa vama ili pak da zatražim  savet ali eto ukazala se prilika i za to.  :phil_04: Naime želim već izvesno vreme da se upustim u gradnju jednog neverovatnog pojačivača u pitanju je Mammut iz naslova.  Zanima me imate li neki savet,ima li neko ko je pravio išta od Krell-a i kakva su vaša iskustva.  Za pojačalo sam namenio trafo od tričavih 5kW sa težinom 38kg. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sa tim trafuljkom savet je da metneš točkiće na amp, zbog leđa... :wink2:
To se podrazumeva, jer će gotov Krell da teži oko 50-tak kila. :hot:
Koje Fostexe bi da teras sa KSA-300S?
u bas pojasu 4 x12" Fostex  150w sinusa po drajveru, u srednjem pojasu Altec horne b511 sa TW 101 RCF i dve horne u visokim pojasu sa Alniko magnetima RCF TW-25 16oma....naravno sve preko aktiktivne skretnice. :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Kolegione Radioaktiv 

 

Smatram da ako ces da upotrebljavas mrezni trafo od 5KW / 38 Kg trebao bi ici na trofazno motanje primara i sekundara sa sve zajedno trofaznim Grec ispravljackim mostom ! 

 

( Naravno da ovo od gore vazi samo ako  taj  tvoj `trafuljak `nije vec namotan kao monofazni . ) 

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione Radioaktiv Smatram da ako ces da upotrebljavas mrezni trafo od 5KW / 38 Kg trebao bi ici na trofazno motanje primara i sekundara sa sve zajedno trofaznim Grec ispravljackim mostom ! ( Naravno da ovo od gore vazi samo ako taj tvoj `trafuljak `nije vec namotan kao monofazni . ) Pozdrav !

 

Trafo je Švajcarac E jezgro ja ga zovem "cigla" , primar je od uvek 220V zaliven je,a sekundar je premotan žicom od 30A. evo sličica iako je fotka loša.

 

ali nikako  da prokjuvim kako da stavim slike od kako je promenjen izgled sajta,molim za pomoć,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trafo je Švajcarac E jezgro ja ga zovem "cigla" , primar je od uvek 220V zaliven je,a sekundar je premotan žicom od 30A. evo sličica iako je fotka loša.

 

ali nikako  da prokjuvim kako da stavim slike od kako je promenjen izgled sajta,molim za pomoć,

 

Ispada da je Svajcarski `trafuljak` okasnio za trofazni `tretman` ! ,

 

BTW , mogao si sa tri faze imati 300Hz DC puls. izlaz sa ispravljackog mosta i da tako znacajno ustedis na filterskim Elkovima . 

 

Sad sta je tu je !  

 

(Za leplenje slika ides prvo -Koristi puno uredjivanje - , pa zatim- Choose File - pa zatim - Prikaci ovaj fajl - i na kraju - Dodaj odgovor .)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da znas da ce to doooosta da kosta ako hoces da uradis ljudski a za rezultat nisam siguran. Jel si slusao tog Krella do sada?

 

Naravno da znam, toga sam svestan odavno, sparvu sam slusao i gledao  u Bonu u Nemačkoj 2010-godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispada da je Svajcarski `trafuljak` okasnio za trofazni `tretman` ! , BTW , mogao si sa tri faze imati 300Hz DC puls. izlaz sa ispravljackog mosta i da tako znacajno ustedis na filterskim Elkovima . Sad sta je tu je ! (Za leplenje slika ides prvo -Koristi puno uredjivanje - , pa zatim- Choose File - pa zatim - Prikaci ovaj fajl - i na kraju - Dodaj odgovor .)

 

Hvala puno,evo sličica cigle.

post-1092-0-51678200-1376085893_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

( Naspram `trafuljka` taj parkirani Suzuki GSXR izgleda ko ne neka igracka ! :laugh1tooht: )

 

Živa istina :buehehe: ... a tek elektrolite sto sam poručio Ruske baćuske  kocke ko pola trafo-a. :hot::BeerMugCheers:

 

 

Ja sam zaista ozbiljan u nameri da Krell bude na steroidima. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не волим да се мешам, јер обично немам шта паметно да кажем, али у овом случају морам да те упозорим да ће кућна инсталација са жицом од два ипо квадрата и осигурачем од 16А, тешко да поднесе ту мргу од трафоа.

Имам асоцијацију на туторијал за Ф5 турбо 3, у коме Папа Пас на почетку каже: "Ако знате шта радите, храбри сте и поседујете апарат за гашење пожара ...".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Ако знате шта радите, храбри сте и поседујете апарат за гашење пожара ...".

 

Ne polazim sa pretpostavkom da ce mi aparat za gasenje biti potreban,drugo imam jake otpore koje stavljam prilikom proba u samogradnji,servisu i doradi pojačivača tako da ako nesto nije dobro oni se greju,a osiguraci izbacuju jer sam stavio temperaturne. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa max. strujom od cca 22-23A, koju trafo pod punim opterećenjem vuče, moraćeš od elektrodistribucija da tražiš limitator veći od 25A, ili da ne pališ svetlo u kući (niti bilo šta drugo) dok ga slušaš. Takođe, u razvodnoj tabli ćeš morati da napraviš poseban izvod sa osiguračem od 25A, i da postaviš instalaciju sa kablom od 3x4mm2. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa max. strujom od cca 22-23A, koju trafo pod punim opterećenjem vuče, moraćeš od elektrodistribucija da tražiš limitator veći od 25A, ili da ne pališ svetlo u kući (niti bilo šta drugo) dok ga slušaš. Takođe, u razvodnoj tabli ćeš morati da napraviš poseban izvod sa osiguračem od 25A, i da postaviš instalaciju sa kablom od 3x4mm2. :hot:

 

Pošto sam fazu spalio proletos,kompletna instalacija iz 1908 godine je promenjena,tako da nije problem u tome,sistem neće biti slušan u kucnim uslovima jer je predimenzionisan u svakom pogledu sa činjenicom da je stan 30m kvadratnih. :hot:

 

Il' si lav ili nisi :) Podržavam svaki preterizam u okviru vrhunskog izvođenja koji će sam uređaj učiniti unikatnim :cheers:

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafo NEĆE da vuče 22-23A, nego onliko koliko traži potrošač .što je glede struje u primaru daleko manje

 

Sa ovom konstatacijom se slažem, problem je jedino uključenje, trafo sam testirao ni soft start ne pomaže osetno povlači struju u momentu dok ne napuni elektrolite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vozio sam prema gradu sto dvadeset na sat nisam bio pijan, a ni napusen cist kao ruza sa suncem u ocima vozio sam prema gradu sto dvadeset na sat. :-)

 

Ninja,šta je pesnik hteo reći i kakve to ima veze sa projektom sem da si nam ti lepo raspoložen nedeljom ujutru? :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...