Jump to content

Cirklotron sa lateralnim mosfetima pt 2. (Krštenje Bastarda)


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 400
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo mi deluje prosto neverovatno.

Mereno je sve na hladnom pojacalu bez ikakvog zagrevanja?

 

Zagrejano, naravno, i naravno, greška u kucanju. Umesto 0.01mV, trebalo je da napišem 0.1mV :) Eto, u'vati me spušteni' gaća...

Zbog radi gostiju, moralo se priključiti Bastarda u sistem i tako puštati muzika pa ne mogu da komentarišem o tome kako svira, a sudeći po tome šta me čeka tokom sledeće radne nedelje, nije nemoguće da ovo čudeslo i ne prosvira do sledećeg vikenda... :(

 

Mislim, nije da neće, hoće, i te kako, ali treba ispolirati VU metar, i tako neke sitnice oko rešenja za pričvršćivanje led dioda za osvetljavanje pa da stavimo i prednju ploču. Malo je kobajagi i danas sviruckalo ali kako rekoh, nije ništa tako da mogu da iznesem bilo kakvo mišljenje ili procenu a pride želim da pokušam da izvučem neke uporedne utiske na relaciji Bastard - SS Cirklotoron...

 

post-13-0-45875700-1378674224_thumb.jpg

 

pojačalo u akciji (još uvek bez maske)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crkla mi baterija na multimetru. Moram da zagasim amp i kupim bateriju pa se vraćam da ga još jednom lepo fino namikerim kada se on propisno zagreje (long term testing)... Čisto da posle ne bude "nisam znao"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran da ovo važi za sva pojačala, naime, "klasična" izvedba pojačala snage uglavnom podrazumeva minus izvod ka zvučniku spojen na masu koja kod cirklotrona nema nikakve veze sa zvučnikom, ovde se, što se lepo može videti sa šeme, izvodi ka zvučniku nalaze na minus granama dva napajanja, stoga pretpostavljam, ovakva varijanta kreiranja "čvorišta" minus grane napajanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Više nije crknuta. Sada je nova (baterija)... :P Malo da me prođe glavobolja pa ćemo da radimo... Mislim, moja glava i ja...

 

 

To! :thumbup:

 

Ovo je jedan od referentnih radova na forumu. Baš kako i priliči DIY grupi - izrađen "from scratch". Jako bih volio čuti to u akciji, ali zadovoljit ću se i tvojim opisom. Znam da će biti realan koliko je to moguće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na veoma kratko slušanje, dakako, nedovoljno zagrejan amp, zvuk je bio prilično taman, sa blagim utiskom neumereno naglašenog niskotonskog područja... Ali, kako sam spomenuo, došli nam gosti pa je stavljen Bastard (provereno dobar tj ispravan i podešen uređaj) da svira dok sedimo i razgovaramo... Ista ploča, iste pesme, i kako sam i u Vrdniku primetio, nema ni smisla sesti i slušati, tj obraćati pažnju na bilo šta pre nekih pola sata rada, možda čak i više... Dakle, dok se amp propisno ne ugreje i sve ne dođe na svoje mesto, sve je samo gomila delova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na veoma kratko slušanje, dakako, nedovoljno zagrejan amp, zvuk je bio prilično taman, sa blagim utiskom neumereno naglašenog niskotonskog područja... Ali, kako sam spomenuo, došli nam gosti pa je stavljen Bastard (provereno dobar tj ispravan i podešen uređaj) da svira dok sedimo i razgovaramo... Ista ploča, iste pesme, i kako sam i u Vrdniku primetio, nema ni smisla sesti i slušati, tj obraćati pažnju na bilo šta pre nekih pola sata rada, možda čak i više... Dakle, dok se amp propisno ne ugreje i sve ne dođe na svoje mesto, sve je samo gomila delova.

 

 

Nekada treba i par stotina sati da sve omekša IMHE (valjda me ne vreba neki grammar nazi zbog korištenja engleskog akronima :) ), a u tvom slučaju vjerojatno i igranje sa podešavanjem mirne struje prije, za vrijeme i nakon usviravanja kako uređaja tako i vlastitih ušiju na novi zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko, Izvini.Gledam da ne bude citat veci nego ono ispod.Semica sa upotrebljenim motor run kondenzatorima koju je postavio Zen.Kad bolje razmislim stvarno si u pravu. Ko bi mogao da skonta "moju logiku".Dobro je da si se "pobunio" jer drugacije uopste ne bi shvatio da zapravo gresim.Samo da znam za ubuduce. Nece se ponoviti.Hvala jos jednom Ziko.zerowafPa dobro. Zanimljivo je cuti i kako zvuci onako "raw".Zamisli da kupis mnogo dobar fabricki uredjaj. On sigurno na test traci nije odradio dovoljan broj sati.Cak i ono sto je odradio to ce recimo elektroliti brzo da "zaborave" dok stoji uskladisten itd.Skroz si ti u pravu inace.Mnoge elektronske sprave se u pocetku ekspolatacije brze menjaju dok na kraju sve ne legne.Kao kad razradjujes motor automobila. U mehanici su cak i predvideli to time sto su neke mere za tu neku nijansu pustili u plus.Recimo to da je sveze honovan cilindar grub dok ga karike malo ne obriju i tek je onda to ono sta se htelo na duze staze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jos jedan primer malo u vezi muzike.

Cesto su violine Amati, Gvarneri, Strad vlasnistvo muzeja i cuvaju se u sefu na idealnoj temperaturi i kolicini vlage.

Ponekad se daju ili iznajmljuju nekim vrhunskim muzicarima da bi odsvirali neki koncert koji se snima ili za snimanje u studiju.

Kazu da je potrebno najmanje 100 sati intenzivnog sviranja na instrumentu da bi se doveo u radno stanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...