Jump to content

Cirklotron sa lateralnim mosfetima pt 2. (Krštenje Bastarda)


stein

Preporučeni Komentari

utoliko zanimljivije što je dosta ljudi bilo i slušalo svakojake muzike i ama baš nikog nije smetalo(?)... Biće da smo mi svi malo jako gluvi...

 

...ili ti nisu ništa hteli reći da se ne bi uvredio, na to nisi nikad pomislio?

:wink2:  no offence prijatelju, btw koji pionir dvd si uzeo?

i na kraju da te utešim, jedan naš zajednički prijatelj je slušao godinama neispravan zvučnik a skontao je to tek kad je počeo da radi

neke prepravke na njemu  :unbelieveble:  biće da smo ipak ostarili...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 400
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

...ili ti nisu ništa hteli reći da se ne bi uvredio, na to nisi nikad pomislio?

 

Imaš loš običaj da ne pročitaš sve do kraja. To nije lepo a nije ni korisno. #396 donosi razjašnjenje misterije o razlici u glasnoći - hoće reći nema misterije. :P

 

A što se tiče uvređivanja... ako nekog zovem, onda jeste da bi bilo krajnje nepristojno da vređa mene ili moje ukućane, ali ako očekujem mišljenje o tome kako sistem, ili neki deo sistema svira, onda očekujem da mi se kaže onako kako se misli, proceni, oseća... Nema tu šta da se vređam - ako je dobro onda super, ako škripi, vrišti, urla ciči, ima previše ili nema basa... pa očekujem da mi se to kaže jer to može samo da doprinese tome da se sistem popravi, poboljša... Možda negde ja to osećam da nešto ne štima (ako ne štima) samo nisam siguran da li je do mene ili stvarno ne štima. Vidi, nikada se nisam uvredio ako bi mi neko rekao istinu. Nije loše biti malo taktičan u takvim situacijama (kako domaćinu saopštiti da mu smrdi iz usta? - sigurno ne počinješ sa "jesil' jutros jeo govna za doručak?") :buehehe:

 

@ Pioneer: U onoj tvojoj temi sam to napisao pa si mi već rekao da sam uzeo pogrešnu spravu jer ne čita određene formate al' nije mi teško da ponovim... :) DV-636D

 

pioneerdvd.jpg

 

Nego... Sinoć, ne da mi đavo mira, pa reko' ajd' da sredim to što mi CD plejer ponekad po nekoliko puta uzastopce neće da otvori fioku do kraja nego krene da otvara pa odmah zatvara. Stavim ga na sto, lepo otvorim, uključim, stisnem "open" i on se otvori do kraja i čeka. Hm. Probam opet i opet i opet i još jednom i još deset puta, ugasim ga, upalim opet, probam i opet otvara, svaki božji put. E sad, ajd' budi pametan. Naravno da na netu nema service manuala pa ću morati da izvadim transport i vidim gde bi ga to što ga koči i vraća moglo kočiti tj zaustavljati... Od gore se ama baš ništa ne vidi. Grrrr...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda si držao nešto na cd plejeru što pritisne kućište pa zato ne otvara redovno trej?

 

Nego uvezi opreme, neko svaku kritiku svati lično pa se uzjebe ili npr. kad se tebi kaže a

rekao sam ti u par navrata šta ne valja prebaciš to na ono "flegma sam" meni radi i ovako

dobro ne smeta mi bla bla bla može to bolje al sam ja i ovako zadovoljan jer bla bla bla

i onda ti se ljudi smeju iza leđa jer definitivno ima mnogo toga što tamo ne valja no ne želim

da sad tu pričam šta i ko a nebi ni bilo uredu s moje strane a bogami bi ti onda verovatno

kilu texta napisao kako je to ustvari dobro i da u tome uživaš mada retko slušaš muziku...

Mogu ti pomoći samo ako mi to i dozvoliš! 

 

Kad dođem sledeći put rado ću ti objasniti ono što "ja" smatram da ne valja i kako to da rešiš

uz neke sitne ali efektivne (ne skupe) promene, možda nešto i na licu mesta uradimo, čućeš

odmah i razliku jer kako si ovih dana pisao "čuješ i ti sve" samo se voliš malo pravit englez 

:wink2:

 

p.s. taj pionir je i audio dvd kolko vidim na slici, probaj ga povezati sa dakom (cd plejerom) preko

koaksijalca ili optike, verovatno pušta dvd-audio direktno sa 24 / 48 što je takođe osetno bolje

nego bilo kojih 16 bita. Najbolje da skineš sa neta neki dvd-A album koji poseduješ i kao ploču

i kao cd pa slušaj malo A B C i upoređuj, čućeš razliku a posle sat dva ćeš tačno znati koje bolje

zvuči...   samo nemoj opet početi da ti ne slušaš "zvukove" već samo muziku  :wink2:

Kad sve ukomponuješ i složiš kako treba onda kreneš sa uživanjem   :oke:

i ako ti ne odradi pionir hajres dvd onda ću ti ostaviti svoj wd live koji prima sve do 24/192 ali na

izlazu kao i svaki drugi uređaj osakati (zbog zaštite) digi out na 24/48.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad dođem sledeći put rado ću ti objasniti ono što "ja" smatram da ne valja i kako to da rešiš uz neke sitne ali efektivne (ne skupe) promene, možda nešto i na licu mesta uradimo, čućeš odmah i razliku jer kako si ovih dana pisao "čuješ i ti sve" samo se voliš malo pravit englez :wink2:

 

Okej, ovo se sve važi al' pod jednim uslovom: nemam mogućnosti ( cash-smiley-emoticon.gif ) da se zezam sa Mundorfima i sličnim stvarima (a da budem iskren, ni mnogo motivacije).

To što se ja malo "pravim Englez" možda i stoji ali je uzročno posledična veza između toga i principa življenja da imam sebi zacrtane neke prioritete u životu a vezano za rešavanje nekih stvari koje su mi u velikoj meri na listi daleko iznad brige o tome koliko mi je dobar audio sistem :)

 

Možda si držao nešto na cd plejeru što pritisne kućište pa zato ne otvara redovno trej?

 

Teško da se to može desiti, može da se desi da na plejeru bude dve do tri CD ploče, eventualno daljinski, ali ni to ne bi ništa uticalo jer je kućište duplirano - mehanizam je fizički odvojen/ograđen limenim oklopom od ostatka iznutrica. Plejer je nekih 10kg težine (nisam nikada merio, tako piše u specifikacijama) a verujem da tome pločice sa čipovima i lampama najmanje doprinose. Uglavnom bi to trebalo da bude posledica obilate upotrebe lima za kućište. Za razliku od nekih plejera novije generacije, ovde je lim izdašno dimenzioniran, "momački" spregnut i čak i kad se skine poklopac, ne dozvoljava vitoperenje i uvijanje od čega mnogi novi a jeftini uređaji pate. Mnogo lima ne znači da je sveukupno bolji ili da zbog toga bolje svira, ali mu daje popriličnu dozu stabilnosti i čvrstinu. Što kaže, ako ništa, onda bar to. Eto, otvorio, probao više puta, prevrtao, okretao, protresao dva tri puta, ponovo probao, bemliga, otvara ladicu svaki put bez greške. Zatvorio, pozatezao sve šarafe, ponovo probao... I otvara svaki put bez greške. Gremlini... pffff... :buehehe:

 

taj pionir je i audio dvd kolko vidim na slici, probaj ga povezati sa dakom (cd plejerom) preko koaksijalca ili optike, verovatno pušta dvd-audio direktno sa 24 / 48 što je takođe osetno bolje nego bilo kojih 16 bita. Najbolje da skineš sa neta neki dvd-A album koji poseduješ i kao ploču i kao cd pa slušaj malo A B C i upoređuj, čućeš razliku a posle sat dva ćeš tačno znati koje bolje zvuči... samo nemoj opet početi da ti ne slušaš "zvukove" već samo muziku :wink2:
 

 

Pioneer je i povezan preko Arcam rDAC-a od prvog trenutka (coax veza). Svira sasvim zadovoljavajuće, da budem iskren, meni se više dopada kako on svira sa CD ploča narezanih sa FLAC-a nego ista muzika puštena sa FLAC-a preko laptopa i USB veze (a preko istog DAC-a) Doduše, ne razmišljam u čemu je tajna jer mi laptop dođe namesto internet radija pa ni ne obraćam mnogo pažnju na detalje, svira onamo a ja ovamo sedim za kompom i radim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...