Jump to content

JBL Coherent wave phase plug


zeljkor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nego nesto razmisljam:

"daj da nadjemo nekog majstora pa da skine nacrte da se to napravi..."

 

Ja bih skinuo crteze ali ko ce da napravio ovo cudo.......... Zaebano za cnc, treba mnogo alata, a za livenje kalup koji opet nije jeftin.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je previse komplikovano da se kopira. Ipak ovo nije najbolji phase plug. Po meni je trenutno najbolji 5 slit phase plug na Radianu medjutim gde naci to za kopiranje. Sto je najgore lomio sam se da li da kupim dok sam bio u USA ali problem je bila kilaza prtljaga. Nece da daju da se bilo sta sto ima jak magnet unosu u rucni prtljag a bio sam knap na 23kg i bez drivera :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je previse komplikovano da se kopira. Ipak ovo nije najbolji phase plug. Po meni je trenutno najbolji 5 slit phase plug na Radianu medjutim gde naci to za kopiranje. Sto je najgore lomio sam se da li da kupim dok sam bio u USA ali problem je bila kilaza prtljaga. Nece da daju da se bilo sta sto ima jak magnet unosu u rucni prtljag a bio sam knap na 23kg i bez drivera :(

 

Pravi se phase plug za kompresioni kao ništa. Samo cimajte Jzagaja-u :)

 

http://www.diyaudio.com/forums/group-buys/166312-waveguides-horns-83.html#post2763697

 

U postu 824 stoji njegov modifikovani phase plug za kompresioni. Fora je da površina svih proreza bude ista zarad ravnomernije distribucije energije, a da se zadrži isti compression ratio. Na tom JBL-u to nije tako ali Bože moj. To je predstavljalo vrhunac kad je napravljeno,

 

Ako bi se nešto trebalo kopirati, trebalo bi uzeti neki od novih bad mother fucker drajvera :)

 

Ali kad već uzmeš takav drajver, koji će ti kopiranje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sve. Samo ono što valja.Nemoj tako da se zezaš. Vidiš da su se svi odmah aktivirali gde šta i kako može  :rofl:

Verovatno da moze ali mi se cini da je ipak pre komplikovano...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Pravi se phase plug za kompresioni kao ništa. Samo cimajte Jzagaja-u :)

 

http://www.diyaudio.com/forums/group-buys/166312-waveguides-horns-83.html#post2763697

 

U postu 824 stoji njegov modifikovani phase plug za kompresioni. Fora je da površina svih proreza bude ista zarad ravnomernije distribucije energije, a da se zadrži isti compression ratio. Na tom JBL-u to nije tako ali Bože moj. To je predstavljalo vrhunac kad je napravljeno,

 

Ako bi se nešto trebalo kopirati, trebalo bi uzeti neki od novih bad mother fucker drajvera :)

 

Ali kad već uzmeš takav drajver, koji će ti kopiranje :)

 

Kolioko vidim covek koristi 3D "printer" , a kazu da i JBL to koristi danas u razvoju svojih kompresionih drajvera ( na pr. D2430K).

sto se teroije tice ne izgleda uopste jednostvno resenja sta je najbolje da se uradi, pocev od toga gde postviti otvore, kolike sirine, i kako ih na kraju povezati da bi se dobio zeljeni oblik talesnog fronat na izlazu 'phase plug-a'. Stvar je u toliko komplikovanija sto "stara skola" koja je 'zagovarala' dugacke hone danas ima sve manje pristalica, dok skola koja podrazumeva CD-horne koje se relativno brzo sire kod proizvodjaca naialzi na mnogo 'vece razumevanje'.

Mislim da bas zbog toga : kombinacija phase plug-a i horne, u stavri bi trebalo da cine "dobitnu kombinaciju".

 

Inace preporucujem za 'citanje pred san':

 

-USA patent US20060034475

-USA patent US20080192972

-Smith, B. (March 1953). "An Investigation Of The Air Chamber Of Horn Type Loudspeakers". The Journal of the Acoustical Society of America 25 (2): 305–312

-Murray, Fancher (October 1978). "An Application Of Bob Smith's Phasing Plug". Presented at the 61st convention of the Audio Engineering Society. preprint 1384.

 

pozdrav

ivica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...