Jump to content

Pro koaksijalci


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Napisano (izmenjeno)

Ima 3" CD.

Proguglaj postoji li PA koaksialac sa tolikim CD. Mislim da su većina sa 1,4" ili 2". Ako ga nađeš - velika je šansa da je to baš taj kojeg koriste i talijani za svoje kutije.

Koncept na prvu je zanimljiv jer zbog 3" VT je vjerojatrno jako nisko rezan woofer,l moguće puno niže od 1kHz, pa onda super tweeter već u VT dijelu gdje vjerojatno manje smeta rez. Ali, nemoj da ti moje mišljenje bude vodilja - pišem tek toliko da nabijem score u broju postova. :rofl:

 

P.S. Sad vidim da kažu da su svi elementi napravljeni u Italiji. To ti može suziti područje pretraživanja.

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tja, danas dosta proizvođača ima 15" coax-e sa 3" voice coil-om na visokotoncu. Pitanje je da li je 3" kompresiona komora ili špulna.

U svakom slučaju, tailjani sigurno znaju kako da naprave dobar pro zvučnik...ciare, B&C, 18sound, RCF, sve sami DŽINOVI pro audio scene...

 

BTW pisao sam Beyma-i kada će biti u prodaji onaj novi njihov coaxijalac iz serije 400 sa feritnim magnetom...rekoše početkom jula.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I meni deluje da je taj zvučnik...

Nego, koliko se zvučno razlikuje koaksijalac sa posebnom hornom za visoke ispred membrane u poređenju sa ovima koji koriste membranu woofera kao w-g?

 

Uvek je bolje da je statičan. Sad, problem je što će vrljavo napravljen običan wg sa kompresionim drajverom zvučati lošije od odlično napravljenog koaksijalca kome membrana bas srednjetonca izigrava talasovod.  

 

Odlično napravljen koaksijalac će imati neke prednosti nad odlično napravljenim dvosistemskim wg loaded zvučnikom ali imaće i stvari koje će raditi lošije. Ne valja generalizovati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti sa trubama imaju bolju direktivnost, ali je ona obično 60 stepeni. To konkretno znači da će "sweetspot" biti suviše mali?

Da li ima veze to što horna zaklanja membranu woofera? Kako se to odražava na performanse woofera?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti sa trubama imaju bolju direktivnost, ali je ona obično 60 stepeni. To konkretno znači da će "sweetspot" biti suviše mali?

Da li ima veze to što horna zaklanja membranu woofera? Kako se to odražava na performanse woofera?

 

Ima veze. Ako je prevelika može da smeta, a ako je mala može da izigrava phase plug i time malo poboljša situaciju.  

 

Ja sam više govorio o varijanti gde postoji "truba" ali pored bas srednjetonca u prošlom postu.

 

Što se tiče sweetspota, zavisi. Direktivnost može da se menja i varira u zavisnosti od tipa horne. Kod Gedlija je 60 stepeni ali si video koliki je wg potreban da bi mogao da bude rezan tako nisko i da bi bilo 60 stepeni i na 800Hz kako bi se uklopilo sve sa bas srednjetoncem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god okrenes , uvek ispada da je za kucu bolji old school driver ( manja snaga , bolja efikasnost ( ne mislim na db/W/m ! ) ) od modernijih drivera koji imaju kilo wata ugradjenih u MC , i sve ostale pripadajuce elemente   na kraju dobijas tarabu koja je mnogo glasna za 1W ali treba 5KW da obezbedi kontrolu

 

:oldtimer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na finom štivu...pročitaću ga večeras.

Nego, to sa old school driverima itd...mislim da ni tu ne treba generalizovati jer ima gomile zvučnika sa pro jedinicama (što bi reko boki :D ) koji ljudi gone sa lampašima i par vati sa dovoljno kontrole. Eno samo pogledajte one JBL-e što Mika kači.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti JBL-i nisu pro. To su baš home jedinice (2235, 2245, LE14H itd.).

 

Jedino pro od JBL-a jesu oni 2226h koje ljudi koriste kući i to uglavnom ne sa lampašima (bar ne na audiokarmi i avs forumima gde sam video možda najveći broj projekata sa 2226h).

 

Ne treba zanemariti da ima i zahebanih lampaša... Kao recimo imaš 100 W u lampama :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...a kako radi babuška sa TBX100 u Sumama, a, a, aaaa? :)

Inače, mislim da ću malko iskulirati sa coax-ima, bar dok ne izađe beyma 15cxa400Fe i 12cxa400Fe ili ako nešto interesantno ne uleti u međuvremenu.

Pokušao sam da nabavim nešto od RCF-a (ovaj novi cx15G251), ali nisam imao nešto uspeha...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...a kako radi babuška sa TBX100 u Sumama, a, a, aaaa? :)

 

 

Nemam pojma. Nisam slušao :(Nije da ne bih  :) EDIT: Sad se setih. Peđa je slušao i Sonido i TBX100 u Sumama sa babuškom - sonido je sa AB klasom odneo pobedu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...