Jump to content

Pro koaksijalci


chakija

Preporučeni Komentari

Jel ima neko da je čuo neki noviji koaksijalac od 15" tipa beyma 15xa38nd ili B&C15fcx76 ?

Ovaj drugi mi je veoma interesantan...

Po komentarima sa neta, pomenuta beyma je u rangu, pa čak i bolja nego stari Monitor Gold tannoy-i...a svi znamo šta je tannoy :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Bačaš se na PRO :)

 

Pitao google i pogledao. Ima nekoliko lepih sličica završenih kutija. Zvučnici mi izgledaju super i po TS parametrima. No, pored toliko novaca datih za drajvere i zvučnike, ne videh još nikoga da je dao 200-ak evra za mernu opremu i izmerio drajvere pa uradio odgovarajuću skretnicu sa tačnim podacima o komponentama. Imajući u vidu da su sami drajveri 900 evra za par, ne bih se preterano gurao u prve redove da eksperimentišem da sam na tvom mestu :)

 

Trenutno ti je i bezbednije i jeftinije kupiti Tannoy. Nisu novi ali bar znaš šta dobijaš. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jebem ti crva kad ne da mira :)

Beyme su mi možda favoriti zbog toga što kao do 20KHz dok B&C nešto bolje izgleda u bass simulacijama za BR kutiju.

Ja sam najjeftinije našao Beyme u holandijama za 350e cirka, dok je B&C u italijama oko 320e.

600e mi je neka fizičko-psihičko-materijalna barijera :rofl:

Što se tannoya tiče, slušao sam HPD u ardenima i to mi se svidelo kako svira. Međutim mislim da tu ima  prostora za poboljšanje, tj. sve nešto kontam da su noviji pro drajveri itekako konkurentni.

Što se tiče cena nabavke tannoya, tu nema bez priče da nabaviš nešto bez minimum 400-500e a da valja čemu + da te usere, a gde su poznati problemi sa vešanjima itd...

Mislim da je moža bezbednije ići na nov drajver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno ti je i bezbednije i jeftinije kupiti Tannoy. Nisu novi ali bar znaš šta dobijaš.

 

moze da se naleti na Tannoy i za 400 (bez troskova slanja) ako se lovi dobro.  samo neka racuna za recone 160 evara ako su se izjeli , no isplati se sve to ko je zapeo da pravi ovu skalameriju:

 

Postavljena slika

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+troškovi slanja dođosmo do 600+evara

Mislim, znam ja da oni vrede svaki taj jebeni evro, ali pokušavam da budem "open-minded" :D

 

DIYNA ima neke krajisnike koji cesto dolaze i donose do ludare... ne bi bili troskovi bas 200 ako se iscimas za shemu  :shinymj5:

 

p.s.

gledajte Tannoy-e po skandinavskim zemljama. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negdje na big diya sam naišao na post u kojem čovjek kaže da je zamjenio svoje Tannoye sa tim Beymama i da su mu Beyme bolje. Osim toga vidi na intrnetu project Caveman na No frills audio. Negdje sam poskidao neke nacrte za te drivere koji su vjerojatno kasnije nazvani Caveman i postali komercijalni proizvod. Uz to sam nasao i skinuo nacrt nekog nijemca za iste drivere i jako jako jako sličnog izgleda.Sad sam na poslu i ne mogu do njih, ali mogu ti to potraziti i poslati ako te zanima...i ako nađem jer sam od tada promjenio dva računala i tri HD-a. Kao da su svi hard discovi sa greskom nekim slucajem dosli k meni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači, čovek ima tannoy gold 15", probao samo da ubaci beymu sa tannoy skretnicu i ova mu bolje svira...

Šta bi bilo da je probao sa adekvatnom skretnicom :hot:

Znači, beyma provereno dobro svira. Mene više kopka ova B&C petnajska, s obzirom da sam za njihove manje koaksijalce pročitao samo pozitivne komentare.   :63izs7n:

Proterao sam malo B&C kroz BB-pro. Grafikoni su mu je manje-više kao kod sonida scw300 u kutiji slične zapremine, što će reći-veoma dobro izgleda.

Ja bi njega papnuo (što bi reko dynablaster) u neku Onken varijantu, ili možda još bolje neki MLTL :145fs63704:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz iste teme...

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/104509-tannoy-alternatives-4.html#post2452185

 

Kada bih za 600 kinti mogao nabaviti nešto od ova dva gore pomenuta zvučnika, mislim da se ne bih nešto puno razmišljao između njih ili nekog 40 godina matorog tannoy-a.

 

Zainteresirao sam se za coaxe još prije i znam taj thread. Šteta što nema šanse da ih nekako bezbolno čujem, ali crv se, evo već koju godinu, povremeno vraća. Mislim da je sa nekim Beymama, možda ne sa ovim spomenutim modelom nego starijim i ne puno jeftinijim, čovjek iz Ćilea (ili bar iz Latinske Amerike) napravio clone Autographa.

Od naših članova mislim da bi ti možda mogli nešto reći Zen ili FFL. Obojica imaju konkretna iskustva sa coaxialcima, pa su možda nekada i sami tražili alternative.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen?!?

Di će taj da mi da pozitivno mišljenje o novom pro coaxijalcu kada on kući sluša zvučnike starije od sviju nas na forumu.

Noviji zvučnici mu dođu u radionicu samo kada crknu tako da garant nije ni čuo ništa mlađe od 20 godina :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen?!?

Di će taj da mi da pozitivno mišljenje o novom pro coaxijalcu kada on kući sluša zvučnike starije od sviju nas na forumu.

Noviji zvučnici mu dođu u radionicu samo kada crknu tako da garant nije ni čuo ništa mlađe od 20 godina :rofl:

 

 

Za te stare andrlje sa grbama na membranama bih mu dao potpuno novi par Beymi (kad bi ih imao)....ali nedokazat čojk...štaš! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da bih sa nekom corner-hornom tipa autograph ili GRF došao tu negde do pred kraj puta što se tiče audiofilije (a daaa ahahahah)

Pitanje generalnog tipa: kakav je efekat ubaciti drugačiji drajver u ovakvu kutiju? Kakve parametre vijati? Neko ustaljeno pravilo za koje ja znam je da je Otc od 0,2 i manje pogodnije za horne..

Kako bi se ponašao drajver od Qtc 0,44 i Fs 40Hz (15FCX76) u poređenju sa Qtc 0,29 i Fs 33Hz koliko ima 12xa38Nd

15" tannoyi imaju Qtc od oko 0,19 i FS od oko 22Hz što se baš dosta razlikuje od pomenuta dva zvučnika.

Takođe, mislim da po ovim parametrima tannoyi nikako ne bi smeli u BR kutiju već samo hornetine. Kontam da je upravo to razlog zašto ljudi prijavljuju OGROMNE razlike u zvuku BR iteracija od nekih od horni.

 

Ako bi neko bio spreman da da planove za autograph ili GRF, ja ću napraviti 3d model i iseckati ga u flat-pack tako da se dobije nešto poput ovoga. Mislim da bi ovo daleko olakšalo izgradnju, ali da bi je isto tako poskupelo bar nekoliko puta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...