Jump to content

CNC masina


vajs1986

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Svaka cast! Bilo bi lepo da napises ako te ne mrzi par detalja. Kolike su dimenzije osa, koje si koristio motore , koje snage, obrtnog momenta i sl.Sada videh na direktnoj youtube stranici da si napisao detalje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari na lepim recima. Ako nesto treba da se odradi sa njom tu sam.Inace Aluminijum, Mesing itd jede od sale

Bravo! Želim joj silne sate rada. Deluje pošteno napravljeno a i radna površina je pristojna.Softver za upravljanje je Mach ili neki drugi?Čestitam :shakehands:

mach je upravljacki program :BeerMugCheers:

Pridruzujem se cestitkama, dobar nacin za upotrebu TA peci.

interesantno da me je jos neko pitao jel to TA pec. To je neki rayvodni orman bio od nekog RF uredjaja al stvarno podseca na TA pec :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fantasticno...buduci da sam laik za te stvari, moze li tvoja masina da reze bocnu ivicu npr. daske debljine 2.5 cm na precizan ugao, npr 12,5 stepeni ?

 

mislim bez ikakvih prob..savrsena stvar za YUICHI horne..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fantasticno...buduci da sam laik za te stvari, moze li tvoja masina da reze bocnu ivicu npr. daske debljine 2.5 cm na precizan ugao, npr 12,5 stepeni ?

Naravno. Moze sta god se zamisli.

Koliko si platio 1m linearnih vodilica? Sto je razlog koristenja DC serva i AC , to si imao ili nesto drugo?Inace jako dobro uradjeno.

Te dve sine za najduzu osu su sa cnc glodalice armade. 45mm su sirine i nisu sa kuglicama nego sa valjcima. I mogu da izdrze 10t pritiska a motor za tu osu i navojno vreteno (40mm precnika) je sa Armade glodalice koja je imala sto od 2t. Motor i te sine i navojno vreteno sam platio 1400eura ali inace to je extra cena jer sam Glentekov motor kosta oko 2000eura na ebay. Sve je predimenzionisano na masini ali neskodi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...