Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, skrstic said:

Hvala za informaciju. Znači Philips made in Niš.:happy64:

Ipak HVALA Deda Mrazu jer se nisam nadao poklonu (nisam bio dobar dečak :D). 

Ma dobre su te što imaš. One RR su iz 50-tih verovatno su već odavno pustile vazduh unutra. Morale bi prvo u rernu na pečenje pa posle u pojačalo.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Sto u rernu, mislis da ce geter da proradi u rerni? :) 

Tako kažu, 24 sata na 100C i trebalo bi da pokupi sve gasove unutar balona.

Rerna baš nije praktična a i temperatura nije tačna, možda treba napraviti neko kućište sa grejačem i termostatom pa probati. 

Za sada ja imam na preampu poseban prekidač za visoki napon, a grejanje radi uvek, pa kad kupim nove lampe ostavim ih non stop samo na grejanju dan dva bez HV. Da li pomaže na znam, teoretski da, praktično možda i ne.

Imam puno tih starih lampi, neke ruske 6n23P koje sam kupovao posle dva dana grejanja nisu pokazivale neki izražen šum, imam i neke Simensove E88CC iz 60-tih ali sa njma isto nije bilo nikakvih problema. Samo jednu imam 5670 iz 83-će koja jače šušti od ostalih, ali njoj grejanje nije pomoglo. Imam i neke Amperex 6922 iz 70-tih, dve od pet su tokom godina prošuštale ali mislim da to nije zbog gasa nego su kupljene polovne i ko  zna koliko su radile.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E te sto kazu, pitaj koja je radna temperatura lampe, i pride, na kojm temperaturama radi geter, koji bi mogao minimalno da popravi vakuum, ali ne i znacajno. :) 

Na 100C mogu puslice da prave u rerni.

Ako je lampa izgubila vakuum, jedino pomaze kacenje vakuum na stand i ponovno vakuumiranje, uz naknadnu aktivaciju getera indukcionim grejanjem.

 

P.S.

Mislim, ne mora se poznavati tehnika izrade lampi, ali je potrebna prosta logika sta je 100C... u rerni :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

E te sto kazu, pitaj koja je radna temperatura lampe, i pride, na kojm temperaturama radi geter, koji bi mogao minimalno da popravi vakuum, ali ne i znacajno. :) 

Na 100C mogu puslice da prave u rerni.

Ako je lampa izgubila vakuum, jedino pomaze kacenje vakuum na stand i ponovno vakuumiranje, uz naknadnu aktivaciju getera indukcionim grejanjem.

 

P.S.

Mislim, ne mora se poznavati tehnika izrade lampi, ali je potrebna prosta logika sta je 100C... u rerni :) 

Ne znam tačne podatke za radne temperature tih malih lampi, recimo 150-200C je verovatno plafon, pogledaću datasheet-ove.

Zar getter ne treba da radi stalno tokom životnog veka lampe kupeći gasove u njoj, mislim kad je ugrejana i radi, ne kad stoji u magacinu?

Znam da ima tih gettera raznih, za ove lampe koje se najčešće koriste u audio svrhe se aktiviraju pri izradi indukciono (ispare) i zalepe za vrh balona kao ogledalo, tako da i ne mogu ponovo da se aktiviraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_cathode

Zavisno od konstrukcije getera, neki mogu da rade na 200C, a nekima treba i 1000. Geter se aktivira u proizvodnji, kao sto si naveo, nakon vakuumiranja, a sa radnom temperaturom mu je slab ucinak, Kada se zasiti, zavrsio je ucinak, do tog trenutka usisava sta moze.


Sve u svemu, 100C u rerni im ic ne znaci..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, vladd said:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hot_cathode

Zavisno od konstrukcije getera, neki mogu da rade na 200C, a nekima treba i 1000. Geter se aktivira u proizvodnji, kao sto si naveo, nakon vakuumiranja, a sa radnom temperaturom mu je slab ucinak, Kada se zasiti, zavrsio je ucinak, do tog trenutka usisava sta moze.


Sve u svemu, 100C u rerni im ic ne znaci..

Ne zam, ali ja ću i dalje da ih držim na grejanju dan dva dok su nove, nekih isparenje ima sigurno i sa metalnih delova kad se sve to ugreje, a Getter treba da održava vakuum na duže ako je zaptivanje dobro. Znam da menja boju (pobeli ili potamni) kad je loš vakuum, a to znači da je vršio svoju funkciju sve dok se nije zasitio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znas kako Lane Gutovic kaze ...... sto nije na stetu .......

tako i starim lanpama ....... ako mozes da je propeces malo ...... samo nemo u mirkoslavkotalasnu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

znas kako Lane Gutovic kaze ...... sto nije na stetu .......

tako i starim lanpama ....... ako mozes da je propeces malo ...... samo nemo u mirkoslavkotalasnu

Pa naravno . . .  ali kada to radis, neces shkrtariti i stavljati 100 C na regleru od rerne, kada se ima jos dodati. 

Npr. 240 C. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

:heat: . . .  ali je ipak dobro, napredovali smo, apsolvirali na kraju krajeva i tu rernu i muceni geter kome nema pomoci na 100 C. 

 

 

Mora lagano isterivanje djavla, inace od ovih kuhinjskih receptura vise glava boli.

Kada budemo muckali neki prasak, zovemo te doco :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...