Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Jasno Sipika. Dakle, u najgorem slučaju jedan komad ima disipaciju od 20W. Ako je ekstrudirani (što mogu saznati kako ??? ) to ide na više.

udri se po glavi, pa ako puvne ladnjak, onda je liveni, a ako je eks, puvnuces ti :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno Sipika. Dakle, u najgorem slučaju jedan komad ima disipaciju od 20W. Ako je ekstrudirani (što mogu saznati kako ??? ) to ide na više.

Najbolje proveri sam - kako sam ti opisao, a razlika u termickoj provodnosti je naizgled velika (150 prema 210) ali posto je jedinica velika (Watt / metar puta Kelvin) a hladnjak mali, u konkretnom slucaju to je svega nekoliko procenata (1-2 stepena Celzijusa, uvr' glave).A razliku izmedju nacina izrade saznajes ne lupanjem o glavu nego po ceni - liveni je bar 3 puta jetiniji (osim ako je "pao sa kamiona" ;) )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje proveri sam - kako sam ti opisao, ........

Za ovo mi treba prvo kršten multimetar koji tek treba da kupim....

A razliku izmedju nacina izrade saznajes ne lupanjem o glavu nego po ceni - liveni je bar 3 puta jetiniji (osim ako je "paso sa kamiona" ;) )

Nije pao sa kamiona ali nije ni kupljen u radnji pa mi cena ne govori ništa. Ako ćemo o ceni, za taj novac se ne kupuje ni 3 pakle boljih cigareta :) Šta iz toga da zaključim (sem da je jeftino), a da ima veze s mozgom :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovo mi treba prvo kršten multimetar koji tek treba da kupim....Nije pao sa kamiona ali nije ni kupljen u radnji pa mi cena ne govori ništa. Ako ćemo o ceni, za taj novac se ne kupije ni 3 pakle boljih cigareta :) Šta iz toga da zaključim (sem da je jeftino), a da ima veze s mozgom :buehehe:

e sad ozbiljno, kako se moze ustanoviti razlika, odn tip?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nije pao sa kamiona ali nije ni kupljen u radnji pa mi cena ne govori ništa. Ako ćemo o ceni, za taj novac se ne kupuje ni 3 pakle boljih cigareta :) Šta iz toga da zaključim (sem da je jeftino), a da ima veze s mozgom  :buehehe:

Мистер М - 2, знате да знам одакле долазе ти хладњаци, добри су и нема разлога за бригу.Поздрав Мистер М - 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preseces ga popola ...... i vidis strukturu - ako je liven , onda je zrnastaonda to isto uradis i sa svim ostalim , sto je sigurno - sigurno:rofl:

kuku! jos i takva probna secenja da vrsimo?! pa to znaci da mora da pokupujemo jos pola vagona (najmanje istu ovu kolicinu)! npr kupis 12, preseces, ako odgovara, kupis novih 12 :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen je u pravu, kad uzmes bonsek u ruke, odmah se vidi (moze i turpija, ali energicno)... ;)Samo na oko, liveni uvek malo sivlju boju i mat su, manje se sjaje od ekstrudiranih.

Ko pasje mudo sija :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel neka odredjena rasa ili.. ? :Viannen_loungelizard:

Šumadinski lovni koker ...

dakle - tri komada povezana heat spreader-om ( bakarna sina (8)10mmx40mmx200mm) dace priblizno 0,3K/W prosta racunica - gurni na ta 3 kom povezana 100W disipacije , imaces hladnjak na ~ 55C , sa okolinom od 25Cstranica od 3 kom dobra za bio koji Pass disipacije do 100W , Krell KSA50 malko smanjene snage i sl.

@Zen... Koliko vati disipacije ima Babelfish J ??? Ako jedan komad hladnjaka ima 20W disipacije pri čemu će mu se temperatura povećati za 30 stepeni celzijusa u odnosu na spoljnu temperaturu, a ti si predložio 3 komada po strani. To će reći da Babelfish J ima 60 ili manje vati disipacije po kanalu... ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Мистер М - 2, знате да знам одакле долазе ти хладњаци, добри су и нема разлога за бригу.Поздрав Мистер М - 1

Ič se ja ne sekiram. Samo volim da znam tačno šta imam :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šumadinski lovni koker ...@Zen... Koliko vati disipacije ima Babelfish J ??? Ako jedan komad hladnjaka ima 20W disipacije pri čemu će mu se temperatura povećati za 30 stepeni celzijusa u odnosu na spoljnu temperaturu, a ti si predložio 3 komada po strani. To će reći da Babelfish J ima 60 ili manje vati disipacije po kanalu... ???

ja sam odokativom napisao da svaki ima oko 0,9K/W , sto ce reci - 3 kom stavljena jedan kraj drugog i povezana heatspreaderom bi imala 0,3K/Wnajbolje je to izmeriti - onako kako ti je Sipi napisao ; ja to radim sa Dale ptporima od 4R/50W - namontiram potreban broj na hladnjak , izracunam koja mi struja(napon) treba za neku disipaciju , spojim bilo koji majkan trafo , variakom odesim ulazni napon da imam zeljeni napon na otporima - pustim da ukuva i onda izmerim temp hladnjakaoduzmem temp okoline od toga i podelim sa vatima i tu samBabel J i J2 imaju disipaciju koliko namestis ;recimo da je uobicajeno koristiti 2x18Vac trafoe , pa se ond adobija +/-22V5 , mirna struja je recimo 2A ...... dakle 2x22V5x2A=90W disipacije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Ево данас баш после успешно завршене трке Ф1, одем ти Ја на пијацу.

Сасвим случајно сретнем нам драгог колегу са овога форума и после кратке приче даде ми целу гајбу јабука.

Наравно како доликује питао сам шта дугујем, на шта је он одговорио :  " Ништа "   :respect:.

Јабуке су стварно изванредног квалитета, и само једна напомена : из гајбе фали једна јабука коју сам јео на повратку ка кући.

Чисто ради пробе   :buehehe:.

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolegi svaka cast !:drinks:

А мени што сам теглио  :crazyrocker:и још две торбе са намирницама  :shok:.Да колеги свака част :drinks:, мада сам га звао на кафицу и ракијицу, али био је са таштом или женином мајком  :baklja:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ономад ми рече да сам муњен 100%.Скидам ти капу :hi: , ти си најмуњенији на овом форуму, на целом нету, на целој планети.Чуј, новопридошле скаламерије.:buehehe::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...