Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Naruceno 10H 50mA.

Posle mesec i po dana ponudjeno:
Dizajn za prigusnicu smo uradili. Bice na jezgru EI48. Na dva komada cena ce biti 5 EUR/kom.

(Inace morao je Bracinac audio da radi proracun)
Prihvacena ponuda.
Receno ima da posalju postexpresom, danas stiglo yu expresom (kurira sam morao da trazim po gradu jer kada se javio da dolazi bio sam na poslu, inace posaljioc nije javio da je poslata posiljka kako smo se dogovorili).

No nema veze, cena korektna, srecom amater sam pa mi se nije zurilo... Bas sam baksuz sa kupovinama u poslednje vreme, ili predugo radim u austrijskoj firmi u kojoj sve mora da bude po dogovoru pa sam zaboravio da je ovo Srbija.

Debljina zice je izmedju 0.1 i 0.15. Merim pomicnim merilom pa je neprecizno. Rdc cu da izmerim sutra na poslu jer sam DM zaboravio u Banji.
post-193-0-33272200-1358876941_thumb.jpgDebljina paketa:post-193-0-89755600-1358877114_thumb.jpgVisina paketa:post-193-0-00808400-1358877169_thumb.jpgPolovina sirine srednjeg stuba:post-193-0-82162100-1358877216_thumb.jpgZamolio bih TiM da spakuje slike u post #3070. Hvala :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naruceno 10H 50mA.

 

 

Dizajn za prigusnicu smo uradili. Bice na jezgru EI48.
 
 
Debljina zice je izmedju 0.1 i 0.15. Merim pomicnim merilom pa je ne precizno. Rdc cu da izmerim sutra na poslu jer sam DM zaboravio u Banji.

Ја би ту реко да је то око 320-600 ома,ако је преко тога неће  да ваља

(Јавља ми се) :whistle2:

 

Едит: 0,1 је јако танка жица за ту струју,

 0,15 на самој доњој граници( при густини струје од 2,5А/mm^2 та жица је за 40mA).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја би ту реко да је то око 320-600 ома,ако је преко тога неће  да ваља

(Јавља ми се) :whistle2:

 

Едит: 0,1 је јако танка жица за ту струју,

 0,15 на самој доњој граници( при густини струје од 2,5А/mm^2 та жица је за 40mA).

 

Pa necu moci da izmerim mikrometrom jer ne mogu da pridjem, a nema sanse da odlemljujem kontakt :angry27: . A kroz njih ce teci po 30mA. Jedna po kanalu.

 

koliko ima limova u tih 20,81mm?

 

41.

 

Procep ne mogu da vidim jer su prvi i zadnji lim u paketu okrenut.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa necu moci da izmerim mikrometrom jer ne mogu da pridjem, a nema sanse da odlemljujem kontakt ../../public/style_emoticons/default/angry27.gif . A kroz njih ce teci po 30mA. Jedna po kanalu.

Ма не спорим ништа,него ми ових дана остале у меморији величине отпора и дебљине жице,па нисам мого да одолим....

 

Језгро је ту 2х1,8цм=3,6цм^2, висина калемског тела 40-2х8-2х2=20мм и да би ту стало довољно жице за ту индуктивност она мора бити што тања,а то за последицу има велики Rdc.(осим ако није језгро од пермалоја)

 

Ја бих то другачије,но ако је теби добро и ако си задовољан нећу више да се мешам.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas sam baksuz sa kupovinama u poslednje vreme, ili predugo radim u austrijskoj firmi u kojoj sve mora da bude po dogovoru pa sam zaboravio da je ovo Srbija.

 

Pa ti trk u Austriju da te ne boli glava više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg, kad voliš da igraš stiskavac pa naručuješ jeftine a relativno nesigurne prigušnice.

 

NHF, meni deluju da si dobio pretanku žicu i predebele limove. Ako odlučiš ikad da uzmeš nešto sa ovih prostora a da liči na nešto probaj da kontaktiraš Pecu Filipovića (P&K audio), daj mu podatke induktivnosti i struje prigušnice i mislim da nećeš pogrešiti.

 

p.s. žali bože firmu kojoj Bračinac ili bilo ko drugi treba da uradi proračun za prigušnicu. To sam i ja kao debil računao iz zabave na osnovu dva pristupa- formula ili tabela i nomograma kad me je to interesovalo i mogu da ti kažem da nije rocket science- niti je brujalo niti oscilovalo ništa od tih ispravljačkih i filtarskih blokova za cevne preampe i ampove što je motano svojevremeno u ZR kod majstor-Žive.

Malo mozga, malo PSU designera, malo overkill koncepta i idiotproof inženjeringa i to ti je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Едит: 0,1 је јако танка жица за ту струју,

 0,15 на самој доњој граници( при густини струје од 2,5А/mm^2 та жица је за 40mA).

2,5A je priča za trafoe a ne prigušnice. nije tu ni debljina lima tragedija za 50Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............

Debljina zice je izmedju 0.1 i 0.15. Merim pomicnim merilom pa je neprecizno. Rdc cu da izmerim sutra na poslu jer sam DM zaboravio u Banji.

Postavljena slikaSTF prigusnica 1.JPGDebljina paketa:Postavljena slikaSTF prigusnica 2.JPGVisina paketa:Postavljena slikaSTF prigusnica 3.JPGPolovina sirine srednjeg stuba:Postavljena slikaSTF prigusnica 4.JPGZamolio bih TiM da spakuje slike u post #3070. Hvala :wink2:

 

Danas izmerio debljinu zice mikrometrom 0.22mm. Kao sto sam i mislio, pomicnim merilom se ne moze dobro izmeriti tako mala vrednost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas izmerio debljinu zice mikrometrom 0.22mm. Kao sto sam i mislio, pomicnim merilom se ne moze dobro izmeriti tako mala vrednost.

Može, kako da ne može. Samo ti treba pomično kljunasto merilo a ne kerefeka sa digitalnim pokazivačem na plastičnom telu. ;)

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...