Jump to content

Linux


crni.

Preporučeni Komentari

Hteli smo sinoc da probamo i Daphile ali nikako da se  tabletom nakacimo na Daphile browser. Nije ona adresa sa Daphile  sajta nego neka druga a ja zaboravio koja je (slicno ali ipak razlicito. 192.168.1 254 valjda ili tako nesto a ne daphile/local ) Da smo stigli  da probamo imali bi sada na forumu crno na belo uporedne ocene.

BTW ne znam koliko je do Linuxa a koliko do DACa. Ipak je i ProJect DAC doprineo ubedljivoj  pobedi strimovanog zvuka nad CDom.

Stavis net skener neki i vidiš šta sve imaš na mreži. Ja na telefonu zbog takvih stvari dtžim Fing.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je bila neka verzija AP za 32bit

ja nešto nisam mogao da nađem, da i mi pećinski ljudi probamo

 

Mislim da ne bi trebalo da imaš problema sa tim.

 

Acer Extensa 5220  inicijalno radio sa win XP a potom se gušio pod win7, radi savršeno sa APL. Malo ga drnda USB interfejs ali ne po pitanju problema u komunikaciji (daklem, radi savršeno stabilno) nego ima malo problema kada treba da cucla sa eksternog harda od 1TB koji jeste USB3 ali džaba mu ga kada je USB na samom laptopu toliko brz koliko je brz. Iščitavanje sa harda u laptopu nema takvih problema (štucanje, zamuckivanje i podrigivanje nasred neke pesme)

 

post-13-0-02164300-1442509787_thumb.jpg

 

Podrazumeva se da radi na 32 bita, inače odgovor ne bio imao smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet je taj laptopa jači od moje kompljute

 

Ali probaću imam jednu particiju za zez trenutno je na njoj Bary K. puppy Quirky full instalacija koji butuje ispod 10s što je veliki uspeh, ali nema ništa od plejera i programa koji mi vrše posao a kad bi nešto hteo da instaliram fali brdo libova i treba znati gde koji da se ćušne tako da je dobar samo za surf.

 

Inače odrekao sam se sotone odavno, čim sam prvi put kupio komp za sebe par puta istalirao win i čim sam provalio linux bacio sam win instalacioni disk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AP-L se teško radi u dual bootu. Razmjenio sam par mailova sa autorom sustava i on sam kaže da ne preporučuje dual boot pogotovo sa novijim AP-L 3.1 koji je u archu.

Ja nisam uspio dobiti dual boot ni sa 3.0, ali neka te to ne obeshrabri jer ja sam kromanjonac za računala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo probao da instaliram na laptop-u da probam i vidim kako radi, i radi to u dual boot-u sa Arch-om, ja sam ručno podešavao GRUB, ne znam šta bi mu falilo da se tu ubaci još jedan M$... :)

 

 

Da smo tražio bih "ponudu" koliko bi koštalo instaliranje na moje računalo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se mene tiče, ništa. :)

 

Ako misliš da možeš to da ispratiš mogu da probam da instaliram na nekom levom komp-u, podesim GRUB pa ti napravim uputstvo, samo mi kaži šta od sistema želiš? :)

 

 

Neizmjerno sam zahvalan na ponudi!

Samo, mislim da je to bacanje bisera pred svinju (mene :) ) jer sumnjam da bih znao što trebam napraviti čak i uz uputstvo ako ne znam ni što je GRUB.

Svakako hvala na namjeri! Vjerojatno ću naći nekoga da mi to napravi, platiti i preuzeti gotovo računalo, samo ni to ne mogu sada zbog vremena i drugih preokupacija. Naime već sam nosio PC jednom klincu koji se oglašava kao "stručnjak" i nije uspio ništa napraviti. Ostavio sam mu svejedno cca 20€ za trud kao da mi je instalirao AP-L kojeg sam želio umjesto Daphilea kojeg sam na kraju dobio. Gdje god se mali ubuduće oglasi na netu neka računa da ću mu spamati oglas....pogotovo ako sam baš tada u PMS-u :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam doktor, ali mogu da pogledam. :rofl:

 

Nisam ni ja neki stručnjak, ali kopam dok ne proradi, da smo bliže pokušao bih ja to da rešim, ovako to je sve što mogu. :)

Nisam ni ja pokušao da uradim dual boot sa windows-om, tako da ne znam da li bi to radilo, probaću sad ovu novu 3.1 verziju da napravim da radi u dualboot-u, pa ako to bude radilo napraviću svakako uputstvo ako ko želi da proba. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm...C/P maila sa gospodinom Lerotom. (Kasnije sam shvatio da je čovjek zagrepčan i da smo mogli odmah na hrvatskom pisati. :rofl:  )
 

Marko Lerota <[email protected]>
6. ruj (prije 12 dana)
cleardot.gif
 
cleardot.gif
cleardot.gif
prima ja
cleardot.gif
 
 
 
engleski
 
 
hrvatski
 
   
Prevedi poruku
Isključi za: engleski
 
 
 
You can't have dual boot with windows. It's too complicated to do it.
I am not working with Fedora. I don't know why are you getting this.
Who know what is this.

Regards,

Marko Lerota
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da cu danas/sutra ponovo probati da instaliram AP Linux, mada nisam bas siguran da li ce to funkcionisati. Nesto citam komentare da nema dongle wi-fi podrsku, a ako to ne radi, dzaba smo krecili...

(Kabel ne mogu da provucem a da ne izgleda jako ruzno ili da se neko ne saplete. Inace juce sam jos malo doradio "Marantz PC" :). Stavio veci ventilator, ali na 5v, tisi je...post-40-14425704932966_thumb.jpgpost-40-1442570500368_thumb.jpgpost-40-1442570505861_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...