Jump to content

Linux


crni.

Preporučeni Komentari

Ima li Total Comander na linuxu? Dok nema TC na Linuxu za mene je Win7 car. Ko sto onaj rece "dok ne probam lava za mene je prase car zivotinja".Ozbiljno, bez TCa ne umem da radim.

gnome commander. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gnome commander. :buehehe:

Ima ih gomila koji rade fenomenalno, ja inace najcesce koristim midnajt komander (mc) koji me podseca na vremena DOSa (ne mislim na politicku opciju), ali tu su i 3dfd, bsc, emelfm2, krusader, nautilus, dolphin, pcmanfm, kao i Xfe...Eto potrazite na netu downloadujte pa probajte jel vam se svidja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nije Linux ali nek se nadje, radi pripreme Linux distribucija :buehehe:

Przenje: moram da kazem da sam Nero kompletno izbaciJo iz upotrebe poodavno. Nakon V. 6 to postaje glomazna masna spodoba

koja zeli da radi sve, jos malo ce sluziti i kao 'virtual sex machine' - izvin za 'vaku kategorizaciju. Elem: freeware, ali dobar, malen i brz

Kreiranje ISO i drugih vrsta 'slika' (image) diskova - ImageBurn http://www.imgburn.com/

Przenje (korektnije mi zvuci nego 'rezanje') - Deep Burner http://www.deepburner.com/ (ima i portabilnu varijantu, spasila me par puta)

Ako ipak i dalje zelite sve u jednom pa i Blu Ray diskove, besplatan nakon registracije - Ashampoo Burning Studio 2010 http://www.ashampoo.com

Ete, ja reko

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nedelja, 13-ti decembar. Surfujem po netu. Ajt malo muzike. Forum. GRghh...nece...gusi se..koci..crrcc...Koristim Ubuntu 9.04. Komp 2.4 Ghz, 512 ram. Znam, znam, slabo...Ali ipak, mislio sam, na Ubuntuu, radice malo bolje. A vidi sad ovo...Koji mu je k...Da li ga fo Firefox gusi? Da li K-meleon browser radi na Ubuntuu (ili neki drugi, laksi browser)? Hvala, Vix

post-40-126070366331_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Firefoxu verovatno flash pravi problem, ništa čudno, to usporava i moj quad procesor kući. Lek za to je flashblock plugin (mogu i drugi blockeri). Mada mi je i taj Totem sumnjiv, ugrabio 20% procesora samo da pusti muziku, preporučujem neki drugi player za te svrhe Rhythmbox, Exaile, Banshee, Amarok, xmms... Što se tiče browsera probaj Google browser.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izasao je novi flash plugin za koji kazu da je "bolji" od prethodne verzije. inace, linux je uvek imao problem sa flashom (kad otvori flasu popije sve do dna :hammer: ). za FF postoje skripte za blokiranje i samo vozi misko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I Chrome i FF proždiru resurse u Linuxu samo tako. Kada sam se igrao sa XFCE (Xubuntu) ceo sistem je bio zadovoljan sa 3Mb zauzeća memorije, FF je sam zauzeo 46Mb. Tako je isti napustio mašinu. Inače, provereno, mnoge aplikacije koje u windows okruženju balansirano koriste RAM i procesor, u Linuxu ili pod wine, dovode procesor do ludila. Aplikacije rađene pod GNU licencom, dakle, prvobitno za Linux a potom "prepisane" za windows, pod windowsom često znaju da se eratično ponašaju. Naprimer, na istoj mašini, Open Office za win, pod win, usporeno se aktivira, usporeno radi, ima razne ispade... isti release, pod Linuxom leti ko da je za doručak jeo petarde. Mnoge stvari jednostavno nisu optimizirane tokom prepisivanja za drugi OS, tako na meku, i 3D studio, Lightwave i Adobe Photoshop mnogo bolje rade... Ako se pod Linuxom formira set aplikacija koje rade potrebne poslove a sve su "native", sistem ima sveobuhvatno bolji i stabilniji performans u odnosu na isti OS (distribuciju) koja mora da se izbori sa kvrgavo prepisanim aplikacijama. Svodi se na to šta nam treba na računaru a šta mislimo da nam treba i koliko navike ili trenutačne fascinacije nekim novim softverom utiču na odabir a samim tim i na ponašanje sistema... Jedan od najboljih primera je priča o VPN konekciji... PPTP je MS izum, u winu radi samo od sebe, pod Linuxom i danas problematika namestiti i da stalno radi. Mene je dovelo do kupovine rutera koji se sam konektuje na VPN a rasipa wireless koji pod Linuxom radi savršeno, bez obzira na hardversku konfiguraciju... Naučio sam da ponekad jednostavno mnogo manje boli ako idem linijom manjeg otpora i pomirim se da je to tako. Zato više i ne pokušavam da nateram Corel da radi pod Linuxom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima. :hammer: Flashblocker mi spasio CPU. Sto da gladam necije reklame, em da mi usporava komp, em negativno utice na lokalno i globalno zagrevanje... (em se komp greje, em trosi struju...) p.s. Eto ubacio sam flashblocker i na poslu (Xp doduse..)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Hmmm...trenutno sam na Linuxu, reklo bi se iz nuzde....ispobavao sam sve i svasta. Uglavnom, problem je u tome sto mi je PC na izdisaju i vreme ga je odavno zgazilo. P4 na 2.8 (single core , naravno) sa 1 gb memorije, asus ploca sa PCI slotovima, Video kartiva Matrox Millenium p650 ili tako nesto a trenutno povezan na samsung 40" TV kao monitor, wireless usb TP link, bezicna tastatura i mis :). Problem je jos u tome sto Windows vec odavno ne radi na njemu, a zbog specificne kombinacije hardwera, jako malo Distro-a radi kako treba. Uglavnom najbolje rade LXDE varijante, sve preko toga ga ugusi. Mnogi distro-i nemaju drivere za video karticu a i oni koji imaju ne rade bas najbolje. Rezolucija ogranicena, kad pustim youtube na fullscreen procesor ode na 100% i secka...inace distro koji kako-tako funkcionise je Knoppix 7.0 i eto isprobavam LXDE varijantu PC linus oSs-a, ali  slabo...

Ici ce ovaj PC u djubre...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:whistle2: Ja sam se navukao na Red Hat.I  kao server,  i kao desktop.

Postavljena slika:rofl:

E sad,  zasto sam se navukao, duga je i slozena {kafanska} prica ... :hyper: 

Deo sam ispricao ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/127-what-is-linux/?p=163442

U jednoj reci iza RHEL-a stoji americka NSA {bolje reci njeni mozgovi } i to je  - Мост Сецуре Тхинг Евер - ko ima da im  plati {tezgu} . :rofl:

Ko nema da plati , tu je CentOs - njegov free binarni klon, a ako ne njega onda koristiti Scientific Linux (SL) umesto CentOS-a.

SL azuriraju najbolje svetske laboratorije iz fizike : Fermi Nacionalna laboratorija u Bataviji, Ilinois SAD i CERN u Svajcarskoj.

SL je po meni premijer klon RHEL-a , jer redovno azurira {meni bitne} Kerberos i Endrju sistem datoteka a ispravke su uzvodno gurnute u Red Hat,

ali ko zna kad Red Hat-ih inkorporira u svoje kodne osnove apdejtova.

 

Videti i   PUIAS / Springdale Linux (SDL) = {This project was started long before ​CentOS or other projects were available}

 

Takodje nije lose pogledati solid rock operating system koji se zove,

Postavljena slika  :sarcastic_hand:

Fedora (nije sija nego vrat) .  . .  I tako to ... Postavljena slika:wink2: 

Skadarlija :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Danas narezao Audiophile Linux 2.1 distribuciju, čisto da probam bez instalacije direktno sa dvd-a. Malo je komplikovano, ima 8 godina kako nisam pokretao linux, no kad sam ga naterao da prosvira, uh, lepo to zvuči i to sa  hi rez integruše. Medjutim šok je nastupio tek kada sam restartovao i vratio na Windows, pustio isti album koji je i tamo svirao, al' žalosti, sada zvuči kao da je ćebe bačeno preko zvučnika. 

Definitivno tu ima potencijala, no se ne usuđujem da instaliram još uvek jer preko ovog kompa gledamo i tv i filmove a i sluša se muzika. Ostali kompovi nemaju HD zvuk te ne dolaze u obzir. 

Šta misle iskusniji Linuxaši ići uz sav rizik oko svih mogućih drajvera kompatibilnosti i td i može li se očekivati pomoć ako se negde zaglavi.

Npr. kako stoje podešavanja za dual monitor(Clone) i rezolucija, jer sliku bacam i na Lcd tv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...