Jump to content

Linux


crni.

Preporučeni Komentari

udriiiiiiiiiiiiiiiii!!!!! Ajde ti lepo skini Ubuntu Studio, narezi distribuciju ili speci na flash Unetbootin-om. Izaberi Try without installing i vidi sta sve moze :) Da znas - tesko se vraca covek na win.. Iii da - mogao bi da za probu dofatis neki npr 80gb disk pa da na njega, odvojeno od windowsa, instaliras lindzu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljao sam i o tome, na poseban hd da instaliram, videću sutra to da odradim. pa javljam utiske. Hvala  :phil_04:

 

ne budes li - vise ne razgovaram s tobom :D 13.10 - 32 ili 64bit-na (obrati paznjicu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nažalost ne ide, nešto nije u redu sa iso fajlom tako da nemogu nikako da podesim rezouciju ekrana. Instalacija fino krene i kad otvori ekran za podešavanje jezičkih opcija ne mogu zbog rezolucije da vidim ceo ekrana kako bih nastavio instalaciju. Probao sam sve moguće i ne ide. Ostaje samo da skinem neki drugi os. Aj' dajte predlog ali pre svega me interesuju zvučna poboljšanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh Žiko namuci me, pet minuta da razrešim zagonetku "nomodeset", znači nedostaju mi neki kernel parametri. Ok, proučim malo i to.Thanks

Mer' bit' bidne, mer' bit' ne bidne... Samo sam pods(j)etio...

To je Daily za Ubuntu Studio...

Upravo sam sat-dva radio na njemu da ne bi bilo da preporučujem neprov(ij)ereno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh Žiko namuci me, pet minuta da razrešim zagonetku "nomodeset", znači nedostaju mi neki kernel parametri. Ok, proučim malo i to.Thanks

 

probaaaj taj ubuntu - ne bih ti predlagao da nisam ubedjen da je odlican - progooglaj malo o tematici ubuntu+tvoja graf karta (uzgred- koja je u pitanju?)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konfiguracija je ; AMD Athlon 64 x2 dual Core 5200 2giga ram Radeon x 1650 stariji tip graficke no nije problem da se zameni novom jačom. Do sada je vršila posao jer se uglavonm strimuje tv sa neta.Sada mi pade napamet moguće da zbog 64 bitnog sistema nije mogla instalacija Mint-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konfiguracija je ; AMD Athlon 64 x2 dual Core 5200 2giga ram Radeon x 1650 stariji tip graficke no nije problem da se zameni novom jačom. Do sada je vršila posao jer se uglavonm strimuje tv sa neta.Sada mi pade napamet moguće da zbog 64 bitnog sistema nije mogla instalacija Mint-a.

fglrx nije tesko instalirati. ali moras da uspes da dodjes do konzole.odnosno da je vidis da bi mogao da ukucas nesto u nju.najbolje je krenuti sa minimalnom verzijom 
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/saucy/main/installer-amd64/current/images/netboot/mini.iso 
pa sve rucno instalirati kroz konzolu. :phil_04:repozitorijum
$ sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates$ sudo apt-get update
drajver
$ sudo apt-get install fglrx
ATI config 
$ sudo aticonfig --initial -f
posle toga restart racunara.manje vise na svim linuksima je slicna instalacija, odnosno paket fglrx ... a onda instaliras ceo Ubuntu studio:
$ sudo apt-get update && sudo apt-get install ubuntustudio-desktop ubuntustudio-audio ubuntustudio-audio-plugins ubuntustudio-graphics ubuntustudio-video
kod mene bolje sljaka HD 7770  na linzdi nego na bilo kom windos-u.ubija kako se dobro vidi. ima i clanak o tome: The AMD Radeon Performance Is Incredible On Linux 3.12http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_linux312_major&num=1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto uopšte misliti o fglrx? Osim ako je nekome dosadno...?

 

moj problem sa mozgom je sto manje-vise znam napamet sve komande za instaliranje svega moguceg (ne samo na ubuntu - na jedno 10 linux distribucija )  .

 

cesto tako (na terenu)  , brze dodjem do (zeljenog) rezultata rucno kroz crni ekran (nego kroz live dvd{ove} )  . a on covek nek radi kako hoce i moze... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj problem sa mozgom je sto manje-vise znam napamet sve komande za instaliranje svega moguceg (ne samo na ubuntu - na jedno 10 linux distribucija )  .

 

cesto tako (na terenu)  , brze dodjem do (zeljenog) rezultata rucno kroz crni ekran (nego kroz live dvd{ove} )  . a on covek nek radi kako hoce i moze... :smesna:

Al' napisano nema veze sa fglrx... Good for You... ;)

Sve što sam ja predložio jeste da proba dok se ne uveri da je to ono što je tražio, bez install-acije, brisanja, install-acije i tako u beskrajon... Silly me... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

problem sa nekim ATI karticama je sto uopste ne rade bez fglrx. nista se ne vidi kad se startuje live dvd/usb pod bilo kakvom opcijopm . pogotovo naj-novijim. a i nekim starijim. zavisi od slucaja do slucaja.

Baš tako... Zato je i predložena proba sa LiveCD/DVD-om...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver

Fully Supported

All these Radeon(HD) cards and derivatives have good 3D acceleration support. This is not an exhaustive list:

RV530/RV560                 Radeon X1600/X1650/X1700

Nemam običaj da preporučujem (po)nešto za šta nisam prov(j)erio ono o čemu pišem...

Ako su lagali mene, lažem i ja Vas...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako slucajno neko (kao ja) zglajzne na Centos / Rhel 6.4  a oce Radeon

$ su - root 

elrepo 

$ yum upgrade && rpm -Uvh http://elrepo.org/elrepo-release-6-4.el6.elrepo.noarch.rpm

fglrx 

$ yum install kmod-fglrx fglrx-x11-drv

posle toga obicno rucno ubacim u  xorg.conf

 $ nano /etc/X11/xorg.conf

sekcije model mog  monitora i rezolucije (boldovano zeleno):

Section "Monitor"	    Option	  "ModelName" "Samsung SyncMaster B2230"	  EndSectionSection "Screen"			    Modes    "1920 x 1080" "1024x768" "800x600" "640x480"	    EndSubSectionEndSection

a onda: 

$ aticonfig --initial

posle toga, restart racunrcica :buehehe:

 

 

 

na open SUSE   ide se preko YaST-a

 

 

http://en.opensuse.org/SDB:AMD_fglrx

 

 

i tako dalje ... da vas ne davim :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Startovao sam Live sa dvd-a i uspesno ga koristio, slušao divnu muzikicu surfao netom, startovao net tv i td. Sve je to ok medjutim pri pokusaju instalacije ne dozvoljava mi da vidim ceo ekran tako da su skriveni tastori ok i td, ili kako  je već napisano. Ukopam se kod jezičkih opcija i ne mogu dalje da nastavim na sledeći nivo. Rezoluciju ekrana takodje ne mogu da promenim iz istog razloga.

 

Mislim da je generalno to najveća prepreka za omasovljenje Linuxa što je uvek instalacija skopčana sa masom problema. No opraviće njega Bili. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...