Jump to content

Linux


crni.

Preporučeni Komentari

Startovao sam Live sa dvd-a i uspesno ga koristio, slušao divnu muzikicu surfao netom, startovao net tv i td. Sve je to ok .

 

cekaj bre, a na live dvd-u nema install ? instaliras na drugi nacin ?

 

Postavljena slika

 

odnosno na live dvd-u ne vidis tastere kod instalacije,  a vidis kad slusas muziku i surfujes ?  :acute:

Postavljena slika

"Try Ubuntu" ti radi a "Install Ubuntu" ti ne radi ? :boredom:

 

Ne kapiram(o) , odnosno ne vidim(o) odavde koja te muka muci. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gagia je potrefio iz prva, pri startanju live sve radi ok, medjutim kod pokretanja instalacije sa ekrana kao sto je Mikorist postovao prvu sliku rezolucija odmah ode na 800x600.

Kod ekrana poput ovog na donjoj slici * pri butovanju dvd-a nemam opciju--- Instal Mint,--- moguće da je tu neka zajebancija.

Ukoliko bih uspeo da podesim rezoluciju, mislim da bi instalacija dalje protekla bez problema.

 

Ovo me podseti na period kada sam uz pomoć jednog saradnika iz Niša njegovim telefonskim instrukcijama  instalirao prilagodjene Unix programe na Windows kompu radi obrade podataka za  Unix server u firmi.   Koje su to vratolomije bile, no, na kraju smo uspeli i sve je profunkcionisalo sem metričkog stampača koji nikada nije uspeo da održi broj redova po strani.   Od tada znam da je Unix i sve proizišlo iz njega mnogo bolje od ovog napucanog Win-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zika nije odavno radio install...

Možda to dovoljno govori...

A puno toga je mlađe od 24 sata...

Pošto je ATI bojim se da za najsvežije radeon driver-e nomodeset neće baš proći...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzmi i skini minimal ubuntu. http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/saucy/main/installer-amd64/current/images/netboot/mini.iso instaliraj ga na hard. ovde je uputstvo kako se instalira (kroz Command-line install): http://www.psychocats.net/ubuntu/minimal skini ovo i startuj kroz konzolu kad dodjes do nje i napravi sam (Ubuntu Studio).

$ wget http://www.diyaudio.rs/skripte/ubustud.sh
$ sudo chmod +x ubustud.sh
$ sudo ./ubustud.sh

 uzivaj. p.s.za ovo treba brza internet konekcija. i da ti je dosadno. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako hoce neko svoju distribuciju da napravi,  a baziranu na minimal image. (ili prosto hoce da sacuva svoju postojecu instalaciju na konkretnom racunaru)

{slicno kao i ovo gore , skinete minimal ubuntu image, instalirate drajvere (bilo koji desktop environment , program, codec, modifikacije  ) i stagod zamislite.}

REMASTERSYS za Ubuntu 13.10 :

$ sudo nano /etc/apt/sources.list

kopiranje repo u sources.list:

# Remastersysdeb http://www.remastersys.klikit-linux.com/repository remastersys/

sacuvas  fajl

onda kljuc:

$ sudo wget -O - http://www.remastersys.com/ubuntu/remastersys.gpg.key | apt-key add -

instalacija:

$ sudo apt-get update && sudo apt-get install remastersys remastersys-gui

Postavljena slika

 

 

odete na opciju Distribucija i napravi Vam iso fajl, koji posle narendate, ili postavite na neki sajt kao distro :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

@ Miko

 

meni nije smesno ........  da se o meni radilo ajde de ........ podveo bih u kategoriju nepohodnih ruznih iskustava

 

ovako - kad je o tebi bilo rec , da im se mame mamine

 

dan danas me uja nije prosla

 

kosti im se nece smiriti , sto se mene tice ........ bagra pokvarena militanstka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

žalosno je što se niko ne interesuje za Linux, ljudi ne žele ni da probaju neki distro...

 

Bio admin u bivšoj firmi, pa sam sebi postavljao zadatke da isprobavam sve živo, a i po nalogu poslodavca da se proba free softvare.

Forsirao Ubuntu, jer kao tipa najbolja podrška, user friendly, laka instalacija...

2 računara gde je grafički dizajn u startu bila otpisana, jer Adobe paket preko wine-a radio u najmanju ruku jadno (da ne pričam o Gimp i inkscape alternativama, prejadno).

Poslovna sekretarica nije mogla da se navikne na Open Office jer žena od vremena koristi samo Excel, pa je i tamo otpao.

Kod knjigovođice je bio softver FX klijent koji je rađen samo za windows.

Kod prijemne sekretarice takođe custom aplikacija rađena iz visual basica isključivo za windows.

I direktorka imala neki laptop sa OEM windowsom...

Tako da je čika Bili odneo mučke pobede u svim kategorijama.... Ubuntu ostao kod mene samo na kompu kao dual boot na parčetu backup harda.

Toliko o zainteresovanosti... jbg, hteo ja (više zbog kuraženja), hteo gazda (više zbog uštede), al nije nam se dalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, odlično... Na ženinom kompu (u firmi) prso XP. Ajd, rekoh, svakako koristiš samo OOcalc, Acrobat i neki java bazirani program za ispostavljanje faktura fondu za zdravstvo (nix interneta), saću ja da ti instaliram Mint.

Da skratim priču, komp je iz 2005, neki AMD i 80G hard. Kažem ja njoj, batali ti ovaj krš, ipak je to komp, a za komp je 10 godina čitava večnost. Kupi ti nov. Intel sa 4 jezgra, 500G hdd, 4G DDR3 na 1600MHz... sa sve win 8.1 instalirano, dinar manje od 25.000 dinara (cca 200€)

 

Ostao mi kući njen stari firmin krš. Pokrenem Mint (201403 Mate), radi desetak minuta i potom pobrljavi (smaže, zamaže) slika tj prikaz na monitoru. Eto ti ga. Stisnem dugme za restart, restartuje se sve kako i treba, pokrene se, radi desetak minuta i opet krahira... Ajd sad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar linux

 

al' serem ti se na zajednice . bar srpske

 

jedan kukolj svo zito usra

Hvala na lepim rečima. Trudićemo se da opravdamo Vaše poverenje. Ubuntu Srbija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...